08 Ocak 2011, Cumartesi 13:19:11

İstanbul-Gökçeada uçuşları ne zaman başlayacak?

Sörf turizmi açısından önemli bir yere sahip olan Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde 4,5 ay önce hizmete giren havaalanından tarifeli uçak seferlerinin başlaması ile ilgili çalışmaların son aşamaya geldiği açıklandı.
  • 14.TEMMUZ.2011 TARİHİNDE, YENİ BAKANIN İLK İŞİ BU.........SANIRIM.!!!!!! ALKOR
  • sen orda mı yaşıyorsun da bilip bilmeden insanları küçük düşürmeye çalşıyorsun. potansiyel varki yunanistan uçuşları yapılsın diyor.. eleştiri yapmayı öğrenin biraz
  • Yerli havayolları konuya duyarsız kaldığı için, Olympic Aırlınes ile yakın temas sözkonusu. Varsın Gökçeada 'ya yerli şirketler de buyursun. Burada İmroz Gökçeada muhabbetini yapmanın alemi nedir bilemiyorum değerli yorumcu.
  • ANADOLUJET GELİR
  • Umit ediyorum yaz mevsimi icin baslayacak olan bu seferler sonra butun mevsimlere yayilir. Ada gercekten guzel ve gorulmeye deger bir yer.Altyapi ve ticari ortam uygunlugu olusursa yurtdisi seferleride neden olmasin?
  • Kardeşim sen Yunan havayollarından iste. Biz İmroza değil Gökçeadaya uçacağız.
  • Merhaba, En kısa sürede uçuşları bekliyoruz, en ufak bir rüzgarda feribotlar mahsur kalıyor, en azından Atina uçuşları başlamalı. Saygılar...

Gökçeada Belediye Başkanı Yüzel Atalay, insani amaçlı uçuşlara açılan adadaki havaalanının 4,5 ay önce hizmete girmesinin ardından hava yolu firmaları ile temasa geçtiklerini belirterek, "Yunanistan'ın Paros, Naksoz ve Rodos gibi Ege adalarının üzerinden geçen kuzey-güney yönünde esen rüzgar koridoru üzerinde olan Gökçeada rüzgar sörfüne çok elverişli bir yer. Yılın 300 günü burada sörf yapılabiliyor. Adada bu konuda Aydıncık Plajı bölgesinde özel olarak Windsorf okulu da kurulmuş durumda. Her yıl Türkiye dışında değişik ülkelerden çok sayıda yabancı turist adaya gelerek belirli bir süre burada sörf yapıyor. Bizlerde diğer ülkelerden adaya bu turistleri nasıl getirebiliriz bunun çalışmalarını yaptık. Bu kapsamda havaalanının hizmete açılmasının ardından İstanbul-Gökçeada arasında tarifeli uçak seferlerinin yapılması konusunda ilgili firmalarla görüşmelerimiz oldu. Bir firma bu konuya çok sıcak baktı ve bu konuda olumlu cevap verdi. Büyük ihtimalle mart veya nisan ayı içerisinde adaya özellikle sörf turizmine yönelik turist getirmek için tarifeli uçak seferlerine başlayacak. Bu da adamızın turizmine büyük katkı sağlayacak. Amacımız bu uçak seferlerinin yıl boyu olması" dedi.

İstanbul-Gökçeada uçuşları ne zaman başlayacak?

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 13 yıl önce
14.TEMMUZ.2011 TARİHİNDE, YENİ BAKANIN İLK İŞİ BU.........SANIRIM.!!!!!! ALKOR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
sen orda mı yaşıyorsun da bilip bilmeden insanları küçük düşürmeye çalşıyorsun. potansiyel varki yunanistan uçuşları yapılsın diyor.. eleştiri yapmayı öğrenin biraz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Yerli havayolları konuya duyarsız kaldığı için, Olympic Aırlınes ile yakın temas sözkonusu. Varsın Gökçeada 'ya yerli şirketler de buyursun. Burada İmroz Gökçeada muhabbetini yapmanın alemi nedir bilemiyorum değerli yorumcu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
ANADOLUJET GELİR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Umit ediyorum yaz mevsimi icin baslayacak olan bu seferler sonra butun mevsimlere yayilir. Ada gercekten guzel ve gorulmeye deger bir yer.Altyapi ve ticari ortam uygunlugu olusursa yurtdisi seferleride neden olmasin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Kardeşim sen Yunan havayollarından iste. Biz İmroza değil Gökçeadaya uçacağız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Merhaba, En kısa sürede uçuşları bekliyoruz, en ufak bir rüzgarda feribotlar mahsur kalıyor, en azından Atina uçuşları başlamalı. Saygılar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000