09 Mayıs 2011, Pazartesi 09:06:56

DEV HELİKOPTER İLK UÇUŞUNU YAPTI

Çin, ülkedeki en büyük insansız helikopterin ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Resmi Xinhua ajansının haberine göre, söz konusu helikopterin uçuşu ülkenin doğusundaki Shandong eyaletinin Weifang şehrinde cumartesi günü başarıyla gerçekleşti.
  • Yüzde yüz yerli..Yüzde onu geçitk,yüzde yüz kaldı yani..bravo
  • Çin malı oyuncaklar..zehirlidir, çabuk kırılır ya çok pahalıya mal olur, bazende satınalma gücümüze hitap eder.Çin malı olupta bugüne kadar doğru düzgün çalışan çok ama çok az şeye rastlanır..aman dikkatli olmak lazım , en kötü Türk malı en iyi Çin malından daha makbuldur..birde helikopter yapabilsek (100% yerli olarak )...
  • Adamlarda o kadar oyuncak teknolojisi var, yaparlar tabii... --Volvo--

Orta ölçekli ve maksimum kalkış ağırlığı 757 kilo "V750" model helikopter, Weifang Tianxiang Havacılık ve Uzay Sanayi şirketindeki test uçuşunda havada 10 dakika kaldı ve düzgün iniş öncesi birkaç manevra yaptı. 80 kilo yük kapasitesine sahip ve dört saatin üzerinde bir seyir süresi ile saatte 161 kilometre maksimum hızla uçabilen helikopter, 150 kilometre mesafede insanlar tarafından yada otomatik olarak kontrol edilebiliyor.

Weifang Tianxiang Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cheng Shenzong, helikopterin ileride, hem askeri hem de sivil amaçlı gözetim, arama ve kurtarma ile bilimsel keşif için kullanılabileceğini söyledi. Helikopter, Weifang Tianxiang şirketinin yanında Qingdao Haili Helikopter Üretimi şirketi ve Çin Ulusal Hava Teknoloji İthalat ve İhracat Şirketi tarafından Ağustos 2010'da geliştirildi.

DEV HELİKOPTER İLK UÇUŞUNU YAPTI

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Yüzde yüz yerli..Yüzde onu geçitk,yüzde yüz kaldı yani..bravo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Çin malı oyuncaklar..zehirlidir, çabuk kırılır ya çok pahalıya mal olur, bazende satınalma gücümüze hitap eder.Çin malı olupta bugüne kadar doğru düzgün çalışan çok ama çok az şeye rastlanır..aman dikkatli olmak lazım , en kötü Türk malı en iyi Çin malından daha makbuldur..birde helikopter yapabilsek (100% yerli olarak )...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Adamlarda o kadar oyuncak teknolojisi var, yaparlar tabii... --Volvo--

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000