16 Kasım 2023, Perşembe 13:13:32

HTK-SEN'den açıklama; İnisiyatif almadan çalışma devam edecek

Hava Trafik Kontrolörlerinin bağlı olduğu sendika HTK-Sen inisiyatif almadan çalışma eylemiyle ilgili yeni bir açıklama yayınladı.
  • BİR YABANCI ŞİRKET KURALLARA GÖRE YAKITI İLE GELİR SİZİN OYALAMANIZ İLE BİR OLAY OLURSA. DİKKAT:TÜRKİYE HAVA SAHASINA KONTROLERLERİN KURAL UYGULAMASI NEDENİYLE 30 (OTUZ)DAKİKA EKTRA YAKIT İLE GELİN DİYE NOTAMINIZ VARMI?MERAK ETTİM.SİZİN NOTAM ÇEKME YETKİNİZ VAR MI?
  • inisiyatif neden alıyorsun.o zaman devam et.derdin ne...inisiyatif almıyorsan devam et.ne kadar salakça bir durum.bi öyle bi böyle......çok şey yazılır çizilir.şunuda iyi bilin inisiyatifi herkes alıyor.o nedenle tazminat herkesin hakkıdır.....
  • Şimdi birşeyler düzelmez ise önümüzdeki yıllar daha zor geçecek. Taze kan olarak aramıza katılacak arkadaşlardan, mesleğin gerektirdiği yeterliliği göremiyeceğiz. Gördüklerimiz de DHMİ sponsorluğunda başka mesleklerin eğitimini alıyor olacak. Allah birleyleri kanla yazmaktan korusun.
  • Senin bile Kasım ayı gelince tek beklentin ATC oldu.
  • Karpuz mevsimi geçti, şimdi kabak mevsimi...
  • Sözde pist üzerinde “belirlenemeyen uçan cisim” nedeniyle 1 saat 15 dakika push back için bekletmek en ucuz tabirle ayıptır. Sizin göreviniz “ Air traffic controllers give instructions, advice and information to pilots so that they can fly safely, efficiently and quickly” bu değil mi(Eurocontrol resmî sayfasından). Bişey uydurdunuz insiyatif almama vs. gidiyorsunuz. İnsiyatif almamayı yanlış yorumlamayın. Short cut vermezsin ok, ayırmaları minimum a düşürme ok. Ama bekletmek işleri yavaşlatmak görev tanımınızın aksine, Bu başka bişey. İnsan mağdur etmektir, bu ülkenin parasını çöpe atmaktır. Herkes hakkını aramalı elbette, ama bu şekilde değil.
  • Şöyle eurocontrol verileri ile bı haber yapalım bu çok etkili olmuyor grafikler vs herşey olsun
  • 2023 Türkiye'sinde sen 2 ay eylem yapacaksın memur halinle, canına okumayacaklar. Anlayin artik atcler eylem meylem yapmıyor. Kural kitaplarinda, dokümanlarda kendilerine "Yap!" denileni yapıyor. Bugüne kadar it gibi fedakarca debelendik daha iyisini yapmak için, dünyada pilotlarla denk görülen bir meslegin icracilari olarak kendi kurumumuz icinde it kadar değer görmedik. Kural ne diyorsa o. Masaya çıkıp tepinin isterseniz. Rapor edebilen etsin, engelleyebilen de engellesin.
  • Havayollarina direct noktasi vermemekle bir yere varamazsiniz. Sesini duyurmak istiyorsan ; yerse VIP VE TC lere yapinda görim!
  • 2.746.681 memurdan , sayıları 2000 küsur olan meslek grubu,kamu maliyesine YÜK GETİRMEMESİNE rağmen hakkını arıyor..1-)tazminatlarda pilotlar grubuna geçmek 2-) yıpranma payı,bord başı tazminatı 3-)erken emeklilik 4-)ememklilikte maddi kaybın ortadan kaldırılması 5-)5 li ekibe geçiş yapmak..

Hava Trafik Kontrolörlerinin  bağlı olduğu sendika HTK-Sen inisiyatif almadan çalışma eylemiyle ilgili yeni bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada; Söz konusu eylemin bir zarar değil kontrolörlerin sektöre sağladığı katkı olarak görülmesi gerektiği vurgulandı. İnisiyatif almadan çalışma faaliyetinin 17-18-19 Kasım'da tekrar yapılacağı ifade edildi.

