03 Ekim 2023, Salı 09:09:18

Ankara-Rize uçağına yıldırım isabet etti!

Ankara’dan Rize’ye gelen uçak, yıldırım isabet edince Trabzon’a mecburi iniş yaptı.
  • Niye Trabzon? Rize soruyor...
  • Gereksiz riskli hareketler. İlla bir olay mı olacak yön değiştirmek için. Aradan bir yerlerden dene baskısı mı var, nasıl oluyor böyle acemilikler hayret doğrusu.

Ankara’dan Rize’ye gelen uçak, yıldırım isabet edince Trabzon’a mecburi iniş yaptı.

Rize’ye inmek isteyen Ankara uçağının kuyruğuna yıldırım isabet etmesi sonucu Trabzon Havalimanı'na mecburi iniş yaparken İstanbul’dan Rize’ye gelen uçak ise martı sürüsüne çarparak arızalandı. 

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan kalkan Rize-Artvin Havalimanı uçağı, Rize’nin Pazar ilçesine geldiği sırada şimşek çarpması sonucu kuyruğuna yıldırım isabet etti. Havada 3 kez manevra yaptığı öğrenilen uçağın pilotu şimşeklerin aralıksız olmasından ötürü yolcuları riske atmayarak yönünü Trabzon Havalimanı'na çevirdi.

Trabzon’a sağlıklı bir şekilde iniş yapan uçağın yolcuları Rize’ye karayolu vasıtası ile gönderildi.

Öte yandan, dün saat 18.45 Sabiha Gökçen havalimanından kalkarak Rize’ye gelen özel bir havayoluna ait uçak ise inişe geçtiği esnada kuş sürüsüne daldı.

Rize-Artvin Havalimanı'na inen uçağın hasar görmesinden ötürü 23.00’da Rize’den İstanbul’a gidecek olan uçağın seferi ise sabah saatlerine ertelendi. 

Ankara-Rize uçağına yıldırım isabet etti!

Yorumlar

sefa ~ 10 ay önce
Niye Trabzon? Rize soruyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rizespor ~ 10 ay önce
Gereksiz riskli hareketler. İlla bir olay mı olacak yön değiştirmek için. Aradan bir yerlerden dene baskısı mı var, nasıl oluyor böyle acemilikler hayret doğrusu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trrr ~ 10 ay önce
Tamamen katılıyorum; yakıt ve zaman varsa hemen hiç gecikmeden kaçınma yapılmalı ; hiç bir kimseden korkmadan ; uçuş emniyeti her zaman öncelikli olmalı. ✈️✅✈️

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000