23 Ocak 2011, Pazar 08:28:49

ÇOK YAKINDA GÖKYÜZÜNDE

Ermeni Havayolu şirketi Armavia'nın 2007 yılında 4 adet almak için imzaladığı SuperJet 100 siparişinin ilki teslim edildi.
  • şimdi burda hayırlı olmasın dersek ermeni düşmanı mı oluyoruz yada savaş kurdu adamlar karabağda her gün azeri askerlerini öldürüyor bizde hayırlı olsun diyeceğiz öylemi peh biz biliyoruz ki bu ülkede binlerce aç ermeni yaşıyor bizim ekmeğimizi yiyorlar ama onlar bizim krdeşimiz değil.olamazda...! onların kardeşleri pkk ve yahudi israil azerilerin en kısa zamanda dağlık karabağı geri alması dileği ile sade türk vatandaşı :)
  • Helal olsun size yorumlariniz kardesce ve baristan yana. Savas isteyen uluyan kurtlar gibi degil. Sizi tebrik ederim.
  • benden de.. hayirli ve ugurlu olsun. artik eskiden kalma tartismalari unutalim, kardesce yasayalim. memlekette ve dünya da yeterince kavga ve tartisma var zaten.. kim olursa olsun, bu sektörde gelisen her ulusa ve sirkete basari ve emniyetli ucuslar dilerim.
  • Evet bu ucakla Istanbul - Yerevan yapabilmek isterdim. Eminim cok güzel bir deneyim olurdu.
  • Neden Küba Havayollari Avrupa uçuslarinda IL96 kullaniyor, Suriye havayollari Airbus yerine IL96 almaya hazirlaniyor ve Iran Tupolev154 lerle uçuyor.????? Ruslar uçak yapmayi bilemiyorlarsa neden ABD casus uçaklari havada patliyor. Erkeksen Rusyaya bir F16 yolla 30 saniyeden fazla dayanmaz hemen bir SU27-30 yada MIG31 tarafindan 10000 parçaya bölünür. Sakasvilinin yedigi tokati unutma herifin sesi bile çikmiyor.!!!!!!
  • Ermenilere kardes dedin diye Yorumcular bombalarini yüklemeye basladilar bile dikkatli ol arkadas. Ilk füzeler Azerilere yag çekenlerden gelebilir.!!!!!! Bence bu uçak ilk uçuslarinda Istanbula gelecek.
  • kardeş, sen sanırım Superjet üreticisi hakkında pek bilgi sahibi değilsin. istersen internet'te biraz arştır, sonra "Rus uçağı" diye yorum yap.
  • Ermeni kardeslerimize yeni ucaklarinin hayirli olmasini, yillarca kazasiz belasiz ucmasini diliyoruz.
  • İster kabul edin ister etmeyin dünyada gerçek anlamda 2 tane yolcu uçağı üreticisi vardır bir tanesi boeing, diğeri de airbusdır..Bunun dışında vardır yolcu uçağı üreten firmalar ancak rus yolcu uçağının neyine güven duyarsınız, iranda ve rusya da 10 günde bir düşen rus uçak üreticisine mi güven duyarsınız.. Bazı şeyleri yapmak o kadar kolay değildir.. Ne çin ne de ruslar gerçek anlamda yolcu uçağı üretemezler üretirler ama havada kalma şansaı diğerlerine göre çok azdır çünkü teknolojileri yeterli değildir uçak yapmakl, üretmek, dizayn yapmak çok ama farklı bir şeydir her ülke ypamaz..
  • Buyuk Ağrı ve Küçük Ağrı dağları
İlk sipariş veren Aeroflot'un ardından ikinci siparişi veren Armavia'da SuperJet'ine kavuştu

Rus Hükümeti'nin Resmi Gazetesi Rossiskaya Gazeta, uçağın gövde boyaması tamamlandıktan sonra resimlerini basınla paylaştı.

