15 Haziran 2024, Cumartesi 19:04:26

GİB'ten yurt dışı harç pulu açıklaması; "Bugünden almak..."

150 lira olan yurtdışı çıkış harcına zam geleceğine ilişkin çalışma başlatıldığı belirtilirken Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan açıklama geldi. Açıklamada, "Yurtdışına çıkış harcının, yurtdışına çıkış tarihinde yürürlükte bulunan tutarlar üzerinden ödenmesi gerekir. Bugünden harç pulu satın almak veya diğer yollarla harcı ödemek, çıkış tarihinde geçerli tutarın ödenmeyeceği anlamına gelmez" uyarısı yapıldı.
  • Zam yapılacağı haberi doğru değildir hatta bu ücretin kaldırılması planlanmaktadır diyeceklerine akıl verip uyarıyorlar da bize her türlü kötülüğü reva gören iktidara oy verip duranlara ne kadar ah etsek az
  • Bu sözü söyleyen beyefendinin harç ödemesinin 1 aylık geçerliliği olduğundan da ya haberi yok (sanmam) ya da bilerek manüple ediyor insanları. E-devlet üzerinde kullanılmamış harç gözüküyor, polis de bunu kontrol ediyor. Hiçbirisi çıkıp da muhalefetin seçilirsek kaldıracağız dediği haracı, 10 misli artırıyoruz kismina girdiği yok. Hani malum fıkrada köprüdeki adam sayısını artırın, şeklindeki durumu bizzat yaşıyoruz.
  • Kuzey kore de boyle bir uygulama var mi acaba?

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), yurtdışına çıkış harcına ilişkin açıklamalarda bulundu.

GİB'in internet sitesinde yayımlanan duyuruda, yurtdışına çıkış harcının yeniden belirlenmesine ilişkin çalışmaların olduğunun basına yansıyan haberlerde yer aldığı belirtildi.

Diğer vergi kanunlarında olduğu gibi yurtdışına çıkış harçlarının da etkililik ve verimlilik yönüyle sürekli değerlendirmeye tabi tutulduğu belirtilen duyuruda, "Bilindiği üzere bu harç, yurt dışına çıkış yapan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından, çıkış başına maktu olarak alınmaktadır. Yurt dışına çıkış harcının, yurt dışına çıkış tarihinde yürürlükte bulunan tutarlar üzerinden ödenmesi gerekir" denildi.

Açıklamada, "Dolayısıyla çıkan haberler nedeniyle bugünden harç pulu satın almak veya diğer yollarla harcı ödemek, çıkış tarihinde geçerli tutarın ödenmeyeceği anlamına gelmez. Vatandaşlarımızın bu tür spekülatif haberler nedeniyle mağdur olmaması için Başkanlığımız açıklamalarını takip etmesi önem arz etmektedir" ifadesi kullanıldı.

GİB'ten yurt dışı harç pulu açıklaması; "Bugünden almak..."

Yorumlar

Bize müstehak ~ 29 gün önce
Zam yapılacağı haberi doğru değildir hatta bu ücretin kaldırılması planlanmaktadır diyeceklerine akıl verip uyarıyorlar da bize her türlü kötülüğü reva gören iktidara oy verip duranlara ne kadar ah etsek az

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Özgür ~ 29 gün önce
Bu sözü söyleyen beyefendinin harç ödemesinin 1 aylık geçerliliği olduğundan da ya haberi yok (sanmam) ya da bilerek manüple ediyor insanları. E-devlet üzerinde kullanılmamış harç gözüküyor, polis de bunu kontrol ediyor. Hiçbirisi çıkıp da muhalefetin seçilirsek kaldıracağız dediği haracı, 10 misli artırıyoruz kismina girdiği yok. Hani malum fıkrada köprüdeki adam sayısını artırın, şeklindeki durumu bizzat yaşıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kuzey kore ~ 1 ay önce
Kuzey kore de boyle bir uygulama var mi acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000