17 Kasım 2023, Cuma 17:37:12

HTK-SEN'den yeni açıklama: "Pilotlar ve kontrolörler uyumlu çalışıyor"

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTK-SEN) yeni bir açıklama yayınlayarak pilotlar ile kontrolörler arasında herhangi bir sorun varmış gibi yansıtılmasına tepki gösterdi.
  • Sistematik cevaplama ile üste çıkma yarışına girmeye gerek yok, ben yapılanı desteklemiyorum demiyorum, daha etkili vecses getirecek yöntem bulunsun diyorum. Yapılanı bu yöntemin sadece iki meslek grubunda( kontrolör-pilot) farkındalık yarattığını ve ses getirmediğini, aksine milli servete ( yakıt) zarar verdiğini söylüyorum. Olumsuz eleştiri yapsak neler olacak kim bilir , sadece sizin yönteminizi doğru bulamadığımı yazıyorum. Biri fikir sorar diğeri akıla ihtiyacımız yok der....demekki varmış. 2000 değil 20bin kişi de olunsa akıl akıldan üstündür, kapalı kutuyu oynarsanız sonuç çıkmaz arkadaşlar, alıngan değil açık olun. Sendikal hakkınız yok biliyorum, istenirse çok güzel yan yollar bulunur. Ambulans ucak vb ajitasyona da gerek yok, doktorlar hak arayınca sağlık sistemi durdu mu? Vatandaş olarak hepiniz destek verdik. Hakkınızda hayırlısı, umarım seçtiğiniz yol ile sonuca ulaşırsınız, şu ana kadar sanırım 15-20 gün kadar belki fazla " sadece görevinizi" yaptınız ne ses geldi? Bunu düşünün derim. Sağlıkla kalın...
  • Genius'a... tavsiyem belirli günlerde iş bırakın, herkes duysun herkes destek versin. 3 kere 3er saat yapılsa bubis çözülür. Genius şeklinde iğneleyici arkadaş oldu mu?
  • Maaşın yanında prim de gelmeli. Zafer limanındaki twr ile yeşilköy app aynı parayı alıyorsa skandal
  • Keske bir de yapılan "inisiyatif almama" hareketini gereken yerler takip etse. Olan milli yakıta ve çevreye verilen zarara katkı olarak dönüyor hepimize. Yazık. Başka yöntem bulun arkadaşlar. O zaman isteyerek destek verelim . ..
  • Pilotlar olarak shortcut verseler dahi eylemlerinde destek amacıyla uçuş emniyeti elverdiği müddetçe full arrival almaya devam edeceğiz havadaki kulaklarımız onlar…
  • Teknisyenlerde bir memur kadar bile maaş alamıyor onu nasıl çözücez her yerde adaletsizlik var
  • Eğitim uçuşlarında çok hatalar olabiliyor , sabınız , desteğiniz , anlayışınız ve nezaketiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Özlük haklarınızın çok daha iyi seviyelere ulaşması gerekmektedir. Yanınızda ve sizinleyiz.
  • Çünkü ikiside Maaağdurrrr
  • Shgm dediğin kurum atc ler üzerinden maaş alan bir kurum. Hepiniz planktonsunuz. Köpek balığına atar yapıp durmayın, zor duruma düşersiniz.
  • Uçuşlarımda Atc’nin bu eyleminden rahatsız 1 tane pilot arkadaşımı görmedim….hepsi takdir ile karşılıyor ve destekliyor…

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTK-SEN) yeni bir açıklama yayınlayarak pilotlar ile kontrolörler arasında herhangi bir sorun varmış gibi yansıtılmasına tepki gösterdi.

Münferit hadiseler üzerinden olaya tek taraflı yaklaşılmasının doğru olmadığını vurgulayan sendika, aynı hassasiyetin özlük haklarında da gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

HTK-SEN açıklaması:

Bilindiği üzere hava trafik kontrolörlerimiz hava seyrüsefer emniyetinin pilotlarla birlikte iki başat unsurundan birisidir.
Bu iki unsur bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da büyük bir uyum ve nezaket içerisinde, havacılık kuralları ve freyzolojisine bağlı kalarak çalışmayı sürdürecektir.

Münferit hadiseler üzerinden bunun aksi bir durum söz konusuymuş gibi yansıtılması, değerli pilotlarımızın moral ve motivasyonlarını etkilediği ölçüde hava seyrüsefer emniyetinin korunmasından birinci derecede sorumlu olan hava trafik kontrolörlerimizin moral ve motivasyonlarını da olumsuz etkilemektedir.

İlgili kurumların münferit hadiselerde tek taraflı olarak gösterdiği hassasiyeti, tüm hadise incelemelerinde ve hava trafik kontrolörlerimizin özlük haklarının iyileştirilmesi hususunda da göstermesinin havacılık sektörüne namütenahi faydalar sağlayacağı aşikardır.

Üyelerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

HTK-SEN'den yeni açıklama: "Pilotlar ve kontrolörler uyumlu çalışıyor"

Yorumlar Tüm Yorumlar (70)

