25 Şubat 2021, Perşembe 15:09:32

İnsansız Helikopter için geri sayım başladı

İnsansız hava sistemleri ANKA ve AKSUNGUR'dan sonra TUSAŞ ,elektrikli ve insansız taarruz helikopterini tanıtmaya hazırlanıyor
  • Ocak 2011 yılında TUSAŞ tarafından yapılan silahlı insansız helikopter sivrisinek ordumuzda kullanılmaya başlandıda bizmi duymadık yoksa aradan 10 yıl geçince unuttuk mu.Umarım bu yeni nesil elektrikli insansız silahlı helikopter planlanan tarihe göre uçar ve faydalı görevlere imza atar.
  • ne para kazandı şu maketçiler ya.
  • Bunlara inanan var mi gercekten. Hep ayni yalanlar. Bunlairn yerine heykel görmek isteriz. Atam izindeyiz!!!
  • Gerçekten tebrik ediyorum bu ülkenin bir evladı olarak gurur duyuyorum

İnsansız hava sistemleri ANKA ve AKSUNGUR'dan sonra TUSAŞ ,elektrikli ve insansız taarruz helikopterini tanıtmaya hazırlanıyor. Bir çok ilki bünyesinde barındırması beklenen helikopter, modern tasarımıyla dikkat çekiyor.

Bugüne kadar Türk savunma sistemine bir çok sistem kazandıran Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ), önümüzdeki günlerde sürpriz bir lansman gerçekleştirerek tamamen elektrikli ve insansız bir taarruz helikopteri tanıtacak. Şu an için detaylı bilgi paylaşılmayan söz konusu helikopterin ismi dahi açıklanmamış durumda ancak DefenseHere adlı Twitter hesabı, pek çok ilki bünyesinde barındırması muhtemel aracın ilk görüntülerini paylaştı.    

“TUSAŞ’ın ilerleyen günlerde açıklayacağı büyük süprizi ilk kez görüntülendi. Platformun, Türk savunma sanayiinde ilkleri getirecek çok sayıda özelliği bulunuyor.” açıklamasıyla paylaşılan fotoğrafta son derece modern ve etkileyici bir helikopter görünüyor.     

Baştan sona siyah renkli bir gövdeye sahip olan taarruz helikopteri, turuncu renkli tasarım detaylarına sahip ancak bu görünümün, helikopterin gerçek tasarımını gizleyen bir kamuflaj olması muhtemel. Gövdenin arka kısmında “Ülkemize”, pervanelerin hemen altında “Turkish Aerospace”, önünde ise “T629” yazısı bulunuyor.    

Helikopterin önünde ve yanında bulunan turuncu renkli çıkıntılar, uzaktan kontrol ve hedefleme için gerekli kameraları barındırıyor. Gövdenin üst kısmındaki geniş kısmın ise elektrikli motora ait olduğu tahmin ediliyor. Yine de bu elektrikli ve insansız araç ile ilgili daha fazla bilgi için gerçekleştirilecek lansmanı beklemek gerekiyor. (yeniçağ)

İnsansız Helikopter için geri sayım başladı

Yorumlar

~ 3 yıl önce
Ocak 2011 yılında TUSAŞ tarafından yapılan silahlı insansız helikopter sivrisinek ordumuzda kullanılmaya başlandıda bizmi duymadık yoksa aradan 10 yıl geçince unuttuk mu.Umarım bu yeni nesil elektrikli insansız silahlı helikopter planlanan tarihe göre uçar ve faydalı görevlere imza atar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tebrikler ~ 3 yıl önce
ne para kazandı şu maketçiler ya.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yaw he he ~ 3 yıl önce
Bunlara inanan var mi gercekten. Hep ayni yalanlar. Bunlairn yerine heykel görmek isteriz. Atam izindeyiz!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Harekat 58 ~ 3 yıl önce
Gerçekten tebrik ediyorum bu ülkenin bir evladı olarak gurur duyuyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000