16 Mayıs 2024, Perşembe 09:40:38

DHMİ'den sonra SHGM'de de taşlar yerinden oynadı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'den (DHMİ) sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde de bazı taşlar yerinden oynadı. SHGM Genel Müdür Yardımcısı Özcan Başoğlu görevden alınırken birçok yeni atama yapıldı.
  • Kayseri havalimani rezalet icindeydi simdi yeni mudurumuz geldi insaallah hersey daha guzel olacak boyle kisilere gorev vermiycek hirsizleri arsizlari soyutluycak. dilerim allahtan hersey daha guzel olacak mazlum gariban kafasi rahat ise gelecek son uc yildir hersey kotuydu liyakat yoktu is yoktu ortada mudur yoktu
  • Bakiniz kayseri havalimaninda olan bitenleri diger siteye yaziyoruz fakat siliniyor eski mudur turkoglu girevini yapamadi kimse maval okumasin tacize ugrayan bayanlar konusacak mahkeme gunu.hirsizlar goreve devam etsin
  • de en rahat birim HUD. ve en iyi birim CEMAHATTÇİLER üçün.....
  • Vay be çok önemli
  • Feyzullah Beyi htkm’den tanıyorum tecrübesi, vizyoner kişiliğiyle görevi layıkiyle yerine getirebilecek başarılı birisidir. Atanan tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.
  • Özcan bey için üzüldüm. Çok emekleri vardı. Kendini çok yükseklerde gören başkan şahlanış dönemini bize gösterecek. Örnek aldığı asrın lideri şahlanmayı bize göstermişti.
  • Şeyh uçarsa müritler de uçar
  • Herkese yeni görevinde başarılar, koltuk sevdalısı değil memleket sevdalısı olmalı insan. Havacılık sektörü merakla neler olacak diye bekliyor. Umalımda SHGM deki ilerleme durmadan devam eder. Bu genel müdür tam reis gibi tam gaz gidiyor hedefe, adam ülkeyi ve havacılığın geleceğini düşünüyor belli.
  • Çanakkale müdürünün terfi alması garip olmuş. Rezaletten rezalete imza attı. Kısacık dönemde Çanakkale skandallarla çalkalandı. Şimdide terfi alıyor. Hayret bişey. Neyse artık genel müdürlük düşünsün.
  • mal varlııkları sorgulansın

Devlet Hava Meydanları İşletmesi'den (DHMİ) sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde de bazı taşlar yerinden oynadı. SHGM Genel Müdür Yardımcısı Özcan Başoğlu görevden alınırken birçok yeni atama yapıldı.

SHGM Genel Müdür Yardımcısı Özcan Başoğlu’nun yerine Sektörel Düzenleme ve Eğitim Dairesi Başkanı vekili Feyzullah Çınar, Çınar’dan boşalan koltuğa Murat Taşdemir atandı.

Havaalanaları Daire Başkanlığı görevine ise Fatih Tuncar getirildi.

Musa Erdoğan da asaleten Uçuşa Elverişlilik Daire Başkanlığı’nda görevlendirildi.

YÜKSEK İLE BAŞOĞLU ARASINDA NELER YAŞANDI?

Başoğlu'nun uzun süredir sistemsel olarak SHGM Genel Müdürü Kemal Yüksek ile görüş ayrılığı içinde olduğu biliniyordu. 

Kemal Yüksek'in kurumu asli görevlerinin dışında eğitim ağırlıklı bir yapıya bürünmesine yönelik adımlar atmasına Başoğlu tarafından karşı çıkıldığı iddia edildi. Başoğlu'nun SHGM'nin sektörde otorite olarak uçuş emniyeti ve kural koyucu-uygulayıcı konumundan uzaklaşmaması görüşü nedeniyle Kemal Yüksek ile yönetimsel görüş ayrılığı yaşandığı belirtildi.

Yaşanan bu gelişmelerin yanısıra SHGM içindeki huzursuzluk nedeniyle birçok personelin kurumdan ayrılmak zorunda kaldığı ve Solvera gibi şirketlerden temin edilen taşeron personele kurumun en gizli dosyalarının dahi erişme açılmasından da Başoğlu tarafında rahatsızlık oluşturduğu ifade edildi. 