Fadec ~ 8 ay önce
Sistematik cevaplama ile üste çıkma yarışına girmeye gerek yok, ben yapılanı desteklemiyorum demiyorum, daha etkili vecses getirecek yöntem bulunsun diyorum. Yapılanı bu yöntemin sadece iki meslek grubunda( kontrolör-pilot) farkındalık yarattığını ve ses getirmediğini, aksine milli servete ( yakıt) zarar verdiğini söylüyorum. Olumsuz eleştiri yapsak neler olacak kim bilir , sadece sizin yönteminizi doğru bulamadığımı yazıyorum. Biri fikir sorar diğeri akıla ihtiyacımız yok der....demekki varmış. 2000 değil 20bin kişi de olunsa akıl akıldan üstündür, kapalı kutuyu oynarsanız sonuç çıkmaz arkadaşlar, alıngan değil açık olun. Sendikal hakkınız yok biliyorum, istenirse çok güzel yan yollar bulunur. Ambulans ucak vb ajitasyona da gerek yok, doktorlar hak arayınca sağlık sistemi durdu mu? Vatandaş olarak hepiniz destek verdik. Hakkınızda hayırlısı, umarım seçtiğiniz yol ile sonuca ulaşırsınız, şu ana kadar sanırım 15-20 gün kadar belki fazla " sadece görevinizi" yaptınız ne ses geldi? Bunu düşünün derim. Sağlıkla kalın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fadec e ~ 8 ay önce
‘Yakıt’ dediğin ‘milli servet’ mi ‘profit’ mi sen düşün biraz da. Ses getirdi mi sorunun cevabı ise sende saklı. Alakasız insanlar dahi yorum yapma hakkını kendinde görüyorsa bir şeyler elde ediliyor demektir. Kendi haklarınız için meslek grubunla birlik ol ve onlar adına konuş.
Atc ~ 8 ay önce
Fadec haklılık payın var, ancak mevcut durumda yapıla bilecek en zararsız dikkat çekme yönteminin bu olduğuna karar verildi ( mecbur kaldık). Bu sebeple bu mevsim seçildi. En kısa zamanda gelişme olmasını umut ediyoruz. Aksi takdirde çok uzun ve zor bir yaz sezonu bizleri bekliyor. Umudu kırılmış, yaşam şartları zorlaşmış, umursanmayan ATC den verimliliği arttırarak çalışmasını beklemek hayalden öte gitmez.
Fadec ~ 8 ay önce
Genius'a... tavsiyem belirli günlerde iş bırakın, herkes duysun herkes destek versin. 3 kere 3er saat yapılsa bubis çözülür. Genius şeklinde iğneleyici arkadaş oldu mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Genius diye iğneleyen şahıs ~ 8 ay önce
Devlet memuru olduğumuzun ve yaşadığımız ülkenin farkında mısın? Hayır sadece soruyorum ? Memurun grev hakkı yok. Ki olsa bile biz işi bırakamayız, ambulanslara, vip ve askerlere de hizmet ediyoruz. Ulaşım sektöründeyiz ve insanlar bazen ölüsüne cenazesine hastasına da gidiyor. Empati yap bakalım. Birileri grev yapıyor diye senin icin değerli olan birini belki de son kez göremedin ne hissedersin ? Ben buna sebep olmak istemiyorum. İşimin başındayım, kuralları uygularım, extra hicbir sey yapmam. Sessiz istifa diyebiliriz.
Fadec e ~ 8 ay önce
Bu sendikal faaliyet uluslararası havacilik kurallarının harfiyyen uygulanmasindan ibarettir. Sendika iyi niyet çerçevesinde sektöre olan katkımızı tüm paydaslara göstermektedir. 2000 kişilik Atco camiası yanlış ve sinsi yönlendirmelere kanmayacagi gibi kendisinden başkasının aklına da ihtiyac duymamaktadir. Su olması gerektiği gibi almaktadır ve yakında yolunu bulacaktır.
Bence ~ 8 ay önce
Maaşın yanında prim de gelmeli. Zafer limanındaki twr ile yeşilköy app aynı parayı alıyorsa skandal

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dedi bir facebook dayısı. ~ 8 ay önce
Bizi birbirimize düşüremezsin başka kapıya :)
Fadec ~ 8 ay önce
Keske bir de yapılan "inisiyatif almama" hareketini gereken yerler takip etse. Olan milli yakıta ve çevreye verilen zarara katkı olarak dönüyor hepimize. Yazık. Başka yöntem bulun arkadaşlar. O zaman isteyerek destek verelim . ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tavsiyen nedir genius ? ~ 8 ay önce
Bu değilse ne ? simdi değilse ne zaman ? Hadi genius engin fikirlerinle aydınlat bizi
HEP DESTEK TAM DESTEK ~ 8 ay önce
Pilotlar olarak shortcut verseler dahi eylemlerinde destek amacıyla uçuş emniyeti elverdiği müddetçe full arrival almaya devam edeceğiz havadaki kulaklarımız onlar…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsimsiz ~ 8 ay önce
Teknisyenlerde bir memur kadar bile maaş alamıyor onu nasıl çözücez her yerde adaletsizlik var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Niko ~ 8 ay önce
Sendikanızı zorlayın canım kardeşim
:) ~ 8 ay önce
Teknisyen dediği meslek lisesi mezunu elektrikçi. Memur dediği adam ATCo
B737 TRI ~ 8 ay önce
Eğitim uçuşlarında çok hatalar olabiliyor , sabınız , desteğiniz , anlayışınız ve nezaketiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Özlük haklarınızın çok daha iyi seviyelere ulaşması gerekmektedir. Yanınızda ve sizinleyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teşekkürler ~ 8 ay önce
Bizde sizlere sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz. Pilot-Atco diyalogu böyle iletişimlerle güzelleşiyor, iyi ki varsınız
Pilot ~ 8 ay önce
Çünkü ikiside Maaağdurrrr

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Atc ~ 8 ay önce
Shgm dediğin kurum atc ler üzerinden maaş alan bir kurum. Hepiniz planktonsunuz. Köpek balığına atar yapıp durmayın, zor duruma düşersiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ego ~ 8 ay önce
Sahte pilotlara alışmıştık ama sahte atc lerde türedi
Pilot ~ 8 ay önce
Uçuşlarımda Atc’nin bu eyleminden rahatsız 1 tane pilot arkadaşımı görmedim….hepsi takdir ile karşılıyor ve destekliyor…

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000