09 Şubat 2024, Cuma 16:43:41

Alper Gezeravcı, Uzay'dan Dünya'ya Döndü

İlk Türk astronot Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki misyonunu tamamladı ve Dünya'ya giriş sağlayan kapsül 16:30'da denize indi.
  • Ak parti bu çocuğu reklam amaçlı kullanıyor.
  • Hep böyledir, elimizdekinin(dünyanın) kıymetini bilmeyiz, hep ötekini merak ederiz. Tabi ki yüksekte olmanın avantajı tartışılmaz.
  • Tütk vatandaşı olup dünyaya 2 kere gelen ilk insan
  • Vocuk basina 2 milyon usd verio SMA li bebekleri tedavi ettirseydioer bari 27.5 cocuk kurtulurdu ve aileleri evlatlarinin olmesinden korkmazdi . Ama 1 Turist icin 55 milyon usd feda etmek kimsenin umurunda olmadi . Birakin deney vs ne halt yeptiysa . Gic evladiniza bakip dusundunuzmu o SMA lafları cocuklari vs o parayi ?
  • Dünya’ya adam döndü, bizim başkan sendika binasına yeni gitti ve sözleşme imzalayamadılar hala
  • Alper topu at topu at Alper
  • 55 milyon dolarla 85 milyonun hakkını yiyen gelmiş çokta umrumda uzayda topu test etmiş yere düşmedi diyor iyi dalga geçiyorlar
  • 1950lerde ege denizindeki hava sahası kontrolü bize teklif edilmiş ama gerek maliyeti gerekse teknik yetersizlik sebebiyle kabul etmemişiz. Zamanında yapılamayanlarin bugün hem ekonomik hem siyasi ne sonuçları doğurduğu ortada. Bu yüzden uzay konusunda geri kalmayalım bence...
  • Türkiye her geçen gün atılım yaptıkça Türkçe konuşan Türkiye düşmanları çıldırıyor. Beter olsunlar. Emin ve sakin adımlarla ilerliyoruz. Ülkemiz bunca parazite rağmen hak ettiği konuma kavuşacaktır.
  • Hangi bilim adamı sıfatı ile deney yapmış bizim turist Ömer… İstafir günahtır. 50 milyon dolara tank fabrikasını satan zihniyet 55 milyon dolara uzaya turist gönderdi. Rabbim bunlara akıl fikir versin inşallah

İlk Türk astronot Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki misyonunu tamamladı ve Dünya'ya giriş sağlayan kapsül 16:30'da denize indi.

Türkiye'nin ilk uzay misyonunu başarıyla tamamlayan astronot Alper Gezeravcı Dünya'ya dönüş yaptı. Alper Gezeravcı, 48 saat önce Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ayrılmıştı. Gezeravcı'yı taşıyan kapsül Florida açıklarında saat 16:30'da denize iniş gerçekleştirdi.

KAPSÜLDEN GEMİYE ALINACAK, HOUSTON'A GÖTÜRÜLECEK

Gezeravcı, kapsülün düştüğü noktadan denizden gemiye alınıp ilk muayeneleri gerçekleştirilecek. Houston'da  kapsamlı sağlık taraması yapılacak olan Gezeravcı ve ekibi bir süre karantinada tutulacak.

Astronot Gezeravcı, ISS'te kaldığı sürede 13 adet deneye imza attı.

