01 Mayıs 2011, Pazar 08:34:59

GAZİANTEP HAVAALANI'NA ANTREPO YAPILIYOR

Nasco Group tarafından, Gaziantep Havalimanı'na yaptırılacak olan Gümrük Müdürlüğü Geçici Depolama Ambarları'nın temeli törenle atıldı.
  • Biz Almanya Berlin üzeri tüketici elektroniği, telekominikasyon, küçük ve büyük ev aletleri nihayet Gaziantepe direk gönderebileceğiz. Nasco Group Gaziantep potansiyelini gördü! www.manolya.de Ibrahim Yilmaz 00493039744446
  • Havacılık camiasında olmayan bir firma ? Kimdir nedir ? Burası da BJV havalimanı gibi olmasın.
  • Nasco grubu tanımadığınız görülüyor, bu grubun diğer saydığınız firmalardan güçlü ve iyi bir kurum olduğunu biliyorum.
  • Nasco kimse kim. önemli olan adamlarin GZT potansyelini görmeleri ve yatirim yapmalari. Cargo terminali sart. Yok Mersine yapilacak yok Adanaya yapilacak diye millet ayakda uyuyor. Nascoyu tebrik ederim. Hayirli ugurli olsun.
  • Hala daha Gaziantep gibi şehirlere yatırım yapılıyor kargoyla ilgil. Gaziantep ne alaka? Asıl kargo yatırımı Çorlu havaalanına yapılmalı. İstanbul Atatürk'ün kargo trafiği oraya aktarılmalı. Saçma sapan yatırım bunlar. Yetkililer nereliyse oraya yatırım, Çorlu'da alkol alan çok, alkollü mekan çok belki ondan yapmıyorlardır. (!)
  • Nasco grup da kim ? Neden Havaş veya Çelebi girmedi bu işe ?
Açılışta konuşan Nasco Group Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Şenol Çelik, gerçekleştirdikleri yatırımın önemine değindi. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin toplam ithalat tutarının yüzde 81, ihracat tutarının da yüzde 70'lik kısmının Gaziantep'te gerçekleştirildiğini belirten Çelik, "Gaziantep, bölgenin dış ticaret hacminin yüzde 75'lik dilimine sahip. Bu istatistikî verilerden de anlaşılacağı üzere bölgenin etkin gücü olan Gaziantep, yıllardır beklenen bu yatırım ile birlikte daha da başarılı olacak. Aynı zamanda Ortadoğu pazarında daha büyük hacimli ve başarılı işler yapabilme avantajını sağlayacaktır. Gaziantep ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi, tüccarları, sanayicileri, ithalat ve ihracatçılarının da bu yatırıma sahip çıkacaklarına olan inancımla, yatırımın hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi de 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat stratejilerinde Gaziantep'in önemli paya sahip olduklarını belirtti.

Gaziantep'in en çok ihracat yapan 6'ıncı şehir olduğunun da altını çizen Büyükekşi, "Gaziantep, 'Türkiye'nin ihracatında şu anda yüzde 3,5-3,9 arasında pay alıyor. En az yüzde 5 pay alırsa, buradan en az 25 milyar doların üzerinde bir ihracat yapmasını bekliyoruz. Onun için İzmirli bir firmanın gelip Gaziantep'te böyle bir yatırım yapması son derece önemli. Türkiye'nin ihracatına büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı da ilin önemli bir sanayi kenti olduğuna vurgu yaparak, bölgenin gelişimine de ciddi oranda katkı yaptığını söyledi.

Konuşmaların ardından, Gümrük Müdürlüğü Geçici Depolama Ambarları'nın temeli atıldı.

2 bin 400 metrekarelik alana sahip olan ve 90 günde tamamlanması beklenen alanın, yaklaşık 3 milyon liraya mal olması bekleniyor.
GAZİANTEP HAVAALANI'NA ANTREPO YAPILIYOR

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 13 yıl önce
Biz Almanya Berlin üzeri tüketici elektroniği, telekominikasyon, küçük ve büyük ev aletleri nihayet Gaziantepe direk gönderebileceğiz. Nasco Group Gaziantep potansiyelini gördü! www.manolya.de Ibrahim Yilmaz 00493039744446

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Havacılık camiasında olmayan bir firma ? Kimdir nedir ? Burası da BJV havalimanı gibi olmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Nasco grubu tanımadığınız görülüyor, bu grubun diğer saydığınız firmalardan güçlü ve iyi bir kurum olduğunu biliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Nasco kimse kim. önemli olan adamlarin GZT potansyelini görmeleri ve yatirim yapmalari. Cargo terminali sart. Yok Mersine yapilacak yok Adanaya yapilacak diye millet ayakda uyuyor. Nascoyu tebrik ederim. Hayirli ugurli olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hala daha Gaziantep gibi şehirlere yatırım yapılıyor kargoyla ilgil. Gaziantep ne alaka? Asıl kargo yatırımı Çorlu havaalanına yapılmalı. İstanbul Atatürk'ün kargo trafiği oraya aktarılmalı. Saçma sapan yatırım bunlar. Yetkililer nereliyse oraya yatırım, Çorlu'da alkol alan çok, alkollü mekan çok belki ondan yapmıyorlardır. (!)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Nasco grup da kim ? Neden Havaş veya Çelebi girmedi bu işe ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000