26 Kasım 2019, Salı 19:35:35

AtlasGlobal’den flaş açıklama: Uçuşlarını durdurdu

Atlasglobal Havayolları, 21 Aralık tarihine kadar uçuşlarını durdurduğunu açıkladı.
  • İptal edilen uçuş ücretleri iadesi halen yapılmıyor ,tespit için mail gönderin dediler gönderdik halen dönüş yok , kimse telefonlara cevap vermiyor ne yapacağız .
  • abi bana birisi havalimanının ekonomiye olan katkısını söylerse artık rahatlayacağim
  • Ichat pazarı ecn gzt izm AYt asr dlm bjv routlari ucan insanlar şimdi daha dayuksek bedel ödeyecekler.igaya geçiş sadece THY ye gelir sağlayacak onunda veremeyen zaten pegasustan bilet alacak.iga ile sadece THY devam edebilir er ya da geç yeni hava limanı ile herkesi bir şekilde kriz bulacak. Charter geçilmesi veya AYt den sefer alınması daha mantıklı İstanbul ile ne ugrasacaksin atlas?herkes şirketini sever inşallah 21 ne kadar elinde eleman kalır refaha ulaşırsin.iyi haberler olsun.
  • 40 dkmi ne zaman arttı yavu 25 dk
  • Hâlâ Şoktayım En Kısa Zamanda Seferler Başlar Her Yönüne Çok Memnunum Atlas Global Havayollarindan Varol
  • Bir arkadasda Almanyaya ilk ucusundan önceki acenta toplantisinda,bizimki 85 cm.demisti.Bakiyorumda 63 cm.olaninki tikir tikir ucuyor.....
  • Gerçekten Murat Ersoy tek başına mücadele ediyor bu çok net belli. Thomas cook için verilen destek Türkiyenin en iyi havayollarından biri olan Atlasglobal için neden verilmiyor? Üstelik ikizi turizm bakanı ama tek bir açıklama yok! Thomas cook batmasın diye Almanyanın nasıl destek verdiğini unutmayın çünkü istihdam yaratan bir firmanın batması ülkenin ekonomisi için hiç iyi değil! Seninleyiz Murat Ersoy umarım herkesi şaşırtıp muhteşem bir dönüş yaparsın. Ve tabiki iga dan uzak durursun. Antalya base olup charter uçarak sabiha gökçeni kullanarak işe başlayabilirsin mesela. İgayı da thy tepe tepe kullanabilir! Umutla aralıktaki açıklamanı bekliyoruz.umarım herşey güzel olur
  • Bizde cok aglamistik zamaninda. Kapi kapi dolasip CV vermistik. Kusura bakmayin ben kimseye suanda üzülemem yada üzülmem.
  • Seferleri durdurup, bir gelir elde etmeden nakit ihtiyacını nasıl karşılayacak. iki gün önce cuma günü % 40 indirimli bilet satacağız diye reklam verip, seferleri durdurmak mantıklı gelmiyor. Sanki acele böyle aniden bir anda alınmış karar gibi duruyor. Sitesine giriş yapınca çağrı merkezini arayınca direkt yayınladıkları yazıyı okuyorlar.Mail adresi yazmışlar muhatap olarak mail atın diyorlar. Mail atıyorsun şuanda cevap yok. Atlas kurumsal imajına zarar verdi. Kendisi ile işbirliği yapan tur şirketlerini, seyahat acenteleri,ikramları hazırlayan firma,çalışanlarını bilet alan yolcuları zincirleme hepsini olumsuz etkiledi. Umarım düzelir. Çünkü rekabet her zaman için iyidir. Onur air iç hatlarda sadece antalyaya gidiyor. Önceden uçuş yaptığı illerde rekabet vardı ve biletler daha ucuzdu. Atlas da hem personeli hem iş birliği yaptığı firmalar ve onları tercih eden yolcular için yola devam etmek zorunda olduğunu düşünüyorum. Yeni havalimanı da sadece pegasusa yaradı.
  • Almanyada Hangi havaalanları batmış Frankfurtmu Münihmi Düsseldorfmu Hamburgmu Kölnmü Stutgartmı Nürünbergmi söyle milleti gaz mahmutmu sanıyorsun

Atlasglobal Havayolları, 21 Aralık tarihine kadar uçuşlarını durdurduğunu açıkladı.

