02 Haziran 2024, Pazar 10:41:13

HTK-SEN'den 'Anons' açıklaması

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası Pegasus uçağında yapılan anons hakkında açıklamada bulundu.
  • Demek para varsa kural yok para yoksa kural var.10500 TL gecinen vatandaş varken on katı alan cebelesiyor.yazik yazık.Peki emeklilerininiz icin niye cebelesmezsiniz.
  • İş hayatındaki iyileştirmeler için çalışanların eylem, yavaşlatma,”insiyatif kullanmama” hakkı elbette vardır ancak ATC nin insiyatif kullanmama hareketinin kendi işverenlerine nasıl bir baskı olusturacagini anlamadım? Uçaklarin gecikmesi DHMİ nin zerre kadar umrunda olmaz. Eylem; 1-Havayolu Şirketlerini 2-Yolcuları 3-Uçuş ve havalimanı personellerini mağdur etmektedir, yani işverenleri olan DHMİ ye hiç bir etkisi yoktur.
  • Özellikle Türk Hava Yolları başta olmak üzere havacılık camiasının hak etmediği en kötü dönemini yaşadığı şu dönemde en azından sizler yapılmasını gerekeni yapıyorsunuz.
  • Olmasi gerektiği gibi yapılıyor Sen canini sikma. Olmasi gereken ne, onu öğren.
  • Zoruna giden açsın meclis tutanaklarindan sayın bakanımızın "kontrolörlerin haklı talepleri var" kısmını okusun. Kural uygulamaya devam.
  • Sizin yuzunuzden dunya yakit ve emek gidiyor...
  • VIP trafiğe direct to Tiare, vatandaşa gelince hold over şurası burası. Sonra İ.A.Ç. yapıyoruz. Tabi tabi.
  • İnsiyatif alma ile iş yavaşlatma farklıdır. Birbirine karıştırmayalım.
  • Şarlatanların en iyi yaptığı şey algı yaratmaktır. Bu insanları gecikme sebebi olarak anons etmek de bu kategoriye girer. Gecikmenin sebebi hakları gasp edilen arkadaşlarımız değil, onları “iş yapamaz” hale getiren amir, müdür ve üstleridir. Bundan kaynaklı olumsuz her ne oluyorsa da vebali bu çapsız idareci zihniyetidir.
  • İaç vs bırakın bu söylemleri. Gereksiz bi ton bekletmeler, özellikle Antalya çok agresif bu konuda. Ayrıca geçen iaç de, çarşamba havalimanında Szf-Ist uçuşunu kule, pist üzerinde tanımlanamayan cisim var diye 45 dk bekleten Atc ye de selam olsun burdan.

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası Pegasus uçağında yapılan anons hakkında açıklamada bulundu.

Hava Trafik Kontrolörlerinin eylem ya da grevde olmadığının altını çizen sendika, konunun bağlamından koparılmaya çalışıldığını ifade etti.

HTS-SEN açıklaması:

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda, uçakta kabin içindeki yolculara yapılan anons esnasında “gecikmenin hava trafik kontrolörlerinin grevinden kaynaklandığı” yönünde ifadeler kullanıldığı müşahade edilmiştir.

Daha evvel defaatle vurgulandığı üzere inisiyatif almadan çalışma faaliyeti bir grev veya iş yavaşlatma DEĞİLDİR. Anayasa ve Kanunların bizlere sunduğu sendikal haklar çerçevesinde, tabi olunan ICAO Uluslararası Havacılık Kuralları, Sivil Havacılık Kanunları, DHMİ Türkiye AIP’si ve diğer ulusal mevzuata harfiyen bağlı kalınarak yürütülen bir faaliyettir. Bu faaliyet ve hak arayışı, havacılık sektörünün geniş bir kesiminden destek de görmektedir.

Tüm havayolu şirketlerine faaliyetin içeriği ve kapsamına ilişkin bu bilgiler yazılı olarak her hafta iletilmesine karşın münferit de olsa bazı çalışanların bunu bağlamından farklı şekilde dillendirmesi asla kabul edilemez.

Bu itibarla, ilgili şirketleri ve tüm sektör paydaşlarını faaliyetimiz hakkında çalışanlarını doğru şekilde bilgilendirmeye, tamamıyla yasal olan ve kurallara uygun şekilde yürütülen hak arayışına saygı duymaya ve taleplerimizin hayata geçirilmesi adına çaba sarf etmeye davet ediyoruz.

