22 Mart 2023, Çarşamba 16:02:17

Emirates'teki seyahatin kalitesini beğenmeyen yolcu 160 Bin TL tazminat kazandı

Yeni Zelandalı bir adam, Emirates Hava Yolları'nda business class uçma deneyiminin beklentilerini karşılamaması üzerine yaklaşık 7 bin sterlin (yaklaşık 162 bin 900 TL) tazminat aldı.
  • Başka havayolu mu yokmuş gitmiş arap şirketi ile uçmuş. Ders olmuştur
  • Bide bizimkilere binse demek köşeyi iyice döner
  • Yeni zelenda mahkemesi saçmalamış. Yolcu salağı oynamış, kendi yaptığı işte inşllh aynı davayı açarlar. Ameliyat sonrası acımaz dediler ama şuan canım acıyor diye tazminat ödemek zorunda kalır inşllh..
  • Bizim firmadan business alsan 3-4 çeşit koltuk gelme imkanı var. Aeroflot, 3'lü 777, karanlık iç karartan 787.

Yeni Zelandalı bir adam, Emirates Hava Yolları'nda business class uçma deneyiminin beklentilerini karşılamaması üzerine yaklaşık 7 bin sterlin (yaklaşık 162 bin 900 TL) tazminat aldı.

Cerrah Mark Morgan, Ağustos 2022'de Auckland'dan Londra'ya giden uçuştaki iki adet business class bilete 7 bin sterlinden fazla para ödedi.

Öte yandan Morgan uçağa bindiğinde geniş, deri yatar koltukların yer aldığı resmi Emirates reklamının doğru olmadığını hissetti.

Dr. Morgan, Uyuşmazlık Mahkemesine yaptığı şikayette koltukların fotoğraflarını ve resmi reklamların bağlantılarını paylaştı. Morgan bu reklamların, yolcuların business class standartlarının sağlanacağına inandırıldığını gösterdiğini belirtti.

Australian Financial Review'un haberine göre Morgan, gerçekte kendisinin ve partnerinin "yıpranmış" koltuklarda oturmak zorunda kaldığını ve eğlence sisteminin arızalı olduğunu söyledi.

Havayolu şirketi Emirates, küçük puntoyla yazılan bölümde "belirli bir uçağın kullanılacağını garanti edemeyeceğinin" ve "uçak içi eğlence, reklamdaki yemekler veya uçak içi hizmetler için herhangi bir garanti vermediğinin" açıkça belirtildiğini savundu.

Emirates'ın Yeni Zelanda Genel Müdürü şöyle dedi: 

Bu maddeler Emirates'ın işinin etkin bir şekilde işlemesini sağlıyor çünkü sınır ötesine yapılan hava seyahatinin zorluklarıyla baş ederken, Emirates'a bir dereceye kadar esneklik sağlıyorlar.

Öte yandan Dr. Morgan'ın şikayetini haklı bulan Uyuşmazlık Mahkemesi, Emirates'ın yolcuya tazminat ödemesine karar verdi.

Uyuşmazlık Mahkemesi hakemi Laura Mueller, "Morgan, Emirates'ın pazarlama materyallerinin Yeni Zelandalı müşterileri diğer havayolu hizmetlerinden uzaklaştırmayı ve onları Emirates'tan, aslında var olmayan bir hizmeti satın almaları yönünde cezbetmeyi amaçladığını savunuyor" dedi.

Mahkeme de bu görüşe katılıyor.

Dr. Morgan, kendi zaferinin ışığında, Emirates'ın reklamlarını değiştireceğini umduğunu söyledi.

Bize ne sunulacağıyla ilgili açık olmalılar.

Müşteri, aldığı tazminat hakkındaysa "Bu onlar için devede kulak bile değil" diye ekledi.

Bununla birlikte, Yeni Zelanda'da bu durumdan etkilenen ve aynı talepte bulunabilecek binlerce yolcu olabilir. (Independent Türkçe)

Emirates'teki seyahatin kalitesini beğenmeyen yolcu 160 Bin TL tazminat kazandı

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Arap ~ 1 yıl önce
Başka havayolu mu yokmuş gitmiş arap şirketi ile uçmuş. Ders olmuştur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Az gelişmiş ~ 1 yıl önce
Bide bizimkilere binse demek köşeyi iyice döner

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Op ~ 1 yıl önce
Yeni zelenda mahkemesi saçmalamış. Yolcu salağı oynamış, kendi yaptığı işte inşllh aynı davayı açarlar. Ameliyat sonrası acımaz dediler ama şuan canım acıyor diye tazminat ödemek zorunda kalır inşllh..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Op yazana ~ 1 yıl önce
Sen kendi mahkemelerine bak,yargıtayın onadığı karar uygulanmıyor,adamlarda insana değer,kanun,hak var,uygulayan var. Ayrıca salaklıkla bunun ne alakası var,vaat edilenle verilen farklı,fiyatı da,o zaman tabii ki hakkını arayacak herkes bizim gibi mi?
iyimiş ~ 1 yıl önce
Bizim firmadan business alsan 3-4 çeşit koltuk gelme imkanı var. Aeroflot, 3'lü 777, karanlık iç karartan 787.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekonomiden bozma ~ 1 yıl önce
Ekonomiden bozma bc koltukları unutma. Çoğu bc yolcu sinir krizi geçiriyor. Orta koltuğun masasını indir, al sana bc :)
ER ~ 1 yıl önce
Uzun menzilli uçuşlara dar gövde vermiyorlar oyüzden o bahsettiğin koltukları görmeleri imkansız.
Aynen öyle ~ 1 yıl önce
Bilhassa aeroflot uçakları felaket,bu uçaklara bc binen yolcular dava açsa diyeceğim de burada ne kanun var ne hukuk.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000