17 Kasım 2023, Cuma 21:52:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eurofighter açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Scholz ile düzenlediği ortak basın toplantısında Eurofighter savaş uçağı ile ilgili açıklama yaptı.
  • Güvenliği bile Almanya sayesinde sağlanıyor,yerli ve milli ki onda da Alman desteği var,Togg'a binemiyor zira zırhlı arabaları da onlar yapıyor,korumalarının silahları da oradan ama adamlara sözde posta koyuyor da yiyen beyin yoksunu çok ne yaparsın.
  • Hani bizim ürettiğimiz 5 nci nesil uçağımız?!? Ne diye eski nesil uçaklar için yalanıyoruz, Almanya’ya ispanya’ya!?!
  • Kalede Hayrettin var.
  • Ya arkadaş bir adam bu kadar mı sevilmez. Milletin şamar oğlanı olduk valla
  • Kendi tabanına hoş görüneceğim diye adamın kendi evinde ona atar yap. Haydi hayırlısı.
  • Aynı şeyleri söyleyip aldığım s400.leri hangarlarda çürütüyon, bari kuraydın be.!
  • Tehdit ediyorlarsa sen de onların ürünlerini boykot et,arabasına binme,ambargo uygula,vatandaşlarının kimlikle değil de vizeyle ülkemize girmelerine izin ver,kısasa kısas yap o zaman.
  • Birçok yerden derken kimden,nasıl temin edeceksin,sonuçta belli ülkeler bu tip şeyleri yapabiliyor. Parasıyla da olsa bazı şeyler alınamıyor malum. Tabana hoş görünmek için bol keseden atmak, tehditkar bir şekilde konuşmak güzel de inandırıcılığı ve etkisi yok.
  • Bir tek Almanya yok da diğerleri çok mu farklı? En çok ihracat oraya yapılıyor bindiğin arabayı da onlar yapıyor,ülkedeki en çok yabancı şirket de onların. Hani kimseye ihtiyacımız yoktu,dünya bizi kıskanıyor,çekiniyor,gıpta ediyordu,yerli ve milli uçak yapıyorduk ne oldu,niye boyuna ayaklarına gidiyorsun? Sayende adamların parasına,yatırımcısına uçağına,turistine,arabasına daha da muhtaç hale gelmişiz,onlara tonla para verip alıyor sonra da prestij kazandığını sanıyorsun, tribüne oynuyorsun ama hepsi boş...
  • Almanın olduğu hiç bir projeden hayır gelmez. En büyük hatayı s400 alarak yaptı. F35 gibi dünyada gerçek 5. nesil tek uçağa sahip olmamız gerekiyordu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Scholz ile düzenlediği ortak basın toplantısında Eurofighter savaş uçağı ile ilgili açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir basın mensubunun Eurofighter ile ilgili sorduğu soruya; "Almanya verir veya vermez, dünyada savaş uçaklarını üreten sadece Almanya mı? Birçok yerden bunların çalışmasını yaparız, temin ederiz." dedi.

İşte Erdoğan'ın Eurofighter açıklaması;