Türkiye’nin köklü özel havayolu şirketlerinden Atlasglobal, 2016 yılından itibaren başlayan ekonomik dalgalanma ve İstanbul Havalimanı’ndaki artan maliyetler nedeniyle bu geceden itibaren uçuşlarını durdurduğunu ve 21 Aralık’a kadar sefer icra edilemeyeceğini açıkladı.

Atlasglobal açıklaması:

Değerli Basın Mensubu,             

2015-2016 yıllarında ülkemizde yaşanan terör olayları ve hain darbe girişimi havacılık sektöründe büyük yaralar açmış, taşınan yolcu sayısı ve yolcu gelirlerinde 2017 yılı dahil önemli kayıplara neden olmuştur. Havacılık sektörünün itici gücü olan turizm sektörü açısından olumsuz geçen söz konusu dönemin ardından, güvenlik algısı ve ana pazarlarla olan politik ilişkilerdeki iyileşmenin desteğiyle 2018 yılında başlayan toparlanma süreci devam etmiş; bu konuda alınan tedbirlerin etkileri havacılık sektörüne de olumlu bir şekilde yansımaya başlamıştır.

2015-2016 yıllarında yaşanan bu elim olaylar gerek operasyonel gerekse de ticari açıdan Havayolumuzu olumsuz yönde etkilemiştir. Bunun yanı sıra 2018 yılı ikinci yarısında Türk Lirası’nda yaşanan hızlı ve agresif dalgalanmalar özellikle iç pazar dinamiklerini de olumsuz etkileyerek uçakla seyahat etme talebinde azalmaya sebep olmuştur.

Yaşanan olumsuzluklara rağmen, Havayolumuz tarafından alınan yeni stratejik kararlar çerçevesinde 2018 yılı ikinci yarısında toparlanma sürecine girilmiş ve operasyonlarımız tekrar kar eder hale getirilmiştir. Ancak yakın geçmiş olumsuzlukları ve beraberinde getirdiği ekenomik yük ve 2019 yılı Nisan ayı itibariyle İstanbul Havalimanı’na geçişle birlikte lojistik ve operasyonel maliyetlerde yaşanan büyük artış, Havayolumuz açısından 2016/2017 kayıplarımızı yeterli sürede telafi etme imkanımızı ortadan kaldırmıştır.

Nakit akışımızdaki gerekli yapılandırma ve iyileştirmeyi sağlamak amacıyla, tüm uçuşlarımıza 26 Kasım 2019 itibariyle, 21 Aralık 2019 tarihine kadar ara vermek zorunda kaldığımız bilgisini arz ederiz.

Bu süreçte uçuşu gerçekleştirilemeyen yolcularımızın satın aldıkları biletleriyle ilgili 15 Aralık 2019 tarihine kadar gerekli tespitler tarafımızca yapılacaktır. Yolcularımızın iade ve değişiklik talepleri ile ilgili uygulanacak işlemler 16 Aralık 2019 tarihinde web sitemiz üzerinden duyurulacaktır.

Bütün satış kanallarımızdan bilet satış işlemleri 16 Aralık 2019 tarihine kadar kapalı tutulacaktır.Atlasjet Havacılık A.Ş.  

AtlasGlobal’den flaş açıklama: Uçuşlarını durdurdu

Yorumlar Tüm Yorumlar (364)

zübeyde ~ 4 yıl önce
İptal edilen uçuş ücretleri iadesi halen yapılmıyor ,tespit için mail gönderin dediler gönderdik halen dönüş yok , kimse telefonlara cevap vermiyor ne yapacağız .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hakann ~ 5 yıl önce
abi bana birisi havalimanının ekonomiye olan katkısını söylerse artık rahatlayacağim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bravoecho ~ 5 yıl önce
Ichat pazarı ecn gzt izm AYt asr dlm bjv routlari ucan insanlar şimdi daha dayuksek bedel ödeyecekler.igaya geçiş sadece THY ye gelir sağlayacak onunda veremeyen zaten pegasustan bilet alacak.iga ile sadece THY devam edebilir er ya da geç yeni hava limanı ile herkesi bir şekilde kriz bulacak. Charter geçilmesi veya AYt den sefer alınması daha mantıklı İstanbul ile ne ugrasacaksin atlas?herkes şirketini sever inşallah 21 ne kadar elinde eleman kalır refaha ulaşırsin.iyi haberler olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
android ~ 5 yıl önce
40 dkmi ne zaman arttı yavu 25 dk

