17 Ocak 2021, Pazar 10:53:19

Antalya'dan kalkan uçak korkuttu

Antalya'dan, Moskova'ya hareket eden 186 yolcunun bulunduğu uçak iniş takımlarında arıza meydana gelince Moskova'ya güçlükle indi.
  • Yakıtı yöne uygun şekilde ve mümkünse yolcuyu dengeleyip inmesi lazım. Bu tür durumlar için belirli yerlere dengeli dağıtılmışş sünger sistemli pisti olan yerler yapılmalı

Antalya'dan, Moskova'ya hareket eden 186 yolcunun bulunduğu uçak iniş takımlarında arıza meydana gelince Moskova'ya güçlükle indi. Birkaç kez pisti pas geçen uçağın son denemesinde başarıyla iniş yaptığı ancak aprona dahi römorkörler yardımıyla çekildiği kaydedildi.

Antalya'dan, Moskova'ya hareket eden Rus havayolu firması Rossiya Airlines'e ait tarifeli yolcu uçağının kalkıştan sonra iniş takımlarında arıza oluştu. Bunun üzerine iniş yapacağı Moskova'daki Şeremetyevo Uluslararası Havalimanı'na bilgi verildi.

Moskova'da alınan önlemler sonrasında uçak havaalanına yaklaştı. Ön iniş takımlarında arıza meydana gelmesine rağmen uçak kontrollü bir şekilde inişe geçti. Uçağın birkaç kez pisti pas geçtiği öğrenilirken son denemesinde inişin başarıyla tamamlandığı kaydedildi.

Aprona römorkörler yardımıyla çekildi

Öte yandan pilot, uçağın aprona gidemeyeceğini bildirdi. Bunun üzerine 186 yolcunun bulunduğu uçak, aprona römorkörler yardımıyla çekildi. Uçağın iniş takımlarında yaşanan arıza ile ilgili incelemeler başlatılırken olayda kimsenin zarar görmediği ve yolcuların sağlıklı bir şekilde tahliye edildiği açıklandı.

Antalya'dan kalkan uçak korkuttu

Yorumlar

Eğitimen pilot //// ~ 3 yıl önce
Yakıtı yöne uygun şekilde ve mümkünse yolcuyu dengeleyip inmesi lazım. Bu tür durumlar için belirli yerlere dengeli dağıtılmışş sünger sistemli pisti olan yerler yapılmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eğitmen pilota ~ 3 yıl önce
Sen kendi yazdığını anladinmi hocam biz anlamadık
Yolcu sayisi ~ 3 yıl önce
186 yolcu ucak full ne yapsin yolcuyu ayaktami gondersin arkaya

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000