Alper Gezeravcı, Uzay'dan Dünya'ya Döndü

Yorumlar Tüm Yorumlar (34)

Yalaza ~ 5 ay önce
Ak parti bu çocuğu reklam amaçlı kullanıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayat ~ 5 ay önce
Hep böyledir, elimizdekinin(dünyanın) kıymetini bilmeyiz, hep ötekini merak ederiz. Tabi ki yüksekte olmanın avantajı tartışılmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sait ~ 5 ay önce
Tütk vatandaşı olup dünyaya 2 kere gelen ilk insan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bak Su Ise ~ 5 ay önce
Vocuk basina 2 milyon usd verio SMA li bebekleri tedavi ettirseydioer bari 27.5 cocuk kurtulurdu ve aileleri evlatlarinin olmesinden korkmazdi . Ama 1 Turist icin 55 milyon usd feda etmek kimsenin umurunda olmadi . Birakin deney vs ne halt yeptiysa . Gic evladiniza bakip dusundunuzmu o SMA lafları cocuklari vs o parayi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yav birak ~ 5 ay önce
Ya hocam birak allah askina. Smdan cocuklari oluyor riske ragmen hidaha dogueup yine smali oluyorlar. %99u cahil ve bilincsizlikten oluyor. Akraba evliligi de isin riskini 10 kat arttiriyor. Sonucta cozumu mechul bi tedaviye o parayi vermekle bunu kiyslamak cok dogru degil
Yav bırak ~ 5 ay önce
Suriyeli sığınmacılar ne zamandan beri burada yorum yapıyor. Önce git Türkçe öğren sığınmacı kılıklı
Uzaydan ~ 5 ay önce
Dünya’ya adam döndü, bizim başkan sendika binasına yeni gitti ve sözleşme imzalayamadılar hala

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alper ~ 5 ay önce
Alper topu at topu at Alper

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turist geldi ~ 5 ay önce
55 milyon dolarla 85 milyonun hakkını yiyen gelmiş çokta umrumda uzayda topu test etmiş yere düşmedi diyor iyi dalga geçiyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rikardo ~ 5 ay önce
1950lerde ege denizindeki hava sahası kontrolü bize teklif edilmiş ama gerek maliyeti gerekse teknik yetersizlik sebebiyle kabul etmemişiz. Zamanında yapılamayanlarin bugün hem ekonomik hem siyasi ne sonuçları doğurduğu ortada. Bu yüzden uzay konusunda geri kalmayalım bence...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Durmak yok ~ 5 ay önce
Türkiye her geçen gün atılım yaptıkça Türkçe konuşan Türkiye düşmanları çıldırıyor. Beter olsunlar. Emin ve sakin adımlarla ilerliyoruz. Ülkemiz bunca parazite rağmen hak ettiği konuma kavuşacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
E 55 million dollars verince ~ 5 ay önce
Everything is possible
He he ~ 5 ay önce
Evet doğru diyorsun da dipe ülkeler bunu seneler önce başardı. Bilmem anlatabildim mi
Asil sensin parazit ~ 5 ay önce
Gereksiz suursuz dusunmekten aciz kisi . Yakinda aldigin maas kirana tekabul edicek haberin yok
Durmak yok yazana ~ 5 ay önce
İktidar sayesinde ülkenin rezil hali her bakımdan ortada be ahmak be gafil...
atılım? ~ 5 ay önce
Parasını ödeyerek uzaya çıkarabileceğimiz insanlar için yerli ve milli bir roket yapmış olsak atılım diyeceğim de.. bu nedir arkadaş? kimin neyi ile gerdeğe giriyorsun?
Kaptan ~ 5 ay önce
Hangi bilim adamı sıfatı ile deney yapmış bizim turist Ömer… İstafir günahtır. 50 milyon dolara tank fabrikasını satan zihniyet 55 milyon dolara uzaya turist gönderdi. Rabbim bunlara akıl fikir versin inşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yilmaz ~ 5 ay önce
İllaki bir ilim dalından öğrenim bilgisi vardır ve Devletimiz tarafından en uygun şekilde seçilmiş gönderilmiştir, sizin gibi insana millete hayır olmayan faydasızlar arkadan su kaynatıyorlar!.
Bizden ~ 5 ay önce
Kaptan tank fabrikasi değil palet fabrikası bundan sonra yapılacak yatırımla tank üretecek. Ayrıca satılma değil ortaklık. Senin gibiler beni zorla yandaş yaptı. Yalanın peşinden koşma artık.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000