30 Eylül 2013, Pazartesi 15:23:33

SAGA HAVAYOLLARI'NIN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

Saga Havayolları'nın işletme ruhsatı iptal edildi.
  • bende gidiyordum...
  • SHGM kapalı kapılar arkasında mali denetleme yaptığı sürece bu işler uzar gider……! Denetleyen arkadaşların denetlenmesi lazım. 2012 de mali durum daha bozuktu neden göz yumdunuz ? ( shgm)
  • Özel Sektör mantığı ile yaklaşır ve de ULUSLARARASI BAĞIMSIZ YETKİLİ VE HAVA SEKTÖRÜNDE TECRÜBELİ DENETİM FİRMALARI ile anlaşma yaparak işe başlarsanız... En fazla 1 yıl içinde herşey hallolur... Para, Para, Para....NAPOLYON
  • Değerli Sivil Havacılık camiası, Kim ne derse desin işin aslı her yerde olduğu gibi sadece PARA-PARA-PARA dır. Gerisi teferruattır. Bence SHGM olarak ; SHY-6A nın 41 ve diğer ilgili maddelerini toptan elden geçirerek bugünden sonraki her tür uygulamayı da ULUSLARARASI BAĞIMSIZ MALİ DENETİM ŞİRKETLERİ aracılığı ile (HER TÜR KİŞİSEL VE POLİTİK BASKILARDAN UZAK VE TARAFSIZ BİR ŞEKİLDE ÜLKE YARARINA )yaptırmanın yollarını denemesini öneriyorum. Finans kökenli bir kişi olarak görüşlerimin ne derece doğru olduğunu, lütfen geriye dönük olarak tüm ruhsatları iptal edilmek zorunda kalan firmaların NEDEN İFLAS ETTİKLERİNİ araştırdığınız zaman rahatlıkla göreceksiniz. Lütfen baştan kuruluşlara İZİN VERMEYİN verilmiş olanları da özellikle MALİ AÇIDAN denetlemelerini çok ama çok sıkı yaparsanız bu olayları yaşamamış oluruz. Hem yatırımcıya, hem çalışana, hem de ülkeye yazık oluyor. Bu giden paralar hepimizin alın terimiz ile ödemiş olduğumuz vergileridir. Saygılarımla,
  • n) Bu Yönetmeliğin 41 inci maddesinde belirtilen mali denetim sonucunda İşletmecinin uçak kirası, yakıt, personel, bakım, sigorta, yer hizmetleri, havaalanları ve Eurocontrol gibi işletme giderlerini karşılayamaz duruma düştüğünün anlaşılması halinde, işletmeciye en fazla iki ay süre verilir. İşletmecinin doğmuş ve doğacak olan tüm borçlarını ödeyebileceğini belgeleri ile Bakanlığa kanıtlayamaması durumunda ise verilen süre sonunda işletme ruhsatı üç ay süre ile askıya alınır. Bu süre içerisinde işletme giderlerini karşılayamaması halinde ise işletme ruhsatı iptal edilir.
  • Teminat sadece kişilerin yani personelin vekalet verdiği avukatlar tarafından alınabilir. Şirket sahibi bununla ilgili bir işlem yürütemicektir itiraz edemeyecektir. Bu işin simsarlarıda bu şirketten ayrıldı zaten. Onu herkez tanır. Batan havayolu şirketlerinin paralarıyla mal mülk edinen zad. Sayın Yüksel çok üzücü burayı yiyemedin :)))
  • Teminat haydan gelip huyami gitcek yani sn kolot ona dami el koyacak nasil olacak simdi
  • TC-SGA(A300B2),TC-SGB(A310-300),TC-SGC(A310-300) uçaklarıyla ne de güzel görevler yapmıştık.3 Uçaklı şirketken aile gibiydik.Bir çalışan olarak hizmet verdim, ekmeğini yedim,kazandım ,harcadım.2 sene çalıştım. İranda, Pakistanda, Cezayirde ve Onura iç hat uçtuk.Bu haberi okuyunca üzüldüm.O günler gözümde canlandı.Boeingle agresif büyüme ve A330 talihsizliği bu şirketi batırdı.Ne diyeyim Havacılık tarihimizin batan-kapanan şirketler bölümüne bir şirket daha eklendi.
  • Sıra ULS de..... Alma garibin ahını...Sonra Sivil Havacılık çarpar... Çürük elmalar bir bir ayıklanacak...Herşey güzel olacak...
  • TEMİNAT Onun yeri bellidir ( Ali Cengiz olayı )

