25 Aralık 2013, Çarşamba 13:51:17

FRANKFURT-HAHN HAVALİMANI İFLASIN EŞİĞİNDE!

İflasın eşiğine gelen ve işçi çıkaran Frankfurt-Hahn havalimanını kurtarmak için harekete geçen Rheinland-Pflaz eyaleti Başbakanı Malu Dreyer, Hessen eyaletinin yeni yönetiminden yardım isteyecek.
  • Aslında Ryanair'in HUBlarından biri ve avrupada birçok noktaya seferi var .Sunexpress de haftada bir İzmirden uçuyor . Bana pek iflasın eşiğinde gibi gelmiyor. Bayramda izmirden hahn a oradan Porto'ya gittim oldukca yoğundu havalimanı
  • Geziciler neredesiniz? Patronunuz zor durumda. Bir el atın. Size her türlü gizli ajan ve lojistik desteği sunar.
  • bireceksin frankfurt. 3. havalimanı gelince

Hessen eyaletindeki Frankfurt Havalimanı'na yaklaşık 120 km uzaklıkta bulunun küçük kardeşi Frankfurt-Hahn Havalimanı zor günler geçiriyor.

Daha önce charter ve kargo uçaklarının uğrak yeri olan havalimanı şimdilerde uçuş kapasitesinin düşmesinden dolayı işçi çıkarıyor.

Rheinland-Pfalz eyaleti Başbakanı Malu Dreyer, bu gidişatı engellemek için Hessen yönetimyle görşüme kararı aldı.

Hessen eyaletinde kurulan Hıristiyan Demokrat (CDU) Yeşiller koalisyon hükümeti, Almanya’nın en büyük havalimanı olan Frankfurt havalimanına gürültü kirliliğini önlemek için kısıtlama getirmeyi düşünüyor.

Bu gelişmeden istifade temek isteyen kardeş havalimanı Frankfurt-Hahn ise, uçuşların bir kısmını kendi bölgesine almak istiyor. En azından küçük uçak şirketlerine ait charter uçuşları ve kargo uçuşları başta olmak üzere.

Frankfurt Havalimanı’nı yöneten şirket Fraport’un Hahn’a da katkı kağlamasını isteyen Mainz yönetimi, Hessen eyaleti Başbakanı Volker Bouffier ile konuyu görüşceklerini açıkladı.

Frankfurt-Hahn havalimanının yüzde 82,5 hisseleri Rheinland-Pflaz eyaletine, yüzde 17,5′i ise Hessen’e ait. Fraport daha önce buranın yüzde 65 hissesine sahip idi. Ancak 2009 yılında bu hisselerin büyük kısmını sattı.

Dreyer’in Hessen’de 18 Ocak’ta yeni hükümetin yemin ederek göreve başlamasından sonra bu girişimine start vereceği belirtildi.

Kardeş havalimanı eğer Hessen’den yardım alamaz ise, zaten çok az olan çalışan sayısını 100 kişi daha azaltacak ve kötü gidişat engellenemez ise iflas edecek. (Zaman)

FRANKFURT-HAHN HAVALİMANI İFLASIN EŞİĞİNDE!

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

iPhone Uygulaması ~ 11 yıl önce
Aslında Ryanair'in HUBlarından biri ve avrupada birçok noktaya seferi var .Sunexpress de haftada bir İzmirden uçuyor . Bana pek iflasın eşiğinde gibi gelmiyor. Bayramda izmirden hahn a oradan Porto'ya gittim oldukca yoğundu havalimanı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Andriod uygulamasi ~ 11 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
lf ~ 11 yıl önce
Geziciler neredesiniz? Patronunuz zor durumda. Bir el atın. Size her türlü gizli ajan ve lojistik desteği sunar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mkk ~ 11 yıl önce
sizin patron gibi yeseydi zor durumda kalmazdı
revivo ~ 11 yıl önce
bireceksin frankfurt. 3. havalimanı gelince

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000