19 Haziran 2024, Çarşamba 11:45:10

Bakan Uraloğlu; 'Türkiye havada Avrupa'nın en yoğun 3'üncü ülkesi'

Türkiye 5 bin 573 uçuş ile 41 ülke arasında hava sahası en yoğun kullanılan 3. ülke oldu.
  • rekorlar kırılıyor ama altyapıya, personelin eğitimine, özlük haklarina bir iyileştirme yapıldığı yok. Atc'ler eylem yapip iaç yapinca altyapının ne kadar yetersiz olduğu, kapasitenin üzerinde uçuşlar koyulduğu ortaya çıkti.
  • Bu kadar yoğun regülasyonlara rağmen seferleri zamanında kaldırmaya çalışan,en uygun rotayı yapmaya çalışan THY dispecerlerine helal olsun,umarım şu yönetim sorunlarımızı artık görmezden gelmez,yoksa çalışacak dispecer kalmayacak,o zamane değerimizi anlayacaksınız
  • Bu başarıda emeği olan tüm Dhmi işletme çalışanlarını tebrik ediyorum.
  • Eee 3.olmuş da ne olmuş,sizin yüzünüzden ülke batmış hala koltuk uğruna hava derdindesin!
  • Ucuza tatil cennetiyiz ve transit geçiş bölgesindeyiz o yüzden olabilir mi eyy tribüne oynama,göz boyama derdindeki bakan?

Türkiye 5 bin 573 uçuş ile 41 ülke arasında hava sahası en yoğun kullanılan 3. ülke oldu.

Türkiye, 15 Haziran 2024 Cumartesi günü hava sahasında 5573 uçuşa hava seyrüsefer hizmeti vererek, Avrupa’da en yoğun kullanılan hava trafik hacmine sahip 3. ülke oldu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “15 Haziran 2024 tarihinde ülkemizdeki havalimanlarına iniş kalkış yapan uçak sayısı 4227’e ulaşarak 2023 yılının aynı gününde kayıtlara geçen 3587 rakamına oranla %17,8 artış göstermiştir. Ülkemiz havayolu sektöründe Avrupa’nın zirvesine doğru tırmanışını sürdürmektedir” dedi.

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı “EUROCONTROL”ün Performans İnceleme Birimi tarafından 15 Haziran 2024 tarihinde yapılan ölçümlere göre Türkiye, EUROCONTROL üyesi 41 ülke içerisinde, 5573 uçuş ile hava sahası en yoğun ülkeler arasında 3. sırada yer aldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, tüm ulaşım modlarına olduğu gibi havayollarına da yaptıkları yatırımlar ile Dünya’da ve Avrupa’da söz sahibi bir ülke konumuna geldiklerini belirterek, “Yaptığımız yatırımlar sonucunda Türkiye havacılık alanında önemli bir aktarma merkezi haline geldi. Yaz döneminin başlamasıyla havalimanlarımızdaki hava trafiğinde önemli derecede yoğunluklar yaşanıyor” dedi.

Türkiye’deki hava yolu trafiğinin her geçen gün arttığına da vurgu yapan Bakan Uraloğlu, “15 Haziran 2024 tarihinde ülkemizdeki havalimanlarına iniş kalkış yapan uçak sayısı 4227’e ulaşarak 2023 yılının aynı gününde kayıtlara geçen 3587 rakamına oranla %17,8 artış göstermiştir. Ülkemiz hava trafik sayılarının her geçen gün artarak Avrupa çapında zirveye çıkacağımıza olan inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

Bakan Uraloğlu; 'Türkiye havada Avrupa'nın en yoğun 3'üncü ülkesi'

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Yoğunluk ~ 1 ay önce
rekorlar kırılıyor ama altyapıya, personelin eğitimine, özlük haklarina bir iyileştirme yapıldığı yok. Atc'ler eylem yapip iaç yapinca altyapının ne kadar yetersiz olduğu, kapasitenin üzerinde uçuşlar koyulduğu ortaya çıkti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy disparch ~ 1 ay önce
Bu kadar yoğun regülasyonlara rağmen seferleri zamanında kaldırmaya çalışan,en uygun rotayı yapmaya çalışan THY dispecerlerine helal olsun,umarım şu yönetim sorunlarımızı artık görmezden gelmez,yoksa çalışacak dispecer kalmayacak,o zamane değerimizi anlayacaksınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hava emekçileri ~ 1 ay önce
Bu başarıda emeği olan tüm Dhmi işletme çalışanlarını tebrik ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Masal anlatma ~ 1 ay önce
Eee 3.olmuş da ne olmuş,sizin yüzünüzden ülke batmış hala koltuk uğruna hava derdindesin!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
En yoğun !!! ~ 1 ay önce
Ucuza tatil cennetiyiz ve transit geçiş bölgesindeyiz o yüzden olabilir mi eyy tribüne oynama,göz boyama derdindeki bakan?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000