Komsomolsk-on-Amur’da üretilen SuperJet 100'ler, Ulyanosk’taki Spektr-Avia tesislerinde boyandı.

Armavia’nın yeni SuperJet'i 15 gün içinde uçuşlara başlayacağı belirtilirken, uçakların Ermenistan’ın başkenti Yerevan ile Moskova arasında sefer yapacak.

PowerJet SaM146 motorlarıyla donatılmış olan uçaklar 98 yolcu kapasiteli. Rus makamları ise bugünlerde uçakların satış sertifikası işlemleri ile ilgili formaliteleri tamamlamak üzere olduğu belirtildi.
ÇOK YAKINDA GÖKYÜZÜNDE

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 13 yıl önce
şimdi burda hayırlı olmasın dersek ermeni düşmanı mı oluyoruz yada savaş kurdu adamlar karabağda her gün azeri askerlerini öldürüyor bizde hayırlı olsun diyeceğiz öylemi peh biz biliyoruz ki bu ülkede binlerce aç ermeni yaşıyor bizim ekmeğimizi yiyorlar ama onlar bizim krdeşimiz değil.olamazda...! onların kardeşleri pkk ve yahudi israil azerilerin en kısa zamanda dağlık karabağı geri alması dileği ile sade türk vatandaşı :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Helal olsun size yorumlariniz kardesce ve baristan yana. Savas isteyen uluyan kurtlar gibi degil. Sizi tebrik ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
benden de.. hayirli ve ugurlu olsun. artik eskiden kalma tartismalari unutalim, kardesce yasayalim. memlekette ve dünya da yeterince kavga ve tartisma var zaten.. kim olursa olsun, bu sektörde gelisen her ulusa ve sirkete basari ve emniyetli ucuslar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Evet bu ucakla Istanbul - Yerevan yapabilmek isterdim. Eminim cok güzel bir deneyim olurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Neden Küba Havayollari Avrupa uçuslarinda IL96 kullaniyor, Suriye havayollari Airbus yerine IL96 almaya hazirlaniyor ve Iran Tupolev154 lerle uçuyor.????? Ruslar uçak yapmayi bilemiyorlarsa neden ABD casus uçaklari havada patliyor. Erkeksen Rusyaya bir F16 yolla 30 saniyeden fazla dayanmaz hemen bir SU27-30 yada MIG31 tarafindan 10000 parçaya bölünür. Sakasvilinin yedigi tokati unutma herifin sesi bile çikmiyor.!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ermenilere kardes dedin diye Yorumcular bombalarini yüklemeye basladilar bile dikkatli ol arkadas. Ilk füzeler Azerilere yag çekenlerden gelebilir.!!!!!! Bence bu uçak ilk uçuslarinda Istanbula gelecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
kardeş, sen sanırım Superjet üreticisi hakkında pek bilgi sahibi değilsin. istersen internet'te biraz arştır, sonra "Rus uçağı" diye yorum yap.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Ermeni kardeslerimize yeni ucaklarinin hayirli olmasini, yillarca kazasiz belasiz ucmasini diliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
İster kabul edin ister etmeyin dünyada gerçek anlamda 2 tane yolcu uçağı üreticisi vardır bir tanesi boeing, diğeri de airbusdır..Bunun dışında vardır yolcu uçağı üreten firmalar ancak rus yolcu uçağının neyine güven duyarsınız, iranda ve rusya da 10 günde bir düşen rus uçak üreticisine mi güven duyarsınız.. Bazı şeyleri yapmak o kadar kolay değildir.. Ne çin ne de ruslar gerçek anlamda yolcu uçağı üretemezler üretirler ama havada kalma şansaı diğerlerine göre çok azdır çünkü teknolojileri yeterli değildir uçak yapmakl, üretmek, dizayn yapmak çok ama farklı bir şeydir her ülke ypamaz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Buyuk Ağrı ve Küçük Ağrı dağları

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000