27 Şubat 2020, Perşembe 09:14:35

Rusya'dan uçuşlara ve vizelere kısıtlama kararı

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle alınan tüm önlemlerin süresinin uzatıldığını belirterek, Güney Kore ile karşılıklı uçuşlar ve İran vatandaşlarına yönelik vize uygulamasında kısıtlama kararları alındığını açıkladı.
  • Ucusları durdurmayın her yıl gripten zaten 100.000 kişi ölüyor. Bu oyuna gelmeyin. Günde 1 vaka 2 vaka sürekli spekülasyon yapılıyor. Bence önlemler alınmalı ve ucuslar devam etmelidir. Hostesler maske taksın. Yeni iş ilanı acılsın. Burada calısmayı isteyen cok kişi var. Bu virüs işi küresel finansal bir krizi başlatmak için uydurulmuş bir senaryo olabilir. Ucusları durdurmak care değil. Ocak ayından bu yana zaten sadece 140.000 iranlı Türkiyeye geçiş yapmış.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle alınan tüm önlemlerin süresinin uzatıldığını belirterek, Güney Kore ile karşılıklı uçuşlar ve İran vatandaşlarına yönelik vize uygulamasında kısıtlama kararları alındığını açıkladı.

Golikova, koronavirüse ilişkin Rusya'nın aldığı önlemlerle ilgili başkent Moskova'da gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

Koronavirüs nedeniyle Güney Kore ile karşılıklı uçuşların kısıtlanacağını vurgulayan Golikova, "Aeroflot ve Aurora havayolu şirketleri dışında Güney Kore ile tüm uçuşları 1 Mart itibarıyla durduruyoruz." dedi.

İran vatandaşlarına yönelik de çeşitli kısıtlayıcı tedbirler alındığına dikkati çeken Golikova, "İran vatandaşlarına yönelik, ticari ve insani yardım amacı taşıyan vize türleri dışında vize vermeyi 28 Şubat itibarıyla durdurma kararı aldık." diye konuştu.

Golikova, salgına yönelik bugüne kadar Rusya'da alınan tüm önlemlerin süresinin de 1 Nisan'a kadar uzatıldığını duyurdu.

Rusya'da koronavirüse karşı aşı geliştirilmesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü kaydeden Golikova, "Elimizde virüsün örneği mevcut ve bir aşı bulunmasına yönelik çalışmaları sürdürüyoruz. Şu ana kadar 5 prototip geliştirmiş durumdayız." dedi.

Golikova, Rus vatandaşlarına İtalya'ya seyahat etmemeleri çağrısında da bulunarak, "İtalya'daki durumu da yakından takip ediyoruz, ancak durumu henüz tam anlamıyla değerlendirebilmek mümkün değil. Vatandaşlarımıza ve tur operatörlerimize İtalya'ya grup ve şahsi seyahatler gerçekleştirmemelerini tavsiye ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Rusya'dan uçuşlara ve vizelere kısıtlama kararı

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

ThyMemur. ~ 4 yıl önce
Ucusları durdurmayın her yıl gripten zaten 100.000 kişi ölüyor. Bu oyuna gelmeyin. Günde 1 vaka 2 vaka sürekli spekülasyon yapılıyor. Bence önlemler alınmalı ve ucuslar devam etmelidir. Hostesler maske taksın. Yeni iş ilanı acılsın. Burada calısmayı isteyen cok kişi var. Bu virüs işi küresel finansal bir krizi başlatmak için uydurulmuş bir senaryo olabilir. Ucusları durdurmak care değil. Ocak ayından bu yana zaten sadece 140.000 iranlı Türkiyeye geçiş yapmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hatalı bilgi ~ 4 yıl önce
her yıl dünya da gribe yakalanma oranı kişibaşı 2 buşalımdan yani 14 milyar grip hastalığında 100.000 ölüm ancak corona 1 milyar bulaşımda en az 40.000.000 (her şey düzgün giderse) can alacak. Nasıl basite indirgeyebiliyorsunuz anlamıyorum.
Pegasus ~ 4 yıl önce
Sen uçuyorsun kelle koltuk dimi?Allah herkese kalbine göre verir.para için sen kendini siper et
Memur kardeş ~ 4 yıl önce
Virüs göze de yapışıyor yani tüm koruyucu ekipman kullanarak bu iş yapılabilir mi sence? Risk nedir burda? Ya ölücen ya para kaybedicen ve zaten ölürsen hem ölücen hem para kaybedicen Çin’e bak bi gör!başka seçenek yok bunu kabul edersek sanırım daha doğru kararlar alır daha az kayıpla atlatılır. Farzedelim bu bir komplo neyi değiştirir sen ben çocuğum anam babam öldükten sonra?
Thy memuruna ~ 4 yıl önce
Üşkede corona çıksın sen o zaman gör ekonomiyi. Sen kesmezsen diğer ülkeler seni dışlayacak. Bu kadar cahil cühelaca bir yorum. Kafalara bak. Dinin imanın para !

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000