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Eurofighter açıklaması

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Kara mizah ~ 8 ay önce
Güvenliği bile Almanya sayesinde sağlanıyor,yerli ve milli ki onda da Alman desteği var,Togg'a binemiyor zira zırhlı arabaları da onlar yapıyor,korumalarının silahları da oradan ama adamlara sözde posta koyuyor da yiyen beyin yoksunu çok ne yaparsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Q ~ 8 ay önce
Hani bizim ürettiğimiz 5 nci nesil uçağımız?!? Ne diye eski nesil uçaklar için yalanıyoruz, Almanya’ya ispanya’ya!?!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 8 ay önce
Kalede Hayrettin var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsan pilot ~ 8 ay önce
Ya arkadaş bir adam bu kadar mı sevilmez. Milletin şamar oğlanı olduk valla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oh oh ~ 8 ay önce
Kendi tabanına hoş görüneceğim diye adamın kendi evinde ona atar yap. Haydi hayırlısı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 8 ay önce
Aynı şeyleri söyleyip aldığım s400.leri hangarlarda çürütüyon, bari kuraydın be.!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elini tutan mı var ~ 8 ay önce
Tehdit ediyorlarsa sen de onların ürünlerini boykot et,arabasına binme,ambargo uygula,vatandaşlarının kimlikle değil de vizeyle ülkemize girmelerine izin ver,kısasa kısas yap o zaman.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hak ~ 8 ay önce
Ulan bir kerede şu memleketin yanında olun be bir kerede şu memleketi sevin bayraksızlar, şu sizin dediğinizi Alman İsrail Yahudisi demiyor yapmıyor vatan hainleri
Kaptan ~ 8 ay önce
Üzerinden inmediğin ultra lüks ve emniyetli Mercedes arabasına binme.
Hak'a ~ 8 ay önce
Asıl bayraksız,vatan hainleri ülkeyi her açıdan mahvedenlere şakşakçılık yapan senin gibi beyin,idrak,izan yoksunu,cinsi cibiliyeti bozuklardır
Hak rumuzluya ~ 8 ay önce
Biz memleketimizin her zaman yanındayız ama senin gibi koyun değiliz. Bizi ekonomik,sosyal, ticari,ahlaki,hukuki her konuda dibe götüren,ülkenin adının uyuşturucu,suç,mafya,kara para, yolsuzluk,adaletsizlik,rüşvet, haksızlıklar ile anılmasına sebep olanın yanında da olmayız.
? ~ 8 ay önce
Birçok yerden derken kimden,nasıl temin edeceksin,sonuçta belli ülkeler bu tip şeyleri yapabiliyor. Parasıyla da olsa bazı şeyler alınamıyor malum. Tabana hoş görünmek için bol keseden atmak, tehditkar bir şekilde konuşmak güzel de inandırıcılığı ve etkisi yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gazikentli ~ 8 ay önce
Rusya var, çin var
Reis ~ 8 ay önce
Sen ve dahil olduğun zavallı güruh kabul etsene etmesede TC nin gelmiş geçmiş organı 6 okka olan bir CB ike karşı karşıyasınız. Ivır kıvır yok direkt adamın yüzüne söyler o. Siz S 400 alınırkende aynı Serenatı okuyordunuz. Tıpkı atalarınız ve batılılar gibi. Ama o aldı koydu. Kimin kıçında patlar göreceğiz.
Reis yazana ~ 8 ay önce
Trump rahibi bırak dedi anında bıraktı,Merkel gazeteciyi bırak dedi onu da, Putin Rus uçağı düşürülünce pkkya resmi ofis ve kamp açma izni verdi,Abd parasını verdiğimiz uçakları vermiyor, o zamanlar nerdeydi o bilmem nesi bilmem ne olan zat? S 400 aldı da ne oldu kullanabiliyor mu? Milyar dolarlık şeyler ambarda çürüyor. Ayrıca adamsan batılıların hiçbir icadını alıp da kullanma da görelim de senin gibiler kim adam kim? Olmayan aklınla ahkam kestigin yorumu da onların sayesinde yazabiliyorsun. Kimin kıçında neler patlıyor ülkenin halinden belli be ahmak be gafil!
Gazikentli'ye ~ 8 ay önce
Nato üyesi bir ülke olarak Rusya,Çin uçaklarını nasıl kullanacaksın ve en çok para kazandığın batı, Rusya ve Çin'den uçak almana izin verir mi be hey cahil?
Bir de s600 maybach ~ 8 ay önce
Siparişi verilir ama konuyla alakası yok,yüzüne sipariş verir almanın,koyar koleksiyona
Eyyyy!!! ~ 8 ay önce
Bir tek Almanya yok da diğerleri çok mu farklı? En çok ihracat oraya yapılıyor bindiğin arabayı da onlar yapıyor,ülkedeki en çok yabancı şirket de onların. Hani kimseye ihtiyacımız yoktu,dünya bizi kıskanıyor,çekiniyor,gıpta ediyordu,yerli ve milli uçak yapıyorduk ne oldu,niye boyuna ayaklarına gidiyorsun? Sayende adamların parasına,yatırımcısına uçağına,turistine,arabasına daha da muhtaç hale gelmişiz,onlara tonla para verip alıyor sonra da prestij kazandığını sanıyorsun, tribüne oynuyorsun ama hepsi boş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Melih ~ 8 ay önce
Sadece eleştiri. Kuru ucuz aciz ayak takımı sokak iti gibi eleştiri. Sadece eleştiri. Tiksiniyorum...
Mustafa ceran ~ 8 ay önce
Biz ucak üretiyoruz ancak acil çok sayıda uçaga ihtiyac var. Çevremiz çevrili. Bizim o sayıya kendi üretimimizle ulaşmaya 6 yıl var. Bize şimdi lazım. Çünkü etrafımız çevrili. Önce durumu doğrtu tahlil edin. Ezbere atlamayın
Mustafa ceran'a ~ 8 ay önce
Ezbere asıl sen atlamadan önce durumu değil de ülkeyi kötüden öte yönetenleri ve yaptıkları kasıtlı yanlışlıkları doğru tahlil et olur mu? Çok uçak lazım doğru peki para nerede? 21 yılda 2 trilyon dolardan fazla vergi toplanmış ama rekor dış borç,cari açık,ithalat,dışa bağımlılık,döviz kuru var. 2024 Ağustos ayına kadar 200 küsur milyar dolar ödememiz gerek nasıl olacak peki? Gösterişe, havaya,lükse,saraylara,arabalarauçaklara,yandaşlara,ederinin misline mal edilen yol,köprü, bilmem neye harcanan paralarla neler yapılırdı da artık iş çok zor. Yapılan uçaklar vs de ithalat ile yapılabiliyor malum makine,parça,mühendislik hep dışardan. Bunları yapabilmek için gerekli ilk şey olan eğitim ve liyakatin durumu da ortada. Umarım anlamışsındır.
melih yazan şahsa ~ 8 ay önce
Ayak takımı,sokak iti senin gibilerdir,para ve çıkar için oy ve destek verdiklerin sayesinde ülkenin acınası hali ortada da sen de haklısın zira böyle rezilce yorum yapmasan ne iş ne para ne de kulübende dişleyecek kemik bulamazsın! Asıl bizler sizin gibi gel,tut,yakala,yat, aferim gibi komutlara kendini alıştırmışlardan tiksiniyoruz!!!
Melih'e ~ 8 ay önce
Sen de karşı eleştiri yap, yok yapacak zeka,beyin,kafaya sahip değilim diyorsan ki öyle, abuk sabuk kendi sıfatını ortaya çıkaran yorum da yapma.
w ~ 8 ay önce
Almanın olduğu hiç bir projeden hayır gelmez. En büyük hatayı s400 alarak yaptı. F35 gibi dünyada gerçek 5. nesil tek uçağa sahip olmamız gerekiyordu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000