08 Temmuz 2024, Pazartesi 11:30:10

Brüksel Havalimanı'nda akılalmaz hırsızlık!

Brüksel Havalimanı’nda hırsızlar, gümrük tarafından el konulan malların saklandığı depoya girerek büyük bir soygun gerçekleştirdi.
Brüksel Havalimanı’nda hırsızlar, gümrük tarafından el konulan malların saklandığı depoya girerek büyük bir soygun gerçekleştirdi. Hırsızlar, 269.000 sigara, 1400 kilogram nargile tütünü, 29 kilogram esrar ve 75 kilogram kokain kesme maddesi olan levamisol çaldı.
 
Uyuşturucu ve diğer bağımlılık yapıcı maddeleri uçakla kaçırmak genellikle hüsranla sonuçlanır. Havaliamnı gümrüğü, ele geçirilen malları özel depolara nakleder. Ancak bu depolar, diğer suçluların da ilgisini çeker. Brüksel’deki bu büyük soygun da bunun bir örneği oldu.
 
Haziran ayı sonunda hırsızlar, Zaventem Havalimanı’ndaki yük bölgesindeki depoya girerek devasa miktarda kaçak malı çalmayı başardılar. Soygunun nasıl gerçekleştiği ve bu büyük miktarların nasıl fark edilmeden taşındığı henüz bilinmiyor. Güvenlik önlemleri altında bulunan bu depoya yalnızca havalimanı kimliği olan kişiler girebiliyor. Bir yıl önce de aynı depoda bir hırsızlık olayı yaşanmış ve sigaralar çalınmıştı.
 
Polis, depoda herhangi bir zorla giriş belirtisi olup olmadığı konusunda bilgi vermeyi reddetti ve bu soruların soruşturmanın bir parçası olduğunu belirtti. Havalimanı yetkilileri, depoyu çevreleyen alana ek güvenlik kameraları yerleştireceklerini açıkladı.
Brüksel Havalimanı'nda akılalmaz hırsızlık!

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000