28 Şubat 2012, Salı 08:40:02

FRANKFURT'TA YÜZLERCE SEFER İPTAL...

Frankfurt Havalimanı'nda yeniden başlayan grev nedeniyle yolcular, yine iptal ve gecikmelerle karşı karşıya...
  • Yav bu adamlar süper grevi bile adam gibi yapıyorlar
  • neyini tebrik ediyorsunuz. onlar işe girmiş. işsiz adamın çalışabileceği paranın 2 katını alıyorlar. thy de yapsın işsiz çok. yarı maaşına hemen başlarız. istediği tarafıda tutarız. siz çalışıyorsunuz galiba maaşınızda az geliyor heralde. hatırlatırım bu ülkede en büyük işsizler ordusu var. (üniversite mezunu olup asgari ücretle çalışıp, adam gibi işe girmeyi isteyenler dahil)
  • almanlar havacılık çalışanlanlarını tebrik etmek gerekir.örnek bir hak arama ve onur mücadelesi gösteriyorlar.sonunda direnerek ve saglam bir duruş göstererek kazanacaklar.darısı thy ve diğer havacılık çalışanlarının başına diyelim.
Frankfurt Havalimanı'nda yeniden başlayan grev nedeniyle yolcular, yine iptal ve gecikmelerle karşı karşıya. Şimdiye dek 200 kadar uçuş iptal edildi. 

Almanya'nın en büyük havalimanı Frankfurt'ta, 200 kadar havalimanı çalışanı maaşlarının artırılması talebiyle yeniden greve başladı. Grev nedeniyle, planlanan yaklaşık bin 300 uçuştan 200 kadarı iptal edildi. 
 
Frankfurt Havalimanı'nda yer hizmetleri veren Fraport şirketinin sözcüsü yaptığı açıklamada, greve rağmen geçen hafta olduğu gibi hizmetleri yerine getirebilecekleri kanaatinde olduğunu kaydetti. 
 
Uçuş iptallerinden Almanya ve Avrupa içi uçuşların etkilendiğini belirten sözcü, uzun mesafe uçuşlarının ise sorunsuz devam ettiğini bildirdi. Alman demiryolları Deutsche Bahn'ın tren seferleri ise birçok yolcu için alternatif bir seyahat aracı oldu. 
 
Perşembeye kadar sürecek 
 
Cuma günü Uçuş Kontrolörleri Sendikası (GdF) ile Fraport arasında yapılan görüşmeler başarısızlıkla sonuçlanmıştı. Bunun üzerine sendika, üyelerine, geçen hafta görüşme talebi üzerine iptal ettiği greve yeniden başlama çağrısında bulundu. Pazar akşamı başlayan grevin perşembe günü saat 05.00'e kadar sürmesi planlanıyor. 
 
Havalimanı çalışanları, daha önceki grev sürecinde beş gün iş bırakmış ve bu süreçte bin 200'den fazla uçuş iptal edilmişti. 
 
Uçuş Kontrolörleri Sendikası, ücretlerde artış ve çalışma saatlerinin azaltılmasını talep ediyor. Fraport ise bu talepleri reddediyor. 
FRANKFURT'TA YÜZLERCE SEFER İPTAL...

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
Yav bu adamlar süper grevi bile adam gibi yapıyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
neyini tebrik ediyorsunuz. onlar işe girmiş. işsiz adamın çalışabileceği paranın 2 katını alıyorlar. thy de yapsın işsiz çok. yarı maaşına hemen başlarız. istediği tarafıda tutarız. siz çalışıyorsunuz galiba maaşınızda az geliyor heralde. hatırlatırım bu ülkede en büyük işsizler ordusu var. (üniversite mezunu olup asgari ücretle çalışıp, adam gibi işe girmeyi isteyenler dahil)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
almanlar havacılık çalışanlanlarını tebrik etmek gerekir.örnek bir hak arama ve onur mücadelesi gösteriyorlar.sonunda direnerek ve saglam bir duruş göstererek kazanacaklar.darısı thy ve diğer havacılık çalışanlarının başına diyelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000