18 Haziran 2011, Cumartesi 15:20:07

BAYAN PİLOTUN 'BUCAK' AŞKI

Fransa'da havayollarında görev yapan kadın pilot 52 yaşındaki Isabelle Bacqvenois, uçakla üzerinden geçtiği ve çok beğendiği Burdur'un Bucak İlçesi'ne yerleşti...
  • Bunun bi tane de BMC marka kamyoneti var :) Türk alemine yurt dışından ithal edilmiş en gereksiz pilottur. Baş dönmesi falan dio çok okumadım ama çalışıpta atılmadığı şirket kalmadı. Ayrıca soyadı da yanlış yazılmış. BAQEGUONIS gibi bişey olacak... Bu gereksiz yorumuda neden yaptım bilmiyorummm.
  • 30 dönüm arazi diyor...apartman dairesi değil...yunanlılar boşunamı tepiniyor adaları merkele satmayız diye??ne yogası kardeşim..buna ancak senin gibiler inanır..
  • Kardesim ben RODOS ve GIRITe çok gittim ve her seferinde yemek yedigim restoranlarda çalisanlar etrafdaki satilik evleri bize satmaya bakiyorlar, ve Parayi pesin bastinmi ev bir hafta sonra senin oluyor. Yani anladinsa Türkiyeden çok daha kolay. Bos lafa gerek yok.
  • hz mevlana Türk mü?
  • ben tanıyorum bu hatunu hiç öyle para için yapmıyorum demesin heytt tanıyan bilir yaniiiii :)
  • Sayin yoneticiler bu yaziyi okuduktan sonra utansinlar. Hanimefendi, Turkceyi ogrenmis. Yunus Emre Ve Hz.Mevlana gibi buyuk Turklerden etkilenmis, ama gel gorki biz elimizden gelen her zorlugu gostermisiz kendisine. Elektrik bile baglamak imkansiz olmus. Bunun yaninda buyuk bir ihtimalle ayni yorede kacak yapilasmaya ve elektrik baglamaya goz yummuslardir.
  • yunanistandan alsın da görelim!!!!!!!!!
  • Fransız Pilot ülkemizin bozulmamış ender yerleşim alanlarından birisini keşfetmiş.Bucak -Burdur gerçekten kıymetli bir nokta.Ayrıca Gölhisar hem gölü ve hem de yaylayı barındırması ile dikkat çeker.Kibyra antik kentine de evsahipliği yapar.Ayrıca bir de kocayaran yaylasında dağın zirvesinde yaklaşık 1500 rakımda krater gölü mevcuttur.Bozulmamış keşfedilmemiş doğası sizleri büyüleyecektir.Bu adımı atan meslektaşımızı kutlarım . Selamlar...
  • VERİRSENİZ GÜNAQHA GİRERSİNİZ VERMEYİN ELEKTİRİK AMA DOĞUDA HERKEZ KACAK KULLANIYOR O ELEKTİRİĞİ SİZ TÜRKİYEDE YAŞIYAN O VATANDAŞA İNSANA EN DOĞAL HAKKI OLAN BİR ELEKTİRİK BAĞLANTISINI ESİRGEYİN.BİR SUUDİ GELSEYDİ ACABA NE YAPARDI BU SAYIN YÖNETİCİLER..SAYGILAR
  • helal olsun bayan pilota bizlerin karadan keşfedemediğimiz güzelliklerimizi havadan keşfetmiş
 Fransa Havayolları başta olmak üzere bir çok havayolu şirketinde yaklaşık 20 yıldır görev yapan Fransız kadın pilot Isabelle Bacqvenois, Paris- Antalya arası uçuş yaparken havadan görerek hayran kaldığı Bucak İlçesi'ne bağlı Çamlık Beldesi'ne yerleşti. Sahil Mahallesi'nde yaşayan Isabelle Bacqvenoise, Pasifik ülkeleri ve Güney Amerika'da bir çok kent ve adada yaşadığını ancak hiçbir ülkenin Türkiye kadar güzel olmadığını vurguladı. Antalya'ya geliş ve gidişleri esnasında havadan Çamlık Beldesi'ni keşfettiğini kaydeden Bacqvenois, şunları söyledi: 
 
"Mesleğim gereği hemen hemen dünyada gezmediğim ve görmediğim yer kalmadı. Antalya'ya uçuşlarım esnasında havadan gördüğüm Karacaören Barajı ve çevresindeki doğaya aşık oldum. Bu bölgeye her gelişimde heyecanlandım. 'Emekli olduğum zaman kesinlikle buraya yerleşeceğim' diyordum. Aşırı uçuşlar nedeniyle baş dönmesi rahatsızlığı geçirdim. Pilotlukta baş dönmesi ciddi bir rahatsızlıktır. Mesleğini bıraktıktan sonra idealimi gerçekleştirmek için Antalya'ya geldim. Önce Türkçeyi öğrendim. Daha sonra doğasına aşık olduğum Karacaören Barajı'na geldim. Buraya yakın Çamlık Beldesi Sahil Mahallesi'nden 30 dönüm arazi alarak yerleştim. " 
 
ELEKTRİK BAĞLANMADI 
 
İdealinin peşinde koşarak Bucak'a yerleşen ve tek başına yaşayan Fransız pilot, çiftliğine elektrik bağlayamamaktan şikayetçi. Yabancı olduğu için arazi alırken de çok zorlandığını vurgulayan Isabelle Bacqveois, "Birkaç firmanın desteğiyle bu araziyi aldım. 100 bin lira harcayarak bu hale getirdim. Resmi prosedürleri aşamadığım için bir türlü elektrik bağlatamıyorum. Bu nedenle de ışıldak kullanıyorum" dedi. 
 
