16 Eylül 2023, Cumartesi 09:19:20

Cumhurbaşkanı Erdoğan Prens Edward ile görüşecek; KAAN da ele alınacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prens Edward’ı kabul edecek. Görüşmede, KAAN uçağı başta olmak üzere Türkiye — Birleşik Krallık savunma sanayii ilişkileri ele alınacak.
  • Siyasal islamın mucitleri siyasal islamcılarla boşuna görüşmezler. Ayrıca hani uçaklar,motorlar bilmem neler yerli ve milliydi,niye tefeci dedikleri ülkenin şirketleriyle işbirliği yapmak istiyorlar? Her şeyleri palavra ve göz boyama ama millet para için 20 yıldır yiyor hamdolsun !
  • Buda motor konusunda bir arpa boyu yol alamadigimizi gôsteriyor, bu motor isi yedi kocali hürmüze döndü o olmasa digerleri
  • motorsuz ucüak motorsuz tank motorsuz gemi gabara yanastir tiraktörünü doldur mazotu 40lira oldu karadeniz dogal gazi dediler esas acisi kalariferler yanmaya baslacak akar yakit gibi secimlerde nasil yutturdular türk milletine 2024 secimlerine ne hazirlaniyor bilen varmi
  • Hatırlıyan var mı Türkiye haber çıkarmıştı ozaman kendi uçagını yapmasına direk ingiliz savunma bakanı Amerikadan Türkiyeye geldi. Şimdi soru bu neden Prens Edward ile görüşme oluçak bu tür uçak bir devletin sırı degil mi Birde ne bu ingiliz sevdası Zamanında sayın Abdullah Güle kraliçe mükafat madelyası takmıştı açaba neden takıldı Şimdi yine oyunlar mı dönüyor sonradan demeye biz aldatıldık diye.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prens Edward’ı kabul edecek. Görüşmede, KAAN uçağı başta olmak üzere Türkiye — Birleşik Krallık savunma sanayii ilişkileri ele alınacak.

Bloomberg’in haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu ay içerisinde Edinburgh Dükü Prens Edward’ı kabul edecek. Görüşmede, iki ülke arasındaki savunma sanayii ve ticaret iş birlikleri ele alınacak.  Birleşik Krallık Kraliyet Ailesi’nin bir üyesiyle yapılacak bu nadir görüşme, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı James Cleverly’nin ziyaretinin hemen ardından gerçekleşecek.

Milli Muharip Uçak KAAN’ın motoru masada
SavunmaSanayiST.com tarafından derlenen bilgilere göre; ziyaretle ilgili olarak Bloomberg’e bilgi veren kişiler; Türkiye’nin Birleşik Krallık ile mevcut bir serbest ticaret anlaşmasının kapsamını genişletmek üzere görüşmeler yürüttüğünü ve Rolls-Royce Holdings ile tank ve savaş uçağı projeleri için ortak motor üretimi konusunda görüşmeler yaptığını söyledi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ana yükleniciliğinde yürütülen Milli Muharip Uçak KAAN Programı’na, Birleşik Krallık merkezli BAE Systems şirketi de destek veriyor. Öte yandan Kale Grubu şirketi Kale Arge, KAAN için bir motor geliştirilmesi için Rolls-Royce ile iş birliği gerçekleştiriyor.

SavunmaSanayiST.com tarafından savunma kaynaklarından edinilen bilgilere göre; KAAN’ın motoru için açılan ihale, henüz sonuçlanmadı. İhalede, Kale Arge — Rolls-Royce ikilisiyle ile TRMotor, TEI ve Ukraynalı bir şirketten oluşan üçlü şirketler grubu teklif vermiş durumda.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Prens Edward ile görüşecek; KAAN da ele alınacak

Yorumlar

tefeci ingiliz ~ 10 ay önce
Siyasal islamın mucitleri siyasal islamcılarla boşuna görüşmezler. Ayrıca hani uçaklar,motorlar bilmem neler yerli ve milliydi,niye tefeci dedikleri ülkenin şirketleriyle işbirliği yapmak istiyorlar? Her şeyleri palavra ve göz boyama ama millet para için 20 yıldır yiyor hamdolsun !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsanpilot ~ 10 ay önce
Buda motor konusunda bir arpa boyu yol alamadigimizi gôsteriyor, bu motor isi yedi kocali hürmüze döndü o olmasa digerleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eskisehirli ~ 10 ay önce
motorsuz ucüak motorsuz tank motorsuz gemi gabara yanastir tiraktörünü doldur mazotu 40lira oldu karadeniz dogal gazi dediler esas acisi kalariferler yanmaya baslacak akar yakit gibi secimlerde nasil yutturdular türk milletine 2024 secimlerine ne hazirlaniyor bilen varmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İngiliz ~ 10 ay önce
Hatırlıyan var mı Türkiye haber çıkarmıştı ozaman kendi uçagını yapmasına direk ingiliz savunma bakanı Amerikadan Türkiyeye geldi. Şimdi soru bu neden Prens Edward ile görüşme oluçak bu tür uçak bir devletin sırı degil mi Birde ne bu ingiliz sevdası Zamanında sayın Abdullah Güle kraliçe mükafat madelyası takmıştı açaba neden takıldı Şimdi yine oyunlar mı dönüyor sonradan demeye biz aldatıldık diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000