HTK-SEN'den 'Anons' açıklaması

Yorumlar Tüm Yorumlar (74)

Vatandas ~ 2 ay önce
Demek para varsa kural yok para yoksa kural var.10500 TL gecinen vatandaş varken on katı alan cebelesiyor.yazik yazık.Peki emeklilerininiz icin niye cebelesmezsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaan ~ 2 ay önce
İş hayatındaki iyileştirmeler için çalışanların eylem, yavaşlatma,”insiyatif kullanmama” hakkı elbette vardır ancak ATC nin insiyatif kullanmama hareketinin kendi işverenlerine nasıl bir baskı olusturacagini anlamadım? Uçaklarin gecikmesi DHMİ nin zerre kadar umrunda olmaz. Eylem; 1-Havayolu Şirketlerini 2-Yolcuları 3-Uçuş ve havalimanı personellerini mağdur etmektedir, yani işverenleri olan DHMİ ye hiç bir etkisi yoktur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
avni ~ 2 ay önce
şirketler büyüktür dahmi
Merak Etmeyin ~ 2 ay önce
Özellikle Türk Hava Yolları başta olmak üzere havacılık camiasının hak etmediği en kötü dönemini yaşadığı şu dönemde en azından sizler yapılmasını gerekeni yapıyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saint ~ 2 ay önce
Olmasi gerektiği gibi yapılıyor Sen canini sikma. Olmasi gereken ne, onu öğren.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Devam ~ 2 ay önce
Zoruna giden açsın meclis tutanaklarindan sayın bakanımızın "kontrolörlerin haklı talepleri var" kısmını okusun. Kural uygulamaya devam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sizin ~ 2 ay önce
Sizin yuzunuzden dunya yakit ve emek gidiyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Brifing masası ~ 2 ay önce
O zaman toplanıp haklarını versinler.
Oldu ~ 2 ay önce
Senin gibiler yüzünden de dünyanın parası ülkeye giremiyor Eurocontrolde kalıyor.
VIP ~ 2 ay önce
VIP trafiğe direct to Tiare, vatandaşa gelince hold over şurası burası. Sonra İ.A.Ç. yapıyoruz. Tabi tabi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
arif ~ 2 ay önce
İnsiyatif alma ile iş yavaşlatma farklıdır. Birbirine karıştırmayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A320 ~ 2 ay önce
Şarlatanların en iyi yaptığı şey algı yaratmaktır. Bu insanları gecikme sebebi olarak anons etmek de bu kategoriye girer. Gecikmenin sebebi hakları gasp edilen arkadaşlarımız değil, onları “iş yapamaz” hale getiren amir, müdür ve üstleridir. Bundan kaynaklı olumsuz her ne oluyorsa da vebali bu çapsız idareci zihniyetidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Solal ~ 1 ay önce
Hangi hakları gaspedilmiş ATC'lerin? Çok yüksek maaş alan devlet memuru değil mi bunlar? Bu şımarıkları devlet kulağından tuttuğu gibi sokağa bırakmalı. Kaç yıldır yüksek sezonda havacılık ve turizme zarar veriyor bu oynaklar. Göreceksiniz devlet bu sorunu kökünden çözer. Bu bir güvenlik sorunu halini aldı.
İş Yavaşlatma. ~ 2 ay önce
İaç vs bırakın bu söylemleri. Gereksiz bi ton bekletmeler, özellikle Antalya çok agresif bu konuda. Ayrıca geçen iaç de, çarşamba havalimanında Szf-Ist uçuşunu kule, pist üzerinde tanımlanamayan cisim var diye 45 dk bekleten Atc ye de selam olsun burdan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lra ~ 2 ay önce
Kime göre gereksiz kime göre gerekli bekleme o tartışılır tabi. Antalya özelinde alışmışsınız tabi 300+ süratle Tma' ya girmeye, direkt final almaya, tahditsiz tırmanmaya alçalmaya, zorunuza gidiyor şimdiki yapılan çalışma. Antalya' da zamanında uçağın alçalışını tırmanışını kesme, 360 yaptırma, hele beklemeye alma 10 büyük günahın içindeydi, artık değil. Devam.
atco ~ 2 ay önce
fod bahanesiyle 45 dk bekletildiğinizi ima ediyorsunuz yani. beklemeden kalkıp başınıza bi şey gelse sorumluluğu alacak mıydınız? hiçbir atco cevabını veremeyeceği bir şey yapmıyor. eğer inanmadıysanız burda laf atmak yerine rapor yazabilirdiniz.
PES ~ 2 ay önce
tanımlanamayan cisim dediğiniz olayda, havaalanı civarında 6 7 tane dron benzeri cisim olduğu kontrolörün dikkati sayesinde tespit edilmiş, polis ve jandarma ekipleri teyakkuza geçirilmiş. Eğer ATC dikkati olmasaydı ve siz o durumda kalkış yapsaydınız belki o dronlar kalkış esnasında motora ya da kokpite girecek ve siz bugün burada yazamıyor olacaktınız, gerçekten PES artık diyorum, kontrolör arkadaşa binlerce kez teşekkür etmeniz lazım.
Yürü ~ 2 ay önce
Pistte şüpheli durum varsa uçak kaldırılmaz da indirilmez de.Havacılık kuralları bellidir.İşine gelmiyorsa otobüse binersin,onu da beğenmezsen yürürsün.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000