03 Haziran 2023, Cumartesi 16:21:14

Helikopter kazasıyla gündeme gelen kule satışa çıktı

Büyükçekmece'de 2017 yılında 7 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan helikopter kazası ile gündeme gelen TV kulesi icradan satışa çıkarılıyor.
  • kosun batan geminin mallari yabancilardan önce siz alin yabancilara gitmesin sirada neresi satilik

Büyükçekmece'de 2017 yılında 7 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan helikopter kazası ile gündeme gelen TV kulesi icradan satışa çıkarılıyor.

Büyükçekmece 1. İcra Hukuk Mahkemesi kararınca satışa çıkarılan televizyon kulesinin de içinde bulunduğu 8 bin metrekarelik arsada ekipler keşif yaptı.

Deniz ve göl manzaralı arsanın, kuleye ait inşa halindeki otopark ve çok amaçlı salon yapılarının bulunduğunu belirleyen ekipler, televizyon kulesi, restoran, seyir terası, dükkan, TV yayın merkezinin tamamlandığını ancak yüzde 24 oranında yıpranma payı olduğunu, otopark ve çok amaçlı salonun yüzde 35 eksik kısmının bulunduğunu tespit etti.

Restoran, seyir terası, dükkan, TV yayın merkezi, elektronik, dış ve iç donanımı gibi kule ve diğer bölümlerin özelliklerini ve bunların bedellerinin belirleyen ekipler, televizyon ile yayıncılık kulesi olarak inşa edilen dava konusu binada yapılan incelemelerde, televizyon yayını yapabilmek için gerekli elektronik teçhizatların ve verici sistemlerin bulunmadığı da kayda geçti.

Keşif sonunda arsa değeri 112 milyon lira, yapısal kısımların değeri 131 milyon 300 bin lira, elektrik-elektronik kısımların değeri 929 bin lira, mekanik kısımların değeri ise 5 milyon 165 bin lira olarak belirlendi. Yapının toplam satış bedeli ise 249 milyon395 bin lira oldu.

Büyükçekmece 1. İcra Dairesinin ilanına göre arsa ve içindeki yapılar 1 Ağustos itibarıyla satışa çıkarılacak.

HELİKOPTER KAZASINDA YEDİ KİŞİ HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Eczacıbaşı’na ait Sikorsky tipi helikopter 10 Mart 2017'de, LTBA-Bozüyük VFR uçuşu için 08.16'da kalkmasının ardından 08.20'de Beylikdüzü TÜYAP Fuar Alanı yakınlarında düşmüştü.

Kazada Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Rusya Ülke Direktörü Salim Özen, Rusya’daki bölge satış yöneticisi Aleksandr Vanin, şirketin konukları Igor Kochergin, Luidmila Chuprova ve Elena Badragan ile pilotlar Alaattin Nacar ve Ahmet Bulut hayatını kaybetmişti.

Helikopter kazasıyla gündeme gelen kule satışa çıktı

Yorumlar

eskisehirli ~ 1 yıl önce
kosun batan geminin mallari yabancilardan önce siz alin yabancilara gitmesin sirada neresi satilik

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000