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BJV ~ 5 yıl önce
Hâlâ Şoktayım En Kısa Zamanda Seferler Başlar Her Yönüne Çok Memnunum Atlas Global Havayollarindan Varol

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BirdMan ~ 5 yıl önce
Şok filmini izledinmi?Şok olacak ne var.Doğanın tabiatı kanunu.Kapiş..
85 cm. ~ 5 yıl önce
Bir arkadasda Almanyaya ilk ucusundan önceki acenta toplantisinda,bizimki 85 cm.demisti.Bakiyorumda 63 cm.olaninki tikir tikir ucuyor.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mas88 ~ 5 yıl önce
Gerçekten Murat Ersoy tek başına mücadele ediyor bu çok net belli. Thomas cook için verilen destek Türkiyenin en iyi havayollarından biri olan Atlasglobal için neden verilmiyor? Üstelik ikizi turizm bakanı ama tek bir açıklama yok! Thomas cook batmasın diye Almanyanın nasıl destek verdiğini unutmayın çünkü istihdam yaratan bir firmanın batması ülkenin ekonomisi için hiç iyi değil! Seninleyiz Murat Ersoy umarım herkesi şaşırtıp muhteşem bir dönüş yaparsın. Ve tabiki iga dan uzak durursun. Antalya base olup charter uçarak sabiha gökçeni kullanarak işe başlayabilirsin mesela. İgayı da thy tepe tepe kullanabilir! Umutla aralıktaki açıklamanı bekliyoruz.umarım herşey güzel olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Falan dünya ~ 5 yıl önce
Bizde cok aglamistik zamaninda. Kapi kapi dolasip CV vermistik. Kusura bakmayin ben kimseye suanda üzülemem yada üzülmem.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Celebi calisani ~ 5 yıl önce
Bence uzulmelisin sen ise giremedim diye binlerce insan issiz kalmayi mi haketti yani bu kafayla zaten is bulamazsin
Yolcu ~ 5 yıl önce
Seferleri durdurup, bir gelir elde etmeden nakit ihtiyacını nasıl karşılayacak. iki gün önce cuma günü % 40 indirimli bilet satacağız diye reklam verip, seferleri durdurmak mantıklı gelmiyor. Sanki acele böyle aniden bir anda alınmış karar gibi duruyor. Sitesine giriş yapınca çağrı merkezini arayınca direkt yayınladıkları yazıyı okuyorlar.Mail adresi yazmışlar muhatap olarak mail atın diyorlar. Mail atıyorsun şuanda cevap yok. Atlas kurumsal imajına zarar verdi. Kendisi ile işbirliği yapan tur şirketlerini, seyahat acenteleri,ikramları hazırlayan firma,çalışanlarını bilet alan yolcuları zincirleme hepsini olumsuz etkiledi. Umarım düzelir. Çünkü rekabet her zaman için iyidir. Onur air iç hatlarda sadece antalyaya gidiyor. Önceden uçuş yaptığı illerde rekabet vardı ve biletler daha ucuzdu. Atlas da hem personeli hem iş birliği yaptığı firmalar ve onları tercih eden yolcular için yola devam etmek zorunda olduğunu düşünüyorum. Yeni havalimanı da sadece pegasusa yaradı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Poşa ~ 5 yıl önce
Almanyada Hangi havaalanları batmış Frankfurtmu Münihmi Düsseldorfmu Hamburgmu Kölnmü Stutgartmı Nürünbergmi söyle milleti gaz mahmutmu sanıyorsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000