23 Mayıs 2019, Perşembe 09:22:54

Sofya için en yüksek teklif TAV'dan

Sofya Havalimanı İmtiyaz İhalesine en yüksek ihale bedeli ödemeyi Aéroports de Paris Group - TAV konsorsiyumu teklif etti
  • Şirketimle gurur duyuyorum.
  • istanbulda olmamanın saldırıları.Yada sancıları diyelim.
  • TAV Dünyada iftiharımız olmaya devam ediyor...
  • SONUCA ENKISA ZAMANDA VARILMASI VE HAYIRLI - UĞURLU OLMASI DİLEKLERİMLE, BAŞTA PROJE LİDERİ G.H OLMAK ÜZERE EMEĞİ GEÇEN HERKESİN ELLERİNE SAĞLIK. ZAMAN , LOKASYON VE VERİLERE GÖRE NİŞ BİR PROJE OLACAK .

Sofya Havalimanı İmtiyaz İhalesine en yüksek ihale bedeli ödemeyi Aéroports de Paris Group - TAV konsorsiyumu teklif etti

Bulgaristan Ulaştırma, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Bakanlığı Sofya Havalimanı imtiyaz ihalesi çerçevesinde yapılan beş başvurudan ihale şartlarına uymaları nedeniyle eleme yapmadan bütün tekliflerin açılmasına karar verdi. Açılan tekliflerden Fransız Aéroports de Paris Group ve Türk TAV Havalimanları şirketlerinden oluşan konsorsiyumun en yüksek ihale bedeli ödemeyi vadettiği anlaşıldı.

Ticaret Bakanlığı 'Blog'unda yer alan habere göre, KDV hariç en az 550 milyon leva ihale ön ödemesinin yapılması, her yıl en az 15 milyon leva veya toplam gelirlerin % 10'u kadar ihale bedeli ödenmesi ve yapılacak yatırımların en az 600 milyon euro olması devletin ihaleye ilişkin koyduğu belli başlı şartlardır. Operatör seçiminde ihale bedelinin ağırlığı % 55, teklifin teknik özelliklerinin ağırlığı ise % 45 olacak. Manchester Airports Group, Münih Havalimanı Meridiam Fonu Ortaklığı, Kopenhag Havalimanı - Sauerwein & Schaefer Bau Partnerliği ve Fraport ihaleye başvuran diğer adaylar.

Aéroports de Paris Group - TAV konsorsiyumu, yıllık ihale bedeli olarak 32,8 milyon euro teklif ediyor ve 903 milyon euro büyüklüğünde yatırım yapmayı taahhüt ediyor. Söz konusu yatırımın 469 milyon euroluk kısmı yeni altyapıya, geri kalan kısmı ise bakıma ayrılacak.

Yatırımın bir diğer açıdan değerlendirilmesi 168 milyon euronun (toplam yatırımın % 20'sinden az) havalimanının ticari faaliyetlerinin iyileştirilmesinde kullanılacağına, geri kalan kısmının ise havacılık faaliyetlerinde kullanılacağına işaret ediyor. Aday, 2055 yılında yolcu sayısının 20,9 milyona ulaşacağını tahmin ediyor.

Sofya için en yüksek teklif TAV'dan

Yorumlar

Ops ~ 5 yıl önce
Şirketimle gurur duyuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
to be or not to be ~ 5 yıl önce
istanbulda olmamanın saldırıları.Yada sancıları diyelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mesut G. ~ 5 yıl önce
TAV Dünyada iftiharımız olmaya devam ediyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OGÜN ~ 5 yıl önce
SONUCA ENKISA ZAMANDA VARILMASI VE HAYIRLI - UĞURLU OLMASI DİLEKLERİMLE, BAŞTA PROJE LİDERİ G.H OLMAK ÜZERE EMEĞİ GEÇEN HERKESİN ELLERİNE SAĞLIK. ZAMAN , LOKASYON VE VERİLERE GÖRE NİŞ BİR PROJE OLACAK .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000