01 Mart 2011, Salı 08:08:36

Microsoft'tan uçak biletleri için yeni uygulama

Microsoft'un arama motoru Bing'in şu sıralarda arama altyapısına eklemeyi düşündüğü bir yenilikle dikkat çekiyor. Arama motorlarına yeni bir ticari model kazandıracak yeniliğe bakılırsa, Bing Travel üzerinden en uygun uçuş teklifleri arama altyapısıyla birleştirecek.
  • çok iyi olur çokta güzel olur taammı

Bing ekibinin yaptığı açıklamaya göre, uçuş aramalarına karşılık içinde fiyat bilgisi de yer alan en iyi teklifler sunulacak. Bunu arama alanına otomatik olarak ekleyeceği yönlendirmelerle yapacak olan Bing, bir nevi uçak bileti alanında fırsat sitesi modelini alacak.

İşin güzel yanı hem arama motoru üzerinde gördüğümüz reklamlardan kurtulma şansımız hem de en iyi tekliflere zahmetsizce ulaşmamız mümkün olacak. Yapılan teklifleri kullanıp kullanmamak da yine bizim insiyatifimizde olacak.

Sosyal medya sitelerinin yükselişi ve bilgiye erişimde daha profesyonel kaynaklara sahip olmamız, bana kalırsa arama motorlarının yeni bir şeyler sunmasını gerektiriyor. Yani arama motorlarının sadece bilgi değil, servis ve hizmet alanında bize en iyiyi sunmasının isabetli olacağını düşünüyorum.

Böylesi bir yenilik diğer servislerin varlığını etkileyeceği için biraz agresif kaçabilir. Ancak arama sonuçları üzerinde çıkan reklamlar yerine bu tür bir gelir modeli yaratmak, kullanıcılar için çok daha rahatsız edici olacaktır. Örneğin Google’ın sinema seans bilgileri üzerinden yönlendirme yapması, arama sonuçları üzerinde bir kaç tane reklam yayınlamasına tercih edileceğini düşünüyorum.

Yeni internet düzeninde eski yerini ve önemini koruyamadığını düşündüğüm arama motorlarının nasıl bir değişime uğrayacağını merakla izliyoruz. (Webrazzi)

Microsoft'tan uçak biletleri için yeni uygulama

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
çok iyi olur çokta güzel olur taammı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000