ÇINAR, ESKİ BİR HAVA TRAFİK KONTROLÖRÜ

Feyzullah Çınar, 1976 Erzurum doğumlu olup, Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. 2000 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nde Hava Trafik Kontrolörü olarak göreve başlayan Çınar, çeşitli birimlerde görev aldıktan sonra 2013 yılında DHMİ SMART Projesi'nde yöneticilik yaptı.

2023 yılında SHGM'ye geçici görevlendirilen Çınar, 14 Mayıs 2024 tarihinde Genel Müdür Yardımcısı vekili olarak atandı.

TUNCAR 2018'DEN BU YANA SHGM'DE

Fatih Tuncar ise 1991 Ankara doğumludur ve Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezundur. 2018 yılında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde Teknik Denetçi olarak göreve başlayan Tuncar, uluslararası düzeyde çeşitli görevler üstlenmiştir. Mayıs 2024 tarihinde ise Havaalanları Daire Başkan Vekili olarak atandı.

DHMİ'den sonra SHGM'de de taşlar yerinden oynadı

Yorumlar Tüm Yorumlar (90)

Kayserili ~ 2 ay önce
Kayseri havalimani rezalet icindeydi simdi yeni mudurumuz geldi insaallah hersey daha guzel olacak boyle kisilere gorev vermiycek hirsizleri arsizlari soyutluycak. dilerim allahtan hersey daha guzel olacak mazlum gariban kafasi rahat ise gelecek son uc yildir hersey kotuydu liyakat yoktu is yoktu ortada mudur yoktu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müdür bey ~ 2 ay önce
Otoparktan taşeronu atarakmı
Kayserili ~ 2 ay önce
Bakiniz kayseri havalimaninda olan bitenleri diger siteye yaziyoruz fakat siliniyor eski mudur turkoglu girevini yapamadi kimse maval okumasin tacize ugrayan bayanlar konusacak mahkeme gunu.hirsizlar goreve devam etsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM ~ 2 ay önce
de en rahat birim HUD. ve en iyi birim CEMAHATTÇİLER üçün.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dönen oyunlar ~ 2 ay önce
Vay be çok önemli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Shgm ~ 2 ay önce
Feyzullah Beyi htkm’den tanıyorum tecrübesi, vizyoner kişiliğiyle görevi layıkiyle yerine getirebilecek başarılı birisidir. Atanan tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Liyakat liyakat liya ~ 2 ay önce
Özcan bey için üzüldüm. Çok emekleri vardı. Kendini çok yükseklerde gören başkan şahlanış dönemini bize gösterecek. Örnek aldığı asrın lideri şahlanmayı bize göstermişti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hero ~ 2 ay önce
Şeyh uçarsa müritler de uçar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yasar ~ 2 ay önce
Hayırlı olsun Feyzullah bey
HızırReis ~ 2 ay önce
Herkese yeni görevinde başarılar, koltuk sevdalısı değil memleket sevdalısı olmalı insan. Havacılık sektörü merakla neler olacak diye bekliyor. Umalımda SHGM deki ilerleme durmadan devam eder. Bu genel müdür tam reis gibi tam gaz gidiyor hedefe, adam ülkeyi ve havacılığın geleceğini düşünüyor belli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çanakkale ~ 2 ay önce
Çanakkale müdürünün terfi alması garip olmuş. Rezaletten rezalete imza attı. Kısacık dönemde Çanakkale skandallarla çalkalandı. Şimdide terfi alıyor. Hayret bişey. Neyse artık genel müdürlük düşünsün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yıkman yıkmam ~ 2 ay önce
Yanlış yere yazmışsın hacı. Dhmi atamaları başka başlıkta :)
Troy ~ 2 ay önce
Daha bir ay olmadı, Anzak gününde Sayın Cumhurbaşkanımızın pilotuna terbiyesizlik yapılması mevzusu vardı. Herkes cezalandırma beklerken terfi gelmiş.
yargılansın ~ 2 ay önce
mal varlııkları sorgulansın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dede ~ 2 ay önce
Sorgulansın istediği kadar keşke hepinizin kemal yüksek kadar bilgisi, adaleti, insanlığı olsa
Mal varlığı ~ 2 ay önce
Kemal bey memur biliyorsundur umarım, her yıl mal bildirimi yapıyorlar bundan haberiniz yok sanırım, çamur at izi kalsın

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000