08 Temmuz 2024, Pazartesi 16:17:25

Sun-Air Uçuş Hatlarını Tek Tek Kapatıyor!

Danimarkalı bölgesel havayolu Sun-Air, Billund merkezli birçok uçuş hattını durdurma kararı aldı ve personel sayısını azaltıyor.

Danimarkalı bölgesel havayolu Sun-Air, Billund merkezli birçok uçuş hattını durdurma kararı aldı ve personel sayısını azaltıyor. Daha önce iş seyahatlerine yönelik bir dizi güzergah sunan havayolu, son dönemde sadece üç hat işletiyordu. Ancak Danimarka haber portalı Check-in’in bildirdiğine göre, Sun-Air şimdi Göteborg ve Manchester uçuşlarını da durdurdu. Şirketin sadece Billund - London-City hattı aktif olarak kalmaya devam edecek.

Sun-Air, iş seyahatleri yapan yolcuların seyahat alışkanlıklarının, özellikle kısa süreli Avrupa içi günlük seyahatlerde belirgin şekilde değiştiğini belirterek bu kararı gerekçelendirdi.

Ayrıca, uçuş hatlarındaki azalmaya paralel olarak, Sun-Air personel sayısını da azaltacak. Check-in’e göre, havayolu daha az uçuş gerçekleştirdiği için daha az uçuş personeline ihtiyaç duyuyor.

Şirketin bu şekilde kapasite daraltması "Acaba Sun-Air faaliyetlerini tamamen sonlandıracak mı?" sorusunu akıllara getiriyor.

Sun-Air Uçuş Hatlarını Tek Tek Kapatıyor!

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000