03 Nisan 2023, Pazartesi 10:51:34

Corendon İngiltere uçuşlarına yeni hatlar ekledi

Avrupa’yı Türkiye’ye ve en çok tercih edilen tatil destinasyonlarına bağlayan Corendon Airlines, 2022 yaz sezonunda İngiltere pazarına sunduğu uçuşlarına 2023’te yeni hatlar ekleyerek devam ediyor.
  • Hayırlı uğurlu olsun

Avrupa’yı Türkiye’ye ve en çok tercih edilen tatil destinasyonlarına bağlayan Corendon Airlines, 2022 yaz sezonunda İngiltere pazarına sunduğu uçuşlarına 2023’te yeni hatlar ekleyerek devam ediyor.

Corendon Airlines, İngiliz turistlerin Türkiye’ye yoğun ilgisini de göz önünde bulundurarak, 2023 yılında İngiltere – Türkiye uçuş programını genişletti. Geçtiğimiz sene İngiltere’nin 5 havalimanından Türkiye’ye direkt uçuş sunan Corendon Airlines, 2023 sezonunda uçuş planını yeni hatlarla zenginleştirerek İngiltere’den uçuş sunduğu havalimanı sayısını arttırdı. Londra, Birmingham, Manchester, Newcastle ve Glasgow’dan Antalya ve Dalaman’a uçuşlar gerçekleştirecek olan Corendon Airlines, 2023 uçuş planına bu hatların yanı sıra Bristol’ı da ekledi.

Corendon Airlines sezonu Bristol – Antalya uçuşu ile açtı

Londra – Antalya hattında geçtiğimiz sene olduğu gibi 2023’te de günlük uçuş sunmaya devam edecek olan havayolunun İngiltere operasyonu 1 Nisan’da başladı. Bristol – Antalya hattındaki ilk uçuşunu yaparak sezonu açan Corendon Airlines, bu hattaki ilk uçuşunu 185 yolcu ile gerçekleştirdi. Uçuştan önce Bristol Havalimanı apronunda Corendon Airlines uçuş ekipleri ile Bristol Havalimanı yetkilileri bir araya geldi.

“İngiltere’den gördüğümüz ilgiden çok memnunuz”

İngiltere kalkışlı uçuşlarına olan talep üzerine Corendon Airlines geçtiğimiz haftalarda 2024 yaz uçuşlarını da satışa açtı. Tatilini erken planlamayı tercih eden İngiliz turistlere alternatif sunmaya devam eden havayolu 2024 yaz planında aynı şehirlerden uçuş sunmaya devam edeceğini belirtti.

Corendon Airlines Ticaret Direktörü Mine Aslan havayolunun İngiltere operasyonları ile ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Geçtiğimiz sene İngiltere pazarı tüm sezon operasyonlarımızı sürdürdüğümüz ilk yıl oldu. İngiliz turistlerin tatil destinasyonu olarak Türkiye’yi önceliklendirmesi ve uçuşlarımıza olan ilgisinden dolayı memnun olduğumuz bir sezon geçirdik. Yüksek talebi karşılayabilmek adına sezon ortasında kapasitemizi artırdık. Bu sene bu trendin yine yükselerek devam edeceğini öngörerek İngiltere pazarına Antalya ve Dalaman için geniş bir uçuş planı sunduk. 2023 sezonunda uçuş ağımıza Londra, Manchester, Birmingham, Newcastle ve Glasgow’un yanısıra Bristol’ı da ekleyerek uçuşlarımızın daha fazla noktadan ulaşılabilir olmasını hedefledik. Geçtiğimiz yıla göre daha erken aksiyon alarak 2024 yaz sezonu biletlerini de satışa açtık. Şu an için sadece Antalya uçuşlarımızın bulunduğu planı ilerleyen haftalarda genişletmeyi planlıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde sadece İngiltere’den uçtuğumuz noktaları değil, uçuş destinasyonlarımızın sayısını da artırmayı hedefliyoruz.”

Corendon Airlines 2023 yaz sezonu İngiltere ve İskoçya uçuşları şu şekilde olacak:

Londra
Antalya: Her gün
Dalaman: Pazartesi, Perşembe, Cuma, Pazar
Manchester
Antalya: Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma, Pazar
Dalaman: Pazartesi, Çarşamba, Pazar
Birmingham
Antalya: Salı, Perşembe, Pazar
Dalaman: Salı ve Cumartesi
Newcastle
Antalya: Çarşamba ve Cumartesi
Dalaman: Çarşamba ve Cumartesi
Glasgow
Antalya: Pazartesi ve Cuma
Bristol
Antalya: Çarşamba ve Cumartesi

Corendon Airlines 2024 yaz sezonu İngiltere ve İskoçya’dan Antalya’ya sunduğu uçuşlar:

Londra : Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Pazar
Manchester : Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma, Pazar
Birmingham : Salı, Perşembe, Pazar
Newcastle : Çarşamba, Cumartesi
Bristol : Çarşamba, Cumartesi
Glasgow : Pazartesi, Cuma

Corendon İngiltere uçuşlarına yeni hatlar ekledi

Yorumlar

Es Es ~ 1 yıl önce
Hayırlı uğurlu olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000