12 Şubat 2021, Cuma 15:42:31

"İstanbul Havalimanı'nda 135 milyon avroluk yatırım yapıyoruz"

Deutsche Post DHL Group CEO'su Frank Appel, "İstanbul Havalimanı'nda gelişmiş bir operasyon merkezi inşa etmek için 135 milyon avro yatırım yapıyoruz" dedi.
  • Devletimiz çağrı yapıyor ya Türkiyede işçilik ucuz gelin yatırım yapın diye. İşte bunlarda bizim gibi fakir ülkelere yatırım yapıp bedavaya adam çalıştırıp vurgunu vuracaklar
  • 135 milyon dolari kucuk goren arkadas. Bu iyi bir yatirim. Rahat ol. Istanbul havalimanindaki bu kapasite onumuzdeki 10-20 yilda daha cok sermaye getirecek. Gelsin degil mi yaririm? Hepimiz istiyoruz degil mi!?
  • Fatih ilçe gençliği görmek isteriz yönetim kadrosunda)
  • 85 Milyon genc nufuslu bir ulkede kisi basi 2 euro etmiyor. Komik bir rakkami buyuk bir yatirim mis gibi gostermek gulunc

Fiziksel olarak seyahat etmenin mümkün olmadığı günümüz şartlarında, Deutsche Post DHL Group CEO'su Frank Appel, şirketin dünya çapındaki 550.000 çalışanıyla yakın temasını sürdürüyor ve ileri dijitalleşme sayesinde farklı ülkelerdeki DHL organizasyonlarını düzenli aralıklarla online ortamda ziyaret ediyor. Appel, “Sanal CEO Turu” kapsamında bu kez DHL Express, DHL Global Forwarding, DHL Supply Chain ve DHL Freight dahil Türkiye'deki tüm DHL birimlerinin yönetim ekipleriyle sanal ortamda toplantılar yaptı. Frank Appel ayrıca DHL çalışanları ile sanal “Town Hall” toplantısında bir araya gelerek Grupla ilgili gelişmeleri ve öngörüleri paylaştı. Ardından katılımcıların sorularını yanıtlayan Appel, tüm çalışanlara Covid-19 pandemisinin en zor günlerinde bile müşterilere özveriyle ve olağanüstü emekle hizmet sunmayı sürdürdükleri için özel olarak teşekkür etti.

Frank Appel sanal ziyareti sırasında Bloomberg HT kanalındaki “Finans Merkezi” programına da katıldı ve Açıl Sezen'in Covid-19'un lojistik sektörü üzerindeki etkileri, aşı dağıtımı ve Türkiye'deki yatırımlar gibi konulardaki sorularını yanıtladı.

Appel, pandeminin ekonomik etkileri hakkındaki soruya cevaben e-ticaretin daha hızlı büyüdüğüne değindi ve şöyle devam etti: “Covid-19 tüm sektörleri ciddi anlamda etkiledi; öte yandan tüketici davranışı ilk sokağa çıkma kısıtlamaları döneminden ikincisine kadar geçen sürede değişti. İnsanlar başlangıçta işlerini koruyabileceklerinden emin değildi ama ikinci sokağa çıkma kısıtlamaları döneminde yeniden alışveriş yapmaya başladılar. İnsanların giderek daha çok online alışveriş yapması da e-ticaret hacimlerinde muazzam artışa yol açtı. 2021 yılında e-ticaretin ve online satışların güçlü kalmaya devam edeceğini, ayrıca B2B sektöründe de bir hızlanma olacağını göreceğiz.”

“Aşı dağıtımının yaygınlaşmasıyla birlikte ikinci yarıda normalleşme de artacak”

Frank Appel, aşı dağıtım süreci ve küresel ekonomi üzerinde yaratacağı olumlu etkiler konusunda iyimser olduğunu da ifade ederek, “Başlangıçta hiç kimse aşıların bu yılın sonuna kadar hazır olmasını beklemiyordu. Henüz Şubat ayındayız ve şimdiden belli miktarlarda üretim var.  İlaç şirketleri üretim kapasitelerini daha da artıracaklar. Biz de ilaç sektörüyle birlikte aşıları dünyaya dağıtmak için son derece hazırlıklıyız. Türkiye dahil dünyanın her yanında pek çok insanın yaz sonuna kadar aşıya erişebileceğine, turizmin de olasılıkla yaz aylarında açılacağına inanıyorum. Yılın ikinci yarısında hayatın normalleşeceğine dair oldukça iyimserim.”

DHL Türkiye’deki güçlü büyümesini sürdürecek

DHL'in Türkiye'deki güçlü büyümesini sürdüreceğine inandığını söyleyen Frank Appel, “Yeni İstanbul Havalimanında gelişmiş bir operasyon merkezi inşa etmek için 135 milyon avro yatırım yapıyoruz. Türkiye'deki faaliyetlerimizi büyütmeye hazırız. Ayrıca, Türkiye'de şirketlerin büyümesini ve ihracatlarını artırmasını destekleyecek önemli fırsatlar olduğuna inanıyoruz. Önümüzdeki yıllarda da büyük yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Daha fazla hizmet merkezimiz ve yeni depolarımız olacak.”

"İstanbul Havalimanı'nda 135 milyon avroluk yatırım yapıyoruz"

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Çağrı ~ 3 yıl önce
Devletimiz çağrı yapıyor ya Türkiyede işçilik ucuz gelin yatırım yapın diye. İşte bunlarda bizim gibi fakir ülkelere yatırım yapıp bedavaya adam çalıştırıp vurgunu vuracaklar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yatirim kucuk degil ~ 3 yıl önce
135 milyon dolari kucuk goren arkadas. Bu iyi bir yatirim. Rahat ol. Istanbul havalimanindaki bu kapasite onumuzdeki 10-20 yilda daha cok sermaye getirecek. Gelsin degil mi yaririm? Hepimiz istiyoruz degil mi!?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fatih ~ 3 yıl önce
Fatih ilçe gençliği görmek isteriz yönetim kadrosunda)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Firat ~ 3 yıl önce
85 Milyon genc nufuslu bir ulkede kisi basi 2 euro etmiyor. Komik bir rakkami buyuk bir yatirim mis gibi gostermek gulunc

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Engin ~ 3 yıl önce
O kadar parayı bir arada gördün mü aşağılıyorsun. Hakikaten çok basitsiniz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000