HTK-SEN açıklaması:

Hava trafik kontrolörlerimizin özlük hakları, ülkemizin çıkar ve menfaatleri için başlatılan inisiyatif almadan çalışma faaliyetimizin yedincisi başarıyla icra edilmiştir.

Gelinen noktada, bugüne dek hava trafik kontrolörlerimizce alınan inisiyatiflerin sektöre sunduğu katkının maddi boyutu tüm paydaşlarca net bir şekilde görülmüştür. Bununla birlikte inisiyatif alınmayan günlerde ortaya çıkan tablonun bir “zarar” değil, hava trafik kontrolörlerimizin kişisel çaba ve emekleriyle sektöre sundukları bir katkı olduğunun anlaşılması, problemin çözümü için önem arz etmektedir.

Hava trafik kontrolörlerimizin özlük haklarına ilişkin taleplerimizin hayata geçirilmesi için yapılan birtakım görüşmelerin somut adımlara dönüşmesi problemin çözümünü kolaylaştıracak, havacılık sektörüne bugüne kadar milyarlarca liralık katkı sağlayan bir meslek grubunun hak ettiği kazanımlara ulaşması herkesin faydasına olacaktır.

Bu çerçevede, sektörel farkındalığı sağlamak, ülkemizin çıkar ve menfaatleri doğrultusunda gerekli adımların atılmasını temin etmek maksadıyla Sendika Yönetim Kurulumuzca 17-18-19 Kasım 2023 tarihlerinde inisiyatif almadan çalışma faaliyetinin icra edilmesi kararlaştırılmıştır.

Bu vesileyle, tüm sektör paydaşlarını çözüm odaklı bir yaklaşıma davet ediyor, meşru taleplerimizin hayata geçirilmesi için atılacak somut adımların Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ülkemize ve ekonomimize sağlayacağı büyük katkının göz önünde bulundurulması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz.

Üyelerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HTK-SEN'den açıklama; İnisiyatif almadan çalışma devam edecek

Yorumlar Tüm Yorumlar (95)

