31 Mayıs 2023, Çarşamba 15:01:02

Kapısı açılan uçakta neler yaşandı? Yeni detaylar ortaya çıktı

Güney Kore uçağında havadayken acil çıkışı açan adamın yanında oturan yolcu, yaşadığı sarsıcı deneyimi anlattı.
  • Uçakta diğer yolcuların hayatını tehlikeye atan adama 10 yıl ceza gayet uygun ve bu ceza tüm ulusal ve uluslararası yayın organlarında bildirilsinki bir daha yapılmaya cesaret edilmesin.

Güney Kore uçağında havadayken acil çıkışı açan adamın yanında oturan yolcu, yaşadığı sarsıcı deneyimi anlattı.

Cuma günü Güney Kore’nin Daegu şehrine doğru alçalan bir uçakta, acil çıkışını açan adamın yanında oturan yolcu, rüzgarın kabine girip nefes almayı zorlaştırması nedeniyle çok korktuğunu ve ölebileceğini düşündüğünü söyledi.

Yonhap News’e konuşan Lee Yoon-Joon isimli yolcu, çıkışı çıplak elleriyle açtığı iddia edilen yolcuyu fiziksel olarak zapt ettiğini anlattı.

Korkunç olaydan önce Lee, yanında oturan ve uçuş boyunca uzun, rahatsız edici göz teması kuran yolcudan rahatsız olduğunu söyledi. Acil durum çıkışı çekildiğinde uçak yerden yaklaşık 200 metre yukarıdaydı.

“Ölecek miyim diye düşündüm” diyen Lee’nin dışında başka bir yolcunun çektiği korkunç video, sert rüzgarların içeri girdiğini ve uçaktaki yolcuların koltuklarına tutunduğunu gösteriyor.

ON YIL HAPİS CEZASI ALABİLİR

Görgü tanıkları, Asiana Airlines uçağının kapısının aniden açılmasıyla çocukların korkudan titremeye ve ağlamaya başladığını söyledi.

Yaklaşık 12 yolcu o kadar korkmuştu ki, uçak yerel saatle 12.40’ta kapısı hala açıkken Daego havaalanına güvenli bir şekilde indiğinde nefes almakta güçlük çekerek hastaneye kaldırıldılar. Asiana Havayolları bundan sonra, yolcuların çıkış sırasındaki koltukları ayırtmasını yasakladı.

Kapıyı açan, 33 yaşındaki adam da, tutuklandıktan sonra “boğulduğunu” hissettiği için kapıyı açtığını söyledi. Zihinsel sağlığının bozuk olduğunu söyleyen ve ismi açıklanmayan adam, uçak yerden 200 metre yukarıdayken acil kapısını açtığı için on yıl hapis cezasıyla karşı karşıya. 

Kapısı açılan uçakta neler yaşandı? Yeni detaylar ortaya çıktı

Yorumlar

~ 1 yıl önce
Uçakta diğer yolcuların hayatını tehlikeye atan adama 10 yıl ceza gayet uygun ve bu ceza tüm ulusal ve uluslararası yayın organlarında bildirilsinki bir daha yapılmaya cesaret edilmesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000