24 Eylül 2023, Pazar 15:42:40

Japonya İngiltere ve İtalya'dan savaş uçağı projesi

İtalya, savaş uçağı projesinde İngiltere ve Japonya ile eşit ortak olacağını açıkladı.
  • Bizide alsınlar
  • Temel kotil de gitmeli ve birlesmeli bunlarla
  • Bırakın bu işlerle uğraşmayı da gelin asrın lideri önderliğinde ve ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ile saz arkadaşlarının yerli ve milli olarak yaptığı Mmu'yu alın dünya sizi de kıskansın,gıpta etsin,çekinsin inşallah,maşallah evelallah,hamdolsun,amin...

İtalya, savaş uçağı projesinde İngiltere ve Japonya ile eşit ortak olacağını açıkladı.

İtalya, yeni nesil savaş uçağı programında İngiltere ve Japonya ile eşit bir ortak olacağını, karargâhın nereye kurulacağı da dahil olmak üzere proje üzerinde daha fazla görüşmenin devam ettiğini söyledi.

JAPONYA VE İNGİLTERE TASARIM VE ÜRETİMDE

Üç ülke, İngiltere ve Japonya'nın önümüzdeki on yılın ortasında gelişmiş bir uçağın konuşlandırılmasını amaçlayan çığır açan bir iş birliği kapsamında savaş uçağı çabalarını birleştirme konusunda anlaşmaya varmasının ardından aralık ayında Küresel Savaş Hava Programı'nı (GCAP) kurdu. Japonya ve İngiltere'nin projenin tasarım ve üretimine hâkim olacağını, Londra'nın ise savaş jeti geliştirmedeki daha derin ve daha yeni deneyimi nedeniyle organizasyona liderlik edeceğini bildirdi.

İtalyan Savunma Bakanlığı, "Küresel Savaş Hava Programı veya GCAP, Başbakanların geçen aralık ayında Ortak Bakanlar Deklarasyonunda belirttiği gibi, eşit paylaşım ilkesine dayanan gerçek bir üç uluslu programdır" ifadesine yer verildi. "Bu nedenle nihai karar, maliyet ve faydaların eşit ve dengeli bir payını içerecektir." Reuters ayrıca üç ortak ülkenin merkez olarak İngiltere'yi seçmeyi planladığını da bildirdi. İtalya, hükümetler ve endüstriyel ortaklar arasında bu konuyla ilgili görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

ÜÇ SAVUNMA BAKANLIĞI ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR

İtalya savunma bakanlığından yapılan açıklamada, "Üç Savunma Bakanlığı şu anda 2035 yılına kadar yetenek hedefine ulaşmak için en uygun yönetişim üzerinde bir çalışma yürütüyor" ifadesine yer verildi.

(Patronlar Dünyası)

Japonya İngiltere ve İtalya'dan savaş uçağı projesi

Yorumlar

RT ~ 10 ay önce
Bizide alsınlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Temel burayagit ~ 10 ay önce
Temel kotil de gitmeli ve birlesmeli bunlarla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyyyy ~ 10 ay önce
Bırakın bu işlerle uğraşmayı da gelin asrın lideri önderliğinde ve ortadoğu ve balkanların en büyük uçak mühendisi temel ile saz arkadaşlarının yerli ve milli olarak yaptığı Mmu'yu alın dünya sizi de kıskansın,gıpta etsin,çekinsin inşallah,maşallah evelallah,hamdolsun,amin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000