KURAL ~ 8 ay önce
BİR YABANCI ŞİRKET KURALLARA GÖRE YAKITI İLE GELİR SİZİN OYALAMANIZ İLE BİR OLAY OLURSA. DİKKAT:TÜRKİYE HAVA SAHASINA KONTROLERLERİN KURAL UYGULAMASI NEDENİYLE 30 (OTUZ)DAKİKA EKTRA YAKIT İLE GELİN DİYE NOTAMINIZ VARMI?MERAK ETTİM.SİZİN NOTAM ÇEKME YETKİNİZ VAR MI?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kural1 ~ 8 ay önce
Atcler oyalama yapmıyor kardeşim. Gelenler de yarım saati de bir saati de hesaplayarak geliyor sen kafanı çok yorma. Burası yoğun bir hava sahası, yeri geldiğinde beklemeler olması normal. Kaldı ki kış geldi, meteorolojik koşullar da cabası.
olay ~ 8 ay önce
Kimse kimseyi ekstra dolaştırmıyor, kural zaten kuraldır herkes uymak zorundadır? Havacılık namına birşey bilmiyorsun konuşma bari. Tam rota uçacak şekilde yakıt alınır bkz: trip fuel. istinaden öngörülen herhangi bir olaydan ötürü(hava durumu vs.) ona göre kaptan/dispatch ekstra yakıt planlar. EKSTRADAN KİMSE KİMSEYİ DOLAŞTIRMIYOR ŞUNU BİR ANLAYIN ARTIK
iyide ~ 8 ay önce
inisiyatif neden alıyorsun.o zaman devam et.derdin ne...inisiyatif almıyorsan devam et.ne kadar salakça bir durum.bi öyle bi böyle......çok şey yazılır çizilir.şunuda iyi bilin inisiyatifi herkes alıyor.o nedenle tazminat herkesin hakkıdır.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam haklı ~ 8 ay önce
Eşid işe eşid mağaş. Bu insiyatif hepimizin. Yanmayan pist ışıklarında insiyatif, mangal başında insiyatif, Hepimiz insiyatifçiyiz
Herksin hakkı ~ 8 ay önce
Aynen kardeş tazminat inisiyatif alan herkesin hakkı. Havacılık tazminatının adı inisiyatif tazminatı olarak değişsin hatta
Atc ~ 8 ay önce
Şimdi birşeyler düzelmez ise önümüzdeki yıllar daha zor geçecek. Taze kan olarak aramıza katılacak arkadaşlardan, mesleğin gerektirdiği yeterliliği göremiyeceğiz. Gördüklerimiz de DHMİ sponsorluğunda başka mesleklerin eğitimini alıyor olacak. Allah birleyleri kanla yazmaktan korusun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ah Kahraman Ahhh ~ 8 ay önce
Senin bile Kasım ayı gelince tek beklentin ATC oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabak ~ 8 ay önce
Karpuz mevsimi geçti, şimdi kabak mevsimi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Szf de, ~ 8 ay önce
Sözde pist üzerinde “belirlenemeyen uçan cisim” nedeniyle 1 saat 15 dakika push back için bekletmek en ucuz tabirle ayıptır. Sizin göreviniz “ Air traffic controllers give instructions, advice and information to pilots so that they can fly safely, efficiently and quickly” bu değil mi(Eurocontrol resmî sayfasından). Bişey uydurdunuz insiyatif almama vs. gidiyorsunuz. İnsiyatif almamayı yanlış yorumlamayın. Short cut vermezsin ok, ayırmaları minimum a düşürme ok. Ama bekletmek işleri yavaşlatmak görev tanımınızın aksine, Bu başka bişey. İnsan mağdur etmektir, bu ülkenin parasını çöpe atmaktır. Herkes hakkını aramalı elbette, ama bu şekilde değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kafalar pırıl pırıl ~ 8 ay önce
Ne cahilce yorum kendin yazmışsın pist üzeri diye bile bile kaldırıp lades mi desin senin emniyetin için beklemen bilmediği birşeyin üstüne mi kaldırsın seni
Atc ~ 8 ay önce
Rapor et kardeşim. Kalkista o cisme çarparsan kirima ugrarsan sen ve yanındaki yüzlerce insan mezara, ben hapise. Bal gibi biliyorsun. Ha yalan mi söylüyor ATC? Boyle yalan olmaz, yalansa da telsiz kayıtları kamera kayıtları vs ortaya çıkar, pist temiz raporu ATC değil apron tarafindan verilir, apron atc is yavaslatsin diye ugrasiyor zannediyorsan en hafif tabirle safsin. Git rapor et, yamuk varsa çıksın.
Yoruma gel ~ 8 ay önce
Çay demle. Bu ne ya şimdi.
... ~ 8 ay önce
Okuduğum en boş yorum
Bla Bla Bla ~ 8 ay önce
Şöyle eurocontrol verileri ile bı haber yapalım bu çok etkili olmuyor grafikler vs herşey olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atıcı ~ 8 ay önce
2023 Türkiye'sinde sen 2 ay eylem yapacaksın memur halinle, canına okumayacaklar. Anlayin artik atcler eylem meylem yapmıyor. Kural kitaplarinda, dokümanlarda kendilerine "Yap!" denileni yapıyor. Bugüne kadar it gibi fedakarca debelendik daha iyisini yapmak için, dünyada pilotlarla denk görülen bir meslegin icracilari olarak kendi kurumumuz icinde it kadar değer görmedik. Kural ne diyorsa o. Masaya çıkıp tepinin isterseniz. Rapor edebilen etsin, engelleyebilen de engellesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bos isler ~ 8 ay önce
Havayollarina direct noktasi vermemekle bir yere varamazsiniz. Sesini duyurmak istiyorsan ; yerse VIP VE TC lere yapinda görim!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATC ~ 8 ay önce
Sen çok şey biliyorsun öyle
ATC ~ 8 ay önce
Sen çok şey biliyorsun öyle
Atc ~ 8 ay önce
Evladım siz saf mısınız bizi mi saf zannediyorsunuz. Hayatı havacılık olan insanları böyle kandırıp hataya sürükleyebileceginizi mi zannediyorsunuz. Atcler kural uyguluyor. Vipye direct vermemek kural ihlali. Bizi mi koparacaksiniz aklinizca anlamiyorum ki.
Hava civa ~ 8 ay önce
Boş yapma
Direk noktası mı ~ 8 ay önce
Kel cenabettin kulaktan dolma sözlerle bu işler olmaz :))sen içerik üretmeye devam et iki gram aklınla
Tusyr ~ 8 ay önce
2.746.681 memurdan , sayıları 2000 küsur olan meslek grubu,kamu maliyesine YÜK GETİRMEMESİNE rağmen hakkını arıyor..1-)tazminatlarda pilotlar grubuna geçmek 2-) yıpranma payı,bord başı tazminatı 3-)erken emeklilik 4-)ememklilikte maddi kaybın ortadan kaldırılması 5-)5 li ekibe geçiş yapmak..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000