27 Şubat 2018, Salı 22:13:36

TAV Antalya'yı resmen açıkladı

TAV Havalimanları, IC İçtaş’ın Antalya Havalimanı’ndaki hisselerini almak üzere anlaştı
  • Antalyada ICF Teknik departmanı ne olacak peki O kadar müdür ve ne iş yapacak o Kadar Teknisyen var işsizmi kalacak :(
  • AYT de Mevcut Teknik Dep. Durumu ne olacak peki ? O kadar Müdür o kadar teknisyen var :(
  • AYT de zaten bir yönetim ve işleyiş var, insanları işten çıkartıp yerine TAV ın adamlarını doldurulmasına kimse müsaade etmez. nasıl bir vicdansızlıktır bu tav dakilerin düşündükleri. IST kapanıyorsa kapanacak TAV ve şirketlerinde çalışanlarda tazminatlarını alacak ve sizde IGA nın kapısını çalacaksınız.. hemen hoplarım zıplarım oraya göçerim hayallerine kapılmayın. o kadar da değil...
  • Bravo TAV' a. Yazıklar olsun IC İçtaş'a personele verilen onca vaadler hepsi yalanmış demek. Hani çocuklarımızda bu şirketten emekli olacaktı. Hani 2024 te tüm havalimanını işletmek üzere ihaleye girecektik. Hani maaşlarımızda iyileştirmeler olacaktı. Hepsi asparagasmışta haberimiz yokmuş. Alma masumun ahını çıkar aheste aheste.
  • 2007 yılından bu yana IC tarafından yerlerde sürünen hizmet kalitesi ve personele verilmeyen önem, TAV tarafından tekrar göklere yükselecek, Emin olun. :-)
  • 2007 yılından bu yana IC tarafından yerlerde sürünen hizmet kalitesi ve personele verilmeyen önem, TAV tarafından tekrar göklere yükselecek, Emin olun. :-)
  • Yaşasınn.Yıllardır kullanamadığımız cep telefonlarımızı kullanabileceğiz.
  • simdi sabiha dusunsun. Iyiki sabihayi almadilar.. Kiyaslanmaz bile AYT ile... bence TAV AHL den ayrilince cok kucu bir karari olur.
  • Tav çok doğru bir hamle yaptı,hayırlı olsun.
  • YANLIŞ HESAP BAĞDAT DAN DÖNER BAKKAL ZİHNİYETİNDE İŞLETME BURAYA KADARMIŞ

TAV Havalimanları, IC İçtaş’ın Antalya Havalimanı’ndaki hisselerini almak üzere anlaştı. TAV, 2024 sonuna kadar işletme hakkı bulunan havalimanında eşit yönetim hakkına sahip olacak.

Türkiye’nin havacılık sektöründeki küresel markası TAV Havalimanları, IC İçtaş şirketinin yüzde 49’luk payının tamamını satın alarak Antalya Havalimanı’nı portföyüne eklemek üzere anlaştı. TAV böylece tüm dünyada işlettiği havalimanı sayısını 18’e, yıllık yolcu sayısını yaklaşık 141 milyona çıkartacak. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ve Rekabet Kurumu’nun onaylarının ardından yürürlüğe girecek anlaşmayla TAV ve Fraport havalimanını eşit ortak olarak yönetecek ve yüzde 50 temettü hakkına sahip olacak. Dış hat yolcusu bakımından Türkiye’nin ikinci en yoğun havalimanı olan Antalya, 2017’de 26 milyondan fazla yolcuya hizmet verdi.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener “TAV olarak havalimanlarına yatırım yapıyoruz ve havalimanı işletmeciliğinde  faaliyet gösteriyoruz. Bu alanın dışında hiçbir alana odaklanmıyoruz. Akdeniz’in en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Antalya’da ortağımız Fraport’la birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Ana üssümüz İstanbul Atatürk Havalimanı’nın kapanmasıyla doğacak boşluğu doldurmak üzere dört yıl önce stratejimizi değiştirmiş, portföyümüze yeni havalimanları eklerken servis şirketlerimizi TAV dışında da büyümek üzere yönlendirmiştik. Bugün ürün ve hizmetlerimiz 19 ülkede 77 havalimanında yer alıyor. 2017 yılında 115 milyon yolcuya hizmet ettik. Şimdi 18 milyondan fazla uluslararası yolcuya hizmet veren, uluslararası yolcu trafiği açısından Türkiye’nin ikinci büyük havalimanı olan Antalya’yı portföyümüze ekliyoruz. Antalya anlaşmasıyla Türkiye’de yatırım yapmak konusundaki kararlılığımızı ve Türk havacılığının geleceğine olan inancımızı bir kez daha vurgulamış oluyoruz. Sahip olduğumuz bilgi birikimini kullanarak Antalya’nın potansiyelini güçlendirmek için çalışacağız. Fırsatları değerlendirmeye ve havalimanı işletmeciliğinde büyümeye devam edeceğiz” dedi.

