23 Mart 2024, Cumartesi 13:40:20

DHMİ'nin 2024 yılı satış hasılat hedefi 92.5 Milyar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, bu yıl 92 milyar 547 milyon 646 bin lira satış hasılatı elde etmeyi hedefleniyor.
  • yerel seçimler göstermiş oldu ki vatan millet sakarya ile ninni söyleyenler meğer milyarları çalıyor, Kurumun mallarını yandaşlara peşkeş çekiyor, makamları şirket hissesi dağıtır gibi dağıtıyor, kapasitesiz ve liyakatsız insanlar birilerini piyornu gibi imza atmak için makamları işgal ediyor tüm bunları kapatmak ve memurları susturmak için yandaş, partizan, kapasitesiz, sünepe tipler dernek ve sendika temsilcisi yapılıyor. Bu haram düzene ortak olanların vebal ve bedellerini ödeme zamanı geldi. şimdi vicdanlı insanların kendi havalimanında ki usulsüzlükleri zaman kayıp etmeden madde madde raporlayıp güç değiştiği zaman ilgililere iletmesi lazım. vallahi ortaya çıkan hırsızlıkları görünce çok şaşıracaksınız. yunan gelse bu devlete böyle zarar veremezdi diyeceksiz. ellerinde kelepçelileri görünce azda olsa içimiz soğuyacak ama 20 yıl geriye giden devletimizin zararı zor kapatacaktır. başta dhmi genel müdürü hüseyin keskin inşallah yurt dışına kaçma hazırlıklarına başlamamıştır.
  • Eurocontrol paraları vardı, şimdi de ATC nin maaşları hakları için yorum göremedik bu habere..
  • Yorum yok, zaten işine geleni yayınlıyorsunuz. Tabii ki bu yayınlanır!!!
  • Bu başarı tek başına ampülleri sürekli aktif tutarak ıls hizmeti de üreten cereyancı arkadaşların zaferidir. Eskiden bu zafer hortumcu arkadaşlar sayesinde sanıyorduk ama mahkeme kararları ile gördük ki cereyancılar sayesindeymiş. Sağolun hizipçi cereyancılar, sayenizde herşey çok daha güzel olacak. Olçiiiş, top sakal Metoş ve yamağı Hakoş ile sizden yeni inciler bekliyoruz.
  • Hava seyrüsefer geliri diye bir şey olmaz. Mahsuplaşma. Durum bu kadar basit. Harcadığın yaptığın yatırım kadar masrafını mahsup edersin. Yani ortada kar güdüsü yok olamaz. Öncelik güvenlik. Bu bir ticaret değil. Ticari olan ise kara deliğe dönmüş olan İşletme kısmı
  • Dhmi önce euroyla millete fatura kesen uçuş okullarından doğru dürüst para alsın. Bir iniş kalkış parasına otoparka araba bile koyamazsınız. O derece!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, bu yıl 92 milyar 547 milyon 646 bin lira satış hasılatı elde etmeyi hedefleniyor.

Son yıllarda sivil havacılık sektörünün önemi, teknoloji ve turizmde yaşanan gelişmelere paralel olarak gerek Türkiye'de gerekse dünyada hızla artıyor.

Başta turizm ve lojistik olmak üzere birçok alana doğrudan katkı sağlayan, istihdamı ve cari dengeyi destekleyen sivil havacılık sektörü, ülke ekonomisindeki vazgeçilmez konumunu her geçen yıl daha da pekiştiriyor.

Sivil havacılığın iki temel ayağını oluşturan hava seyrüsefer hizmetleri ile havalimanı işletme faaliyetleri Türkiye'de DHMİ Genel Müdürlüğünce yürütülüyor.

DHMİ'nin faaliyetlerini daha emniyetli, sürdürülebilir, verimli ve yenilikçi kılmak adına, kurumun öz kaynaklarıyla, yerli ve milli pek çok teknolojik ürünün geliştirilmesine imza atılıyor.

