26 Mayıs 2024, Pazar 12:31:47

İAÇ’nin üçüncü gününde hava trafiğinde aksamalar yaşanıyor

Hava Trafik Kontrolörleri ve Diğer Ulaştırma Çalışanları Sendikası (HTK-SEN) tarafından başlatılan inisiyatif almadan çalışma (İAÇ) faaliyeti üçüncü gününde de hava sahasını etkilemeye devam ediyor.
  • 2 3 tane havalimanı dışında hepsinde fazla fazla personelle yatıyorsunuz. Memura grev yasak olmasına rağmen nasıl grev yaptınız? Bunu diğer arkadaşlarınıza da örnek olarak göstermelisiniz. Sonuçta maaşlar arasında uçurum olmaması lazım.
  • Başka bir yol denendimi yoksa anlaşamadık hemen İAÇ yapalım mı dendi acaba.
  • Hostesler ya da Pilotlar gibi mesai yapın siz de alın aynı maaşı kardeş. Hiç yazmıyorsunuz kaç "saat" IN kaç gün "OUT" çalıştığınızı. Ayda 12K doları da biraz zor alırsınız.. Hadi kolay gelsin.
  • Kule hakketigi havacılık tazminatını almalıdır. Bu onların en doğal hakkı. Bu kadar ciddi risk alan insanlar en iyi hakkediyor. Aynı zamanda Meteoroloji çalışanları da Eurocontrolde belirtildiği gibi hakketigi miktarları almalıdır. Düşük seviyeliler ve yorum yapma gücü düşük olanlar yorum yapmak yerine araştırmaya vakit ayırsin. Bizi de yormayın cevap vermekle.
  • Pazarlık yaptığınız kurum ayrı madur ettiğiniz grup ayrı.Kendi sosyal medyanızda anlaşmışsınız bütün yorumları topluca işaretliyorsunuz.Şirket çarpar böler bilet fiyatını ayarlar.istanbul,Ankara,Antalya,İzmir ve yaz aylarında Bodrum dışında ne trafiği üst geçiş trafikleri zaten yolunda gidiyor size bize ne?Yoğun çalışılan yerlerde çift maaş alın.Gönül isterki çok çok maaş alın.Önce iş yükünüze göre bir güzel sıralanmanız gerekir.Güzel bir baz maaş artı yönlendirilen trafik sayısı prim.
  • peki bizim “Hadi”ci vecihi tayfa biraz adam olup aynı şeyi yapsalar nasıl olur?
  • bir Tayyareci olarak haklı direnişinizi savunuyor ve destekliyorum, zaten gördük de ihtiyaç halinde (İAÇ devam ederken) gayet de güzel destek verip organize olabildiğinizi de. selamlar
  • Güzel de yiyorsa vip uçaklarına shortcut vermeyin. Öyle mazlumun ahını almakla olmaz.
  • Her hak arama çabamızda bizi neden özelleştirmeyle korkutmaya çalışıyorsunuz ? Diyelim ki özelleştik asgari ücrete mi yapılacak bir iş bu Lisans ve derece gereklilikleri çok kısıtlayıcı bir kere herkes giremez yaş şartı dil şartı sürekli eğitim ve sağlık raporu vs vs. İkincisi iş sözleşmesi yine sendikayla yapılır özelleşirse hatta grev hakkı dahi alınabilir memurlukta grev yok. Fransa’da orlyde hava trafik kontrolörleri grev yaptı yüzde 70 uçuş iptali oldu bu sadece bir sendikanın kararı düşünün. Demem o ki herkesi kendi çukuruna çekmeye çalışan tipler gidin kendinizi geliştirin dil öğrenin sağlığınıza iyi bakın kafa yormayın bu işlere. Biz Avrupa standartlarının üstünde iş çıkarıyoruz ve hakkımızı alacağız
  • Sabah asansöre bindim, pegasus'un bir kadin pilotu vardi gunaydin dedim son derece kibar şekilde, cevap vermeye tenezzül bile etmedi. Diğer katlarda durduk başka insanlarda günaydın dedi onlara dahi cevap vermeye tenezzül etmedi. Kendisi çünkü sadece pilot olabilmiş(!) Bu gibi havadan sudan havacılık çalışanlarının olduğu yerde çoğu zaman böyle ne oldum delisi pilotların açıklarını kapatarak fedakarca iş yapan mütevazi hava trafik kontrolörlerinin yani asıl havacılık kahramanlarının davalarını destekliyorum

Hava Trafik Kontrolörleri ve Diğer Ulaştırma Çalışanları Sendikası (HTK-SEN) tarafından başlatılan inisiyatif almadan çalışma (İAÇ) faaliyeti üçüncü gününde de hava sahasını etkilemeye devam ediyor.

İstanbul, Sabiha Gökçen, Antalya, Esenboğa ve İzmir Havalimanı gibi büyük meydanlar başta olmak üzere pek çok meydanda İAÇ kararından kaynaklı gecikmelerin yaşandığı görülüyor. Şirketlerin OCC birimlerinin süreci yakınen takip ederek üst yöneticilerine raporladığı belirtiliyor.

HTK-SEN, hava trafik kontrolörlerinin özlük haklarına ilişkin problemlerin çözüleceğine dair verilen sözlerin tutulmaması akabinde başlatılan İAÇ faaliyetinin kararlılıkla devam edeceğini vurgularken, bu sürecin uzun süre devam etmesi halinde önümüzdeki günlerde artacak trafik sayısıyla birlikte hava trafiğindeki aksamaların had safhaya ulaşması bekleniyor.

İAÇ’nin üçüncü gününde hava trafiğinde aksamalar yaşanıyor

Yorumlar Tüm Yorumlar (127)

Babu Babu ~ 2 ay önce
2 3 tane havalimanı dışında hepsinde fazla fazla personelle yatıyorsunuz. Memura grev yasak olmasına rağmen nasıl grev yaptınız? Bunu diğer arkadaşlarınıza da örnek olarak göstermelisiniz. Sonuçta maaşlar arasında uçurum olmaması lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mayış ~ 2 ay önce
Başka bir yol denendimi yoksa anlaşamadık hemen İAÇ yapalım mı dendi acaba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 2 ay önce
Hostesler ya da Pilotlar gibi mesai yapın siz de alın aynı maaşı kardeş. Hiç yazmıyorsunuz kaç "saat" IN kaç gün "OUT" çalıştığınızı. Ayda 12K doları da biraz zor alırsınız.. Hadi kolay gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çılgın Vahdet ~ 2 ay önce
Çok konuşma. Beklemeye devam et sıran gelince çağırırız.
Boş ~ 2 ay önce
Yspma
İTÜ Meteoroloji ~ 2 ay önce
Kule hakketigi havacılık tazminatını almalıdır. Bu onların en doğal hakkı. Bu kadar ciddi risk alan insanlar en iyi hakkediyor. Aynı zamanda Meteoroloji çalışanları da Eurocontrolde belirtildiği gibi hakketigi miktarları almalıdır. Düşük seviyeliler ve yorum yapma gücü düşük olanlar yorum yapmak yerine araştırmaya vakit ayırsin. Bizi de yormayın cevap vermekle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SONUÇ ~ 2 ay önce
Pazarlık yaptığınız kurum ayrı madur ettiğiniz grup ayrı.Kendi sosyal medyanızda anlaşmışsınız bütün yorumları topluca işaretliyorsunuz.Şirket çarpar böler bilet fiyatını ayarlar.istanbul,Ankara,Antalya,İzmir ve yaz aylarında Bodrum dışında ne trafiği üst geçiş trafikleri zaten yolunda gidiyor size bize ne?Yoğun çalışılan yerlerde çift maaş alın.Gönül isterki çok çok maaş alın.Önce iş yükünüze göre bir güzel sıralanmanız gerekir.Güzel bir baz maaş artı yönlendirilen trafik sayısı prim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
diğerleri? ~ 2 ay önce
peki bizim “Hadi”ci vecihi tayfa biraz adam olup aynı şeyi yapsalar nasıl olur?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ATCOSIMRENFATIHKOFUN ~ 2 ay önce
bir Tayyareci olarak haklı direnişinizi savunuyor ve destekliyorum, zaten gördük de ihtiyaç halinde (İAÇ devam ederken) gayet de güzel destek verip organize olabildiğinizi de. selamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cpt black ~ 2 ay önce
Güzel de yiyorsa vip uçaklarına shortcut vermeyin. Öyle mazlumun ahını almakla olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cehalaet ~ 2 ay önce
Kural uyguluyorlar,artislik yapmıyorlar.Acil kodlu,yangın,VIP vs uçuşlara direk rota vermek zorunlu.Bu arada mazlum kim kraldan çok kralcı şahaiyet?
Özelleştiriciler ~ 2 ay önce
Her hak arama çabamızda bizi neden özelleştirmeyle korkutmaya çalışıyorsunuz ? Diyelim ki özelleştik asgari ücrete mi yapılacak bir iş bu Lisans ve derece gereklilikleri çok kısıtlayıcı bir kere herkes giremez yaş şartı dil şartı sürekli eğitim ve sağlık raporu vs vs. İkincisi iş sözleşmesi yine sendikayla yapılır özelleşirse hatta grev hakkı dahi alınabilir memurlukta grev yok. Fransa’da orlyde hava trafik kontrolörleri grev yaptı yüzde 70 uçuş iptali oldu bu sadece bir sendikanın kararı düşünün. Demem o ki herkesi kendi çukuruna çekmeye çalışan tipler gidin kendinizi geliştirin dil öğrenin sağlığınıza iyi bakın kafa yormayın bu işlere. Biz Avrupa standartlarının üstünde iş çıkarıyoruz ve hakkımızı alacağız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali Veli ~ 2 ay önce
Sabah asansöre bindim, pegasus'un bir kadin pilotu vardi gunaydin dedim son derece kibar şekilde, cevap vermeye tenezzül bile etmedi. Diğer katlarda durduk başka insanlarda günaydın dedi onlara dahi cevap vermeye tenezzül etmedi. Kendisi çünkü sadece pilot olabilmiş(!) Bu gibi havadan sudan havacılık çalışanlarının olduğu yerde çoğu zaman böyle ne oldum delisi pilotların açıklarını kapatarak fedakarca iş yapan mütevazi hava trafik kontrolörlerinin yani asıl havacılık kahramanlarının davalarını destekliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000