1960’da hizmete giren Antalya Havalimanı toplam alanı 178 000 metrekareye ulaşan iç ve dış hatları terminalleri ve iki paralel pistiyle bugün yılda 26 milyondan fazla yolcuya hizmet veriyor. Havalimanında 28 yolcu köprüsü, 94 uçaklık park pozisyonu ve 2 110 araçlık otopark bulunuyor. 

Fraport 1999’dan bu yana Antalya Havalimanı’nın işletmesinde bulunuyor. Son olarak Mart 2007’de gerçekleşen ihalede, Fraport-IC İçtaş ortaklığı havalimanını 31 Aralık 2024 tarihine kadar işletme hakkını kazandı.

Anlaşma sürecinde satıcı tarafın finansal danışmanlığını Ünlü&Co, hukuksal danışmanlığını Çalışkan Okkan Toker Hukuk Bürosu üstlendi. TAV’ın danışmanlığını ise Hogan Lovells ve Sibel Ertekin Hukuk Bürosu gerçekleştirdi.

TAV Antalya'yı resmen açıkladı

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

AYT ~ 6 yıl önce
Antalyada ICF Teknik departmanı ne olacak peki O kadar müdür ve ne iş yapacak o Kadar Teknisyen var işsizmi kalacak :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilen ~ 6 yıl önce
arkadaşlar , sakin olun . İşini doğru - düzgün yapanlara bir şey olmayacaktır. Gelir - gider dengesi tarafınıda pozitife çevirecek süprizler olabilir.Mesele , pasta diye tabir edilen operasyonel büyüklüğümüzü arttırmak öncelikli iş. Tüm hizmetlerde yolcu memnuniyetinin arttırılması ve geliştirilecek yeni işler ve ticari faaliyetlerle mutlu yolcudan daha çok gelir elde edilecek yolu bulmamızdır.
AYT ~ 6 yıl önce
AYT de Mevcut Teknik Dep. Durumu ne olacak peki ? O kadar Müdür o kadar teknisyen var :(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bencil ve ego ~ 6 yıl önce
AYT de zaten bir yönetim ve işleyiş var, insanları işten çıkartıp yerine TAV ın adamlarını doldurulmasına kimse müsaade etmez. nasıl bir vicdansızlıktır bu tav dakilerin düşündükleri. IST kapanıyorsa kapanacak TAV ve şirketlerinde çalışanlarda tazminatlarını alacak ve sizde IGA nın kapısını çalacaksınız.. hemen hoplarım zıplarım oraya göçerim hayallerine kapılmayın. o kadar da değil...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayt ~ 6 yıl önce
Bravo TAV' a. Yazıklar olsun IC İçtaş'a personele verilen onca vaadler hepsi yalanmış demek. Hani çocuklarımızda bu şirketten emekli olacaktı. Hani 2024 te tüm havalimanını işletmek üzere ihaleye girecektik. Hani maaşlarımızda iyileştirmeler olacaktı. Hepsi asparagasmışta haberimiz yokmuş. Alma masumun ahını çıkar aheste aheste.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AYT'li ~ 6 yıl önce
2007 yılından bu yana IC tarafından yerlerde sürünen hizmet kalitesi ve personele verilmeyen önem, TAV tarafından tekrar göklere yükselecek, Emin olun. :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AYT'li ~ 6 yıl önce
2007 yılından bu yana IC tarafından yerlerde sürünen hizmet kalitesi ve personele verilmeyen önem, TAV tarafından tekrar göklere yükselecek, Emin olun. :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
D DAVUT ~ 6 yıl önce
Yaşasınn.Yıllardır kullanamadığımız cep telefonlarımızı kullanabileceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sabiha ~ 6 yıl önce
simdi sabiha dusunsun. Iyiki sabihayi almadilar.. Kiyaslanmaz bile AYT ile... bence TAV AHL den ayrilince cok kucu bir karari olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tayyar 63 ~ 6 yıl önce
Tav çok doğru bir hamle yaptı,hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ESK ~ 6 yıl önce
YANLIŞ HESAP BAĞDAT DAN DÖNER BAKKAL ZİHNİYETİNDE İŞLETME BURAYA KADARMIŞ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AYT ~ 6 yıl önce
Antalya havalimanı 5ay aşırı yoğunluk yaşayan bir havalimanı olmasına rağmen IC başarılı yönetiyordu.TAV ın Ankara dışında başarılı yönetebildiği bir havalimanı bilmiyorum.
AYT ~ 6 yıl önce
Ne yazık ki AYT Türkiyede DLM dan sonra en kötü yönetilen meydandı. Ama eminim TAV bunu değiştirecektir. Hayırlısı olsun
BJV ~ 6 yıl önce
TAV gelsin sonra tekrar konuşalım iyiki geldi diyecek misiniz bakalim

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000