YUNUS EMRE'NİN ADINI VERDİ 
 
Fransız pilot, çok sevdiği beldede günlerini yoga yaparak geçiriyor. Havada uzun zaman kalmanın yoğun strese neden olduğunu belirten Bacqveois, 12 yıldan bu yana yoga yaptığını söyledi. Çamlık Beldesi'nden aldığı araziyi yoga merkezi haline getirdiğini kaydeden Bacqveois, "Para için yapmıyorum. İnsanlara yardımcı olmak rahatsızlarını giderebilmek için çaba gösteriyorum. Tabii ki masrafları karşılamak için de küçük çaplı ücretler almak zorundayım" dedi. 
 
Arazinin çeşitli bölgelerine yoga çadırları, konaklama çadırları ve çeşitli ihtiyaç çadırları da kuran Bacqveois, şöyle konuştu: 
 
"Türkçe öğrendikten sonra Mevlana ve Yunus Emre'nin şiirlerini okudum. Yunus Emre ve Mevlana aşığı oldum. Çok etkilendim. Daha sonra defalarca Konya'ya gidip Mevlana'yı gezdim. Yoga çiftliğine de çok etkilendiğim Yunus Emre'nin adını koydum. Buraya Antalya'ya tatile gelen, seminerlere gelen Fransız, Güney Afrikalı, İngiliz, Alman, İsviçre ve Türk yogacılar geliyor. Onlarlar birlikte günlerimi geçiyorum. Burada yaşamaktan çok memnunum."
BAYAN PİLOTUN 'BUCAK' AŞKI

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 13 yıl önce
Bunun bi tane de BMC marka kamyoneti var :) Türk alemine yurt dışından ithal edilmiş en gereksiz pilottur. Baş dönmesi falan dio çok okumadım ama çalışıpta atılmadığı şirket kalmadı. Ayrıca soyadı da yanlış yazılmış. BAQEGUONIS gibi bişey olacak... Bu gereksiz yorumuda neden yaptım bilmiyorummm.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
30 dönüm arazi diyor...apartman dairesi değil...yunanlılar boşunamı tepiniyor adaları merkele satmayız diye??ne yogası kardeşim..buna ancak senin gibiler inanır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Kardesim ben RODOS ve GIRITe çok gittim ve her seferinde yemek yedigim restoranlarda çalisanlar etrafdaki satilik evleri bize satmaya bakiyorlar, ve Parayi pesin bastinmi ev bir hafta sonra senin oluyor. Yani anladinsa Türkiyeden çok daha kolay. Bos lafa gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
hz mevlana Türk mü?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
ben tanıyorum bu hatunu hiç öyle para için yapmıyorum demesin heytt tanıyan bilir yaniiiii :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Sayin yoneticiler bu yaziyi okuduktan sonra utansinlar. Hanimefendi, Turkceyi ogrenmis. Yunus Emre Ve Hz.Mevlana gibi buyuk Turklerden etkilenmis, ama gel gorki biz elimizden gelen her zorlugu gostermisiz kendisine. Elektrik bile baglamak imkansiz olmus. Bunun yaninda buyuk bir ihtimalle ayni yorede kacak yapilasmaya ve elektrik baglamaya goz yummuslardir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yunanistandan alsın da görelim!!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Fransız Pilot ülkemizin bozulmamış ender yerleşim alanlarından birisini keşfetmiş.Bucak -Burdur gerçekten kıymetli bir nokta.Ayrıca Gölhisar hem gölü ve hem de yaylayı barındırması ile dikkat çeker.Kibyra antik kentine de evsahipliği yapar.Ayrıca bir de kocayaran yaylasında dağın zirvesinde yaklaşık 1500 rakımda krater gölü mevcuttur.Bozulmamış keşfedilmemiş doğası sizleri büyüleyecektir.Bu adımı atan meslektaşımızı kutlarım . Selamlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
VERİRSENİZ GÜNAQHA GİRERSİNİZ VERMEYİN ELEKTİRİK AMA DOĞUDA HERKEZ KACAK KULLANIYOR O ELEKTİRİĞİ SİZ TÜRKİYEDE YAŞIYAN O VATANDAŞA İNSANA EN DOĞAL HAKKI OLAN BİR ELEKTİRİK BAĞLANTISINI ESİRGEYİN.BİR SUUDİ GELSEYDİ ACABA NE YAPARDI BU SAYIN YÖNETİCİLER..SAYGILAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
helal olsun bayan pilota bizlerin karadan keşfedemediğimiz güzelliklerimizi havadan keşfetmiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000