DHMİ, Kamu-Özel İşbirliği (KÖİ) projeleri çerçevesinde gerçekleştirdiği, ölçeği ve başarısı itibarıyla tüm dünyaya örnek teşkil eden yatırımlarla ülke ekonomisine nitelik ve nicelik bakımından çok yüksek katma değer sağlıyor.

Türk hava sahası ve havalimanlarındaki yolcu ve uçak trafiğinin önümüzdeki dönemde daha da yoğunlaşması beklenirken, hava seyrüsefer hizmetleri ve havalimanı işletme faaliyetlerine yönelik artan talebin emniyetli ve sürdürülebilir biçimde karşılanabilmesi ülke ekonomisi açısından önem taşıyor.

Kendi yatırım ve işletme giderlerini, hizmet ve faaliyetleri sonucu elde ettiği gelirlerle karşılayan DHMİ'nin gelirleri hava seyrüsefer, terminal ve işletme hizmetlerinden oluşuyor.

DHMİ, bu yıl 92 milyar 547 milyon 646 bin lira, 2025'te 111 milyar 204 milyon 246 bin lira, 2026'da 125 milyar 790 milyon 555 bin lira, 2027'de 149 milyar 367 milyon 126 bin lira ve 2028'de de 172 milyar 387 milyon 727 bin lira satış hasılatı elde etmeyi hedefliyor.

DHMİ'nin 2024 yılı satış hasılat hedefi 92.5 Milyar

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

uyandı uyuyanlar ~ 3 ay önce
yerel seçimler göstermiş oldu ki vatan millet sakarya ile ninni söyleyenler meğer milyarları çalıyor, Kurumun mallarını yandaşlara peşkeş çekiyor, makamları şirket hissesi dağıtır gibi dağıtıyor, kapasitesiz ve liyakatsız insanlar birilerini piyornu gibi imza atmak için makamları işgal ediyor tüm bunları kapatmak ve memurları susturmak için yandaş, partizan, kapasitesiz, sünepe tipler dernek ve sendika temsilcisi yapılıyor. Bu haram düzene ortak olanların vebal ve bedellerini ödeme zamanı geldi. şimdi vicdanlı insanların kendi havalimanında ki usulsüzlükleri zaman kayıp etmeden madde madde raporlayıp güç değiştiği zaman ilgililere iletmesi lazım. vallahi ortaya çıkan hırsızlıkları görünce çok şaşıracaksınız. yunan gelse bu devlete böyle zarar veremezdi diyeceksiz. ellerinde kelepçelileri görünce azda olsa içimiz soğuyacak ama 20 yıl geriye giden devletimizin zararı zor kapatacaktır. başta dhmi genel müdürü hüseyin keskin inşallah yurt dışına kaçma hazırlıklarına başlamamıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ersan G ~ 4 ay önce
Eurocontrol paraları vardı, şimdi de ATC nin maaşları hakları için yorum göremedik bu habere..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Menfaat dünyası ~ 4 ay önce
Yorum yok, zaten işine geleni yayınlıyorsunuz. Tabii ki bu yayınlanır!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cereyan Etkisi ~ 4 ay önce
Bu başarı tek başına ampülleri sürekli aktif tutarak ıls hizmeti de üreten cereyancı arkadaşların zaferidir. Eskiden bu zafer hortumcu arkadaşlar sayesinde sanıyorduk ama mahkeme kararları ile gördük ki cereyancılar sayesindeymiş. Sağolun hizipçi cereyancılar, sayenizde herşey çok daha güzel olacak. Olçiiiş, top sakal Metoş ve yamağı Hakoş ile sizden yeni inciler bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEKZİP ~ 4 ay önce
Hava seyrüsefer geliri diye bir şey olmaz. Mahsuplaşma. Durum bu kadar basit. Harcadığın yaptığın yatırım kadar masrafını mahsup edersin. Yani ortada kar güdüsü yok olamaz. Öncelik güvenlik. Bu bir ticaret değil. Ticari olan ise kara deliğe dönmüş olan İşletme kısmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vayafar ~ 4 ay önce
Dhmi önce euroyla millete fatura kesen uçuş okullarından doğru dürüst para alsın. Bir iniş kalkış parasına otoparka araba bile koyamazsınız. O derece!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000