Saga Havayolları'nın işletme ruhsatı iptal edildi. SHGM'den yapılan  açıklamada, "SAGA havayolları maalesef SHY6A gereklerini sağlayamadığı için Bakanlık oluru ile işletme ruhsatı SHY6A 43(n)maddesine göre iptal edilmiştir" denildi.

Haziran ayında mali ve yönetsel durumu gözetilerek işletme ruhsatı üç ay süreyle askıya alan Saga Havayolları'na verilen ek süre geçtiğimiz günlerde sona ermişti. SHGM'den Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na gönderilen iptal dosyası Bakan Yıldırım tarafından onaylanınca Saga Havayolları'nın yaklaşık 10 yıl süren serüveni resmen noktalandı.

İşadamı Abdulkadir Kolot'a ait Saga Havayolları, bir dönem 10 uçaklık filoya kadar ulaşmış ve iç hat operasyon yapmak için müsade almıştı. Ancak sonrasındaki süreçte özellikle yurtdışı charter pazarında beklediği performansı yakalayamayan şirket, özellikle Kuzey Afrika pazarında etkinliğini kaybedince sıkıntılı bir sürece girmişti.

Filosundaki uçakları bir bir elinden çıkarmak zorunda kalan şirketin İranlı ortağı da yaşanan sıkıntılara çare olamayınca Saga Havayolları'nın çöküş süreci hızlandı. 

Halen şirketin elinde bakım giderleri ödenemediği için biri MNG Teknik'te, diğeri de İran'da olmak üzere iki adet uçak bulunuyor.

Saga Havayolları'nın kapanmasıyla birlikte bir kaç ay içinde ikinci havayolu şirketi de gökyüzü sahnesinden çekildi. Geçtiğimiz aylarda işletme ruhsatı iptal edilen SKY Havayolları'ndan sonra Saga Havayolları'nın da kapısına kilit asmasıyla, 2003'ten bu yana kurulan havayolu şirketlerinden sadece Tailwind ve Borajet ayakta kalabildi. Best, Tarhan Tower, Word Focus, Turkuaz, Golden gibi havayolu şirketleri bu dönemde havacılık tarihindeki yerini aldı.

Airporthaber.com

SAGA HAVAYOLLARI'NIN RUHSATI İPTAL EDİLDİ

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

son anda ~ 11 yıl önce
bende gidiyordum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ihtiyar ~ 11 yıl önce
iyide sen kimsin
ihtiyar ~ 11 yıl önce
gidebildinmi bari
iPhone Uygulaması ~ 11 yıl önce
SHGM kapalı kapılar arkasında mali denetleme yaptığı sürece bu işler uzar gider……! Denetleyen arkadaşların denetlenmesi lazım. 2012 de mali durum daha bozuktu neden göz yumdunuz ? ( shgm)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bal gibi olur krdşm ~ 11 yıl önce
Özel Sektör mantığı ile yaklaşır ve de ULUSLARARASI BAĞIMSIZ YETKİLİ VE HAVA SEKTÖRÜNDE TECRÜBELİ DENETİM FİRMALARI ile anlaşma yaparak işe başlarsanız... En fazla 1 yıl içinde herşey hallolur... Para, Para, Para....NAPOLYON

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Napolyon ne demiş ~ 11 yıl önce
Değerli Sivil Havacılık camiası, Kim ne derse desin işin aslı her yerde olduğu gibi sadece PARA-PARA-PARA dır. Gerisi teferruattır. Bence SHGM olarak ; SHY-6A nın 41 ve diğer ilgili maddelerini toptan elden geçirerek bugünden sonraki her tür uygulamayı da ULUSLARARASI BAĞIMSIZ MALİ DENETİM ŞİRKETLERİ aracılığı ile (HER TÜR KİŞİSEL VE POLİTİK BASKILARDAN UZAK VE TARAFSIZ BİR ŞEKİLDE ÜLKE YARARINA )yaptırmanın yollarını denemesini öneriyorum. Finans kökenli bir kişi olarak görüşlerimin ne derece doğru olduğunu, lütfen geriye dönük olarak tüm ruhsatları iptal edilmek zorunda kalan firmaların NEDEN İFLAS ETTİKLERİNİ araştırdığınız zaman rahatlıkla göreceksiniz. Lütfen baştan kuruluşlara İZİN VERMEYİN verilmiş olanları da özellikle MALİ AÇIDAN denetlemelerini çok ama çok sıkı yaparsanız bu olayları yaşamamış oluruz. Hem yatırımcıya, hem çalışana, hem de ülkeye yazık oluyor. Bu giden paralar hepimizin alın terimiz ile ödemiş olduğumuz vergileridir. Saygılarımla,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
olur kardeşim ~ 11 yıl önce
biz bilmiyoruz sen biliyorsun gel buraya otur da nasıl kurulmayacakmış ya da sık mali denetim yapılacakmış bize anlat!
LBA ~ 11 yıl önce
Amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok, git LBA bu işi nasıl yapıyor gör. Napolyon ne demiş diyen arkadaş çok iyi demiş, yoksa bu düzende çalışanlar daha çok maaşını kaptırır.
LBA nın işine ~ 11 yıl önce
başkaları anlar anlamaz burnunu sokmuyor ama...
SHY-6A ~ 11 yıl önce
n) Bu Yönetmeliğin 41 inci maddesinde belirtilen mali denetim sonucunda İşletmecinin uçak kirası, yakıt, personel, bakım, sigorta, yer hizmetleri, havaalanları ve Eurocontrol gibi işletme giderlerini karşılayamaz duruma düştüğünün anlaşılması halinde, işletmeciye en fazla iki ay süre verilir. İşletmecinin doğmuş ve doğacak olan tüm borçlarını ödeyebileceğini belgeleri ile Bakanlığa kanıtlayamaması durumunda ise verilen süre sonunda işletme ruhsatı üç ay süre ile askıya alınır. Bu süre içerisinde işletme giderlerini karşılayamaması halinde ise işletme ruhsatı iptal edilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 11 yıl önce
Teminat sadece kişilerin yani personelin vekalet verdiği avukatlar tarafından alınabilir. Şirket sahibi bununla ilgili bir işlem yürütemicektir itiraz edemeyecektir. Bu işin simsarlarıda bu şirketten ayrıldı zaten. Onu herkez tanır. Batan havayolu şirketlerinin paralarıyla mal mülk edinen zad. Sayın Yüksel çok üzücü burayı yiyemedin :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 11 yıl önce
Teminat haydan gelip huyami gitcek yani sn kolot ona dami el koyacak nasil olacak simdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hüzünlendim ~ 11 yıl önce
TC-SGA(A300B2),TC-SGB(A310-300),TC-SGC(A310-300) uçaklarıyla ne de güzel görevler yapmıştık.3 Uçaklı şirketken aile gibiydik.Bir çalışan olarak hizmet verdim, ekmeğini yedim,kazandım ,harcadım.2 sene çalıştım. İranda, Pakistanda, Cezayirde ve Onura iç hat uçtuk.Bu haberi okuyunca üzüldüm.O günler gözümde canlandı.Boeingle agresif büyüme ve A330 talihsizliği bu şirketi batırdı.Ne diyeyim Havacılık tarihimizin batan-kapanan şirketler bölümüne bir şirket daha eklendi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HARAMZADELER ~ 11 yıl önce
Sıra ULS de..... Alma garibin ahını...Sonra Sivil Havacılık çarpar... Çürük elmalar bir bir ayıklanacak...Herşey güzel olacak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 11 yıl önce
TEMİNAT Onun yeri bellidir ( Ali Cengiz olayı )

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000