26 Şubat 2018, Pazartesi 09:16:35

A400M bakımı Kayseri'de yapılacak

Ulaştırma uçağı A400M’lerin bakımları artık İspanya’da değil Kayseri’de yapılacak. Bakımlar için İspanya’ya verilen 1.8 milyon euro ise cepte kalacak.
  • Papayla görüşmek için 5 milyon euro veren 1.8 milyon euroyu kar saymış. Sırf ırakdaki ihalalerden avanta almak için , taaa çinden 5 milyar dolar borç arayan bi zihniyet .
  • Afrin için silahlandırılan gunship haline dönüştürülen c-130lardan bir haber var mı?
  • THY Teknik de yetki alıyor SAW tarafına.
  • Easa part 145 bakım yetkisi ve easa part 66 lisanslı tekbisyensiz nasıl olcek bu işler...

Ulaştırma uçağı A400M’lerin bakımları artık İspanya’da değil Kayseri’de yapılacak. Bakımlar için İspanya’ya verilen 1.8 milyon euro ise cepte kalacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurtdışı ziyaretlerinde, Cumhurbaşkanlığı araçlarının taşınması için A-400M Atlas Stratejik Ulaştırma uçağını kullanması uçağa talebi artırdı. Türkiye'nin A400-M uçaklarının bakımı kabiliyetini kazanmasıyla, uçakların 2019'da başlayacak ağır bakımları için de gerekli altyapı oluşturulmuş oldu. Bu başarı, başta İngiltere ve Fransa olmak üzere A-400M kullanıcısı diğer ülkelere de model oldu. Türkiye, ilk 2 uçağın bakımı için İspanya'ya 1.8 milyon euro ödemişti. Bundan sonraki süreçte üretimi tamamlanmış uçakların konfigürasyonunun güncellenmesi için Airbus ile ortak çalışma yapılması planlanıyor. Türkiye, Airbus'ın üretim ortağı olduğu A-400M projesine yaptığı katkılar üzerine, üretimden daha fazla pay istiyor.

TÜRKİYE AYRICALIKLI ÜLKE

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, "Bu tablo aynı zamanda Türkiye'nin ayrıcalıklı bir ülke haline gelmiş olduğunun, üst düzey yetenek ve kapasitelere ulaşmış olduğunun da bir göstergesidir" dedi. Airbus Türkiye Temsilcisi Can Genç ise "Cumhurbaşkanı Erdoğan, yapmış olduğu dış seyahatlerde uçağı götürüyor. Uçağın dış ülkelere satışı da Sayın Cumhurbaşkanının katkılarıyla gerçekleşecek. Biz de bundan büyük mutluluk duyacağız. Ayrıca bu uçakların Afrin'deki Zeytin Dalı harekatına sağlayacağı her destek bizim için gurur kaynağıdır" diye konuştu.

KALİTE VE FİYATTA KİMSE TÜRKİYE İLE YARIŞAMAZ

"Cumhurbaşkanımız bu uçağı kullandığında, uçağın bu fonksiyonları görülüyor ve gittiği ülkelerde reklamı oluyor" diyen Bakan Canikli, gelinen noktada Türkiye'nin ürettiği savunma ürünleriyle, kalite ve fiyat dengesi konusunda hiçbir ülkenin yarışamayacağını söyledi. Canikli, "Bu konuda iyi bir ivme yakaladık ve bunu bütün alanlarda görebiliyoruz" diye konuştu. (Sabah)

A400M bakımı Kayseri'de yapılacak

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Jckdaniels ~ 6 yıl önce
Papayla görüşmek için 5 milyon euro veren 1.8 milyon euroyu kar saymış. Sırf ırakdaki ihalalerden avanta almak için , taaa çinden 5 milyar dolar borç arayan bi zihniyet .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 6 yıl önce
yaw he he..
C-130 ~ 6 yıl önce
Afrin için silahlandırılan gunship haline dönüştürülen c-130lardan bir haber var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumcu ~ 6 yıl önce
Tamamlanmak üzere, bildiğim kadarıyla üzerine obüs topu da monte edilmiş , eşsiz bir imha silahı olmuş, bu gün yarın harekatlara katılmaya başlar artık, üstelik radara da yakalanmıyor , ABD , Rusya , Almanya kıskançlık dan çıldıracaklar... ;)
Yoruma ~ 6 yıl önce
Kagıt ucak yapamazsın anca vatandası oldugun devleti kucumsersın. Sen ezıklık hıssı yasıyorsun bence.
Yoruma ~ 6 yıl önce
Kagıt ucak yapamazsın anca vatandası oldugun devleti kucumsersın. Sen ezıklık hıssı yasıyorsun bence.
THY Teknik ~ 6 yıl önce
THY Teknik de yetki alıyor SAW tarafına.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
easa part145 ~ 6 yıl önce
Easa part 145 bakım yetkisi ve easa part 66 lisanslı tekbisyensiz nasıl olcek bu işler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merhaba ~ 6 yıl önce
F16 ya da mı EASA ya göre bakıyor teknisyenler?
Efendim ~ 6 yıl önce
Dostum söylediğin kurumlar sivil havacılık kurumları farkında mısın? Askeri uçaktan bahsediliyor. Bu arada bakımlar THY Teknik tarafından SAW da yapılacak
Dostuum ~ 6 yıl önce
Bende onu diyorum avrupada a400m e bakım yapan kurumlar part145 ve part66 yeterliliğini sağlayarak yapıyor. Yani kayseri Havaikmal bu işi o yeterlilik sağlanmadan yapamaz. Thy de yapılacak madem peki hangi hangar kullanılacak? Çünkü bunun yatayı üstte ve yüksek saw a sığar mı? Birde saw dan A400M kursuna giden oldumu?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000