12 Eylül 2023, Salı 14:55:06

Tarlaya inen uçağın ekibi kahraman ilan edildi

Rusya'nın Soçi kentinden kalkan Ural Havayolları'na ait uçak, Novosibirsk bölgesindeki bir tarlaya acil iniş yaptı. Uçağın ekibi kahraman ilan edildi.
  • Pisti tutturamayıp inemeyenler utanır mı?
  • İnemese onlarca insanın katili olacaklardı,şansları yanlarındaymış.
  • Kutluyoruz
  • Artık Anadolu'da köylerede uçarız bu A320 bir kerede mısır tarlasına inmişti inişte sorun yok da kalkış sıkıntı olur.
  • Zaten o bölgede pistler genelde tarla gibi olduğundan kaptanlar normal inişlerini gerçekleştirmişler. Şaka bir yana ekibe helal olsun aslan gibi fotoğraflarını da çekilmişler
  • önce tebrik edip sonra süründürecekler. adamların işi bitti
  • Bizde olsa linç edilip işten kovarlardı
  • Hazır önünde pist varken inmek yerine 320 nm öteye iniş takımı açık divert edip yakıtı bitirip tarlaya inmek nasıl bir kahramanlıksa artık.
  • Bence niçin yeterli yakıtla kalkmadıkları için lisansları ellerinden alınmalıdır.
  • Ön dikme kirilmamis ve ucagin gövdesi de zarar görmemis. Bu durumda arizanin giderilmesiyle ucak faliyetlerine devam ederbilir mi yoksa hurdaya mi ayrili? Bilen biri yanitlarsa sevinirim.
Rusya'nın Soçi kentinden kalkan Ural Havayolları'na ait uçak, Novosibirsk bölgesindeki bir tarlaya acil iniş yaptı.
 
Rusya'nın Devlet Acil Durum Yönetimi Müdürlüğü'nün bölgedeki bir temsilcisi, Soçi kentinden kalkan Ural Havayolları'na ait uçağın Novosibirsk bölgesindeki bir tarla arazisine acil iniş yaptığını duyurdu.
 
Novosibirsk Bölgesi Devlet Acil Durum Yönetimi Müdürlüğü'ne göre, uçakta 23'ü çocuk ve 6'sı mürettebat olmak üzere 159 yolcu bulunuyordu.. Zorlu inişin ardından herkesin tahliye edildiğini duyuran yetkililer, diğer uçaklarda, binalarda veya yapılarda herhangi bir hasar meydana gelmediğini duyurdu.
 
Novosibirsk Bölgesi Sağlık Bakanlığı, olaydan sonra 5 yetişkinin sağlık kontrolüne alındığını, bunlardan 2 kişinin hafif morluklar ile, diğer 3'ünün ise yüksek tansiyon ile kazayı atlattığı bilgisini paylaştı.

 
Soruşturma açıldı: 'İmkansız olan gerçekleşti'
 
Sputnik'te yer alan habere göre; Ulaştırma Savcılığı soruşturma başlatırken, Soruşturma Komitesi de 'işletme güvenliği kurallarının ihlaline' ilişkin bir makale kapsamında ceza davası açtı. Yolculara da 100 bin ruble ödeneceği aktarıldı.
 
Ural Havayolları CEO'su Sergey Skuratov düzenlediği basın toplantısında, uçağın acil iniş yapmasının nedeninin üç hidrolik sistemden birinin arızası olduğunu duyurdu. Konuyla ilgili, "Hidrolik sistemin arızalanması, uçağın en azından iniş sırasında neredeyse kontrol edilemez hale gelmesi anlamına gelir. Hidrolik olarak da kontrol edilen kontrolsüz bir iniş takımıyla piste iniş yapmak vahim sonuçlara yol açabiliyor. Çünkü böyle bir durumda iniş takımının hangi yöne döndüğünü ve uçağın nereye gideceğini tahmin etmek imkansