10 Ocak 2011, Pazartesi 09:54:31

ÇELEBİ DÜNYANIN EN FARKLI HAVALİMANINA TALİP

Dünyanın en tehlikeli havalimanı Macau Uluslararası Havaalanı'na bir Türk şirketi talip oldu. Çelebi Holding, Çin'in kumarhane kenti Macau'daki havalimanını işletmek için çalışmalara başladı.
  • Biz bir hint markası değil Türkiye'de kurulan ve 55 yıldırda ülkemizde hizmet veren bir markayız. Bilmiyorsanız öğrenin ltfn. Ayrıca biz kimseye özenmiyoruz ama BİZE ÖZENEN ÇOK. Biz büyük bir aileyiz hemde TÜRK ailesiyiz. Biz ÇELEBİ'yiz. Her zaman ve heryerde.
  • Haberde 15 yıllık işletim hakkından söz ediliyor. Yani Antalya IC'deki durum... Yer Hizmetleri değil. O anlamda TAV'a özenme yorumları bir anlamda dikkate alınmalı. Bir farkımız daha var. Biz müteahid değiliz. Mevcut yapının işletilmesi sözkonusu olacak. CelebiNAS birikimleri ile bu işin üstesinden kolayca gelebileceğimizi düşünüyorum. Gurur duyuyoruz!
  • Şirketimizin büyümesi bizi gururlandırır.Ayrıca bizim kimseye özendiğimiz yok.TAV terminal işletir Dünyaya açilmasındanda bir Türk olarak gurur duyarız biz ise yer hizmeti veririz yani rakip değiliz,farklı şeyler.Bol keseden sallamayalım.
  • Alsında TAV ve Havaş'a özeniyorsunuz ama, daha 40 fırın ekmek yemeniz lazım. Onlar artık dünya markası. Hint markası değil.
  • sevgili taha bey ve diğerleri deseniz celebi dergisinde daha iyi olur zam yapın personelinize iptal olan anlaşmalı uçaklarınız ikram dagıttıgında ofisinize bir bakın personelinizi o ikramları nasıl yiyor ama onları suçu degil az paraya çok işyaptıran arkadaşların suçu bana celebide çalışıp mutlu olan bir tane elaman gösetrin H....... lar hariç
  • HERKES İÇİN HAYIRLISI OLSUN ÇELEBİNİN DÜNYA MARKASI OLDUĞUNU HERKES KABULLENECEK YAKINDA TEK PAROLAMIZ OLACAK ' ÇELEBİ VE DİĞERLERİ ' HERKESİN YAPTIĞI İŞ ORTADA BAŞKA SÖZE HACET YOK
  • Çelebice Dergisinin kapak sloganı gibi : 6 ÜLKEDEYİZ, ŞİMDİLİK.... Başarılarının devamını diliyorum Çelebi Hava Servisi... Umarım bu atılımları bir gün Havaş ve TGS'de yapar. Bir Türk olarak gururlanıyoruz. Fraport gidip yapacağına Türk Girişimcilerimiz ön sıralarda olsun...Saygılar...
  • Tav a özeniyorsunuz ama daha çok yolunuz var. Hayırlısı olsun.

Yapay bir ada üzerine kurulu pistiyle dünyanın en tehlikeli ve en farklı havaalanı olarak tanınan Macau'ya Çelebi Holding talip oldu. Bu yıl içinde yapılacak olan ihaleye Hintli ortağıyla girmeye hazırlanan Çelebi Holding, 15 yıllık işletim hakkı için kolları sıvadı. Çin'inbkumarhane kenti olarak inşa ettiği ve Asya'nın Las Vegas'ı olarak bilinen Macau'ya havadan yılda 5 milyon yolcu indiğini söyleyen Çelebi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Canan Çelebioğlu Tokgöz, için "5-6 yıl önce Çin bizim için zor bir pazar olarak görünüyordu. Ancak şimdi daha liberaller. Bu ülkede olmamız gerekiyor. Ve ilk adım Macau olacak" dedi.

HİNTLİ ORTAKLA GİRECEK

Çelebi markasının dünyanın ikinci kalabalık ülkesi Hindistan'da 2 havalimanında bulunduğu kaydeden Canan Çelebioğlu Tokgöz, "Delhi'deki Indra Gandhi ve Mumbai'deki Chhatrapati Shivaji havalimanlarındaki ortağımız Çin'de uzun yıllardır var. Bize Macau için birlikte çalışmayı teklif ettiler ve biz de düğmeye bastık. Bizim birikimlerimiz ile onların Çin deneyimi bir araya geldi. Macau'da ısrarlıyız" diye konuştu. Macau'nun dünyanın en büyük kumarhane kenti olduğunu da hatırlatan Canan Çelebioğlu Tokgöz, 25 kilometrekarelik kentin 20 milyar dolardan fazla bir ticarete ev sahipliği yaptığı ve kişi başı gelirin 35 bin dolar seviyelerinde olduğunu anımsatarak, "Yılda 5 milyondan fazla yolcu bu havaalanını kullanıyor. Giderek büyüyen bir bölge" dedi. Çelebi Holding'in Macaristan'daki Ferihegy Havaalanı'nda çalışmalarda bulunduğunu kaydeden Tokgöz, "2010'da Frankfurt Havalimanı'nda çalışmaya başladık. Avrupa'daki bir diğer rotamızdaki yer Belçika'daki Güney Charleroi Havalimanı. Buralarda da hava bizim için açık" diye konuştu.

PİST DENİZİN ÜZERİNDE

Japonya'daki Kansai Havaalanı ile birlikte dünyadaki yapay ada üzerine kurulu iki havalimanından biri olan Macau, bir yolla anakaraya bağlanıyor. Sadece pistin adada olduğu Macau'da yolcular uçağa anakaradan biniyor ve iki şeritli otobanla piste ulaşıyor.


 

ÇELEBİ DÜNYANIN EN FARKLI HAVALİMANINA TALİP

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 13 yıl önce
Biz bir hint markası değil Türkiye'de kurulan ve 55 yıldırda ülkemizde hizmet veren bir markayız. Bilmiyorsanız öğrenin ltfn. Ayrıca biz kimseye özenmiyoruz ama BİZE ÖZENEN ÇOK. Biz büyük bir aileyiz hemde TÜRK ailesiyiz. Biz ÇELEBİ'yiz. Her zaman ve heryerde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Haberde 15 yıllık işletim hakkından söz ediliyor. Yani Antalya IC'deki durum... Yer Hizmetleri değil. O anlamda TAV'a özenme yorumları bir anlamda dikkate alınmalı. Bir farkımız daha var. Biz müteahid değiliz. Mevcut yapının işletilmesi sözkonusu olacak. CelebiNAS birikimleri ile bu işin üstesinden kolayca gelebileceğimizi düşünüyorum. Gurur duyuyoruz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Şirketimizin büyümesi bizi gururlandırır.Ayrıca bizim kimseye özendiğimiz yok.TAV terminal işletir Dünyaya açilmasındanda bir Türk olarak gurur duyarız biz ise yer hizmeti veririz yani rakip değiliz,farklı şeyler.Bol keseden sallamayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Alsında TAV ve Havaş'a özeniyorsunuz ama, daha 40 fırın ekmek yemeniz lazım. Onlar artık dünya markası. Hint markası değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
sevgili taha bey ve diğerleri deseniz celebi dergisinde daha iyi olur zam yapın personelinize iptal olan anlaşmalı uçaklarınız ikram dagıttıgında ofisinize bir bakın personelinizi o ikramları nasıl yiyor ama onları suçu degil az paraya çok işyaptıran arkadaşların suçu bana celebide çalışıp mutlu olan bir tane elaman gösetrin H....... lar hariç

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
HERKES İÇİN HAYIRLISI OLSUN ÇELEBİNİN DÜNYA MARKASI OLDUĞUNU HERKES KABULLENECEK YAKINDA TEK PAROLAMIZ OLACAK ' ÇELEBİ VE DİĞERLERİ ' HERKESİN YAPTIĞI İŞ ORTADA BAŞKA SÖZE HACET YOK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Çelebice Dergisinin kapak sloganı gibi : 6 ÜLKEDEYİZ, ŞİMDİLİK.... Başarılarının devamını diliyorum Çelebi Hava Servisi... Umarım bu atılımları bir gün Havaş ve TGS'de yapar. Bir Türk olarak gururlanıyoruz. Fraport gidip yapacağına Türk Girişimcilerimiz ön sıralarda olsun...Saygılar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Tav a özeniyorsunuz ama daha çok yolunuz var. Hayırlısı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000