27 Eylül 2023, Çarşamba 21:41:52

İGA'DA YENİ CEO BELLİ OLDU

İstanbul Havalimanı'nda Kadri Samsunlu'nun görevine son verilmesinden sonra yerine kimin getirileceği merak konusu olmuştu. AirportHaber o ismi açıklıyor...
  • Selahattin Bilgen IGA CEO'su olacak yaşta ve tecrübede değil, şuanda vekaleten atanmış durumda. Jacobs'tan Ersin Inankul'u geri getirmeye çalışacaklar. Kalyon ipleri Cengiz'in eline vermeyecek.
  • Adam direktör olarak doğdu herhalde
  • Çok doğru ve geç kalmış karardı, 5 yıl gerileyen bir havalimanına 1 yılda ivme kazandıracak biri olmuş tebrik ederim, kibirden uzak biri doğru ve dürüst finansçı fakat paraya tapmayan biri, gidenin de herkes kovulmasına sevinmiş ne kadar acı bir yönetici için, ama yaşattığını yaşamış ,istifa etseydi başarısızlığı görünmeyecekti
  • İlk iş maaşlara el atar umarım. Güvenlik maaşı yerlerde...
  • Demekki neymiş SAMSUN'a yola çıktı. Birgün olsun bizlerle tanışmadı. Toplantı yapmadı.Burada çalışan birsürü Temsilci ve Havayolu var. SIKINTILARIMIZA ÇÖZÜM ÜRETMEDİ.İLGİLENMEDİ K.SAMSUNLU. Hep bizlerden kaçtı. uzak durdu. Umarız en kısa sürede Yeni Siyo Toplantı yapar bizlerle.
  • HAYIRLI OLSUN
  • Beyefendi, ego nedir bilmez kaliteli kısacası adam gibi adam. Başarıların daim olsun
  • Hayırlı olsun
  • TAV TAV İSTİYORUZ.

İstanbul Havalimanı'nda Kadri Samsunlu'nun görevine son verilmesinden sonra yerine kimin getirileceği merak konusu olmuştu. AirportHaber o ismi açıklıyor...

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA'da Samsunlu'dan boşalan CEO koltuğuna gelecek isim belli oldu.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; İGA'nın yeni CEO'sunun Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) Selahattin Bilgen olmasına karar verildi.

SELAHATTİN BİLGEN KİMDİR?

Selahattin Bilgen 1981 yılında doğmuştur. 2003’te Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış, Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ocak 2018 itibarıyla devam etmekte olan, İGA İstanbul Havalimanı bünyesinde kurulan şirketlerin Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) görevinin öncesinde, 2003 – 2018 yılları arasında Kurumsal Bankacılık, Kurumsal Finansman ve Proje Finansmanı gibi alanlarda çalışmış, Cengiz Holding Finans Koordinatörlüğü, Unicredit Türkiye Finansal Danışmanlık Yönetici Direktörlüğü, Yapı ve Kredi Bankası Kurumsal Proje Finansmanı Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur.

İstanbul Havalimanı Projesinde, ilgili finansmanın sağlanmasında ve refinanse edilmesinde önemli görevler üstlenen Bilgen, 2022 yılında BMI Business School ve DataExpert tarafından “Türkiye’nin En Etkili 50 Finans Lideri” arasında gösterilmiş, ayrıca aynı yıl Business Life Dergisi’nin  “Türkiye’nin En Etkili Üst Düzey Yöneticileri” listesinde yer almıştır. İGA İstanbul Havalimanı ilgili grup şirketlerinin kuruluşu ve bu şirketlerin finans, bütçe, finansal raporlama ve planlama, gelirler, muhasebe, sözleşmeler yönetimi, vergi, sigorta gibi fonksiyonlardaki sistem ve süreçlerinin kurgulanması, faaliyetleri için hazır hale getirilmesi ve geliştirilerek sürdürülmesine liderlik yapmaktadır.

©AirportHaber.com

İGA'DA YENİ CEO BELLİ OLDU

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

IGActr ~ 10 ay önce
Selahattin Bilgen IGA CEO'su olacak yaşta ve tecrübede değil, şuanda vekaleten atanmış durumda. Jacobs'tan Ersin Inankul'u geri getirmeye çalışacaklar. Kalyon ipleri Cengiz'in eline vermeyecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ceo ~ 10 ay önce
Adam direktör olarak doğdu herhalde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İga ~ 10 ay önce
Çok doğru ve geç kalmış karardı, 5 yıl gerileyen bir havalimanına 1 yılda ivme kazandıracak biri olmuş tebrik ederim, kibirden uzak biri doğru ve dürüst finansçı fakat paraya tapmayan biri, gidenin de herkes kovulmasına sevinmiş ne kadar acı bir yönetici için, ama yaşattığını yaşamış ,istifa etseydi başarısızlığı görünmeyecekti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aliveli ~ 10 ay önce
İlk iş maaşlara el atar umarım. Güvenlik maaşı yerlerde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇLŞ ~ 10 ay önce
Demekki neymiş SAMSUN'a yola çıktı. Birgün olsun bizlerle tanışmadı. Toplantı yapmadı.Burada çalışan birsürü Temsilci ve Havayolu var. SIKINTILARIMIZA ÇÖZÜM ÜRETMEDİ.İLGİLENMEDİ K.SAMSUNLU. Hep bizlerden kaçtı. uzak durdu. Umarız en kısa sürede Yeni Siyo Toplantı yapar bizlerle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAYIRLI OLSUN ~ 10 ay önce
HAYIRLI OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tam isabet ~ 10 ay önce
Beyefendi, ego nedir bilmez kaliteli kısacası adam gibi adam. Başarıların daim olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İga ~ 10 ay önce
Hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAV ~ 10 ay önce
TAV TAV İSTİYORUZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tavdan ~ 10 ay önce
Gerçekten TAV dan biri gibi Selahattin bey, kadri bey yüzünden IGA da uzman biri THY ye uzman yardımcısı olarak geçince maaşı dahan yüksek oluyordu. Sadece çaresiz yeni mezunlara iş verebilir bir kurum olmuştu. Hiç bu kadar değersiz olmamıştık. Inşallah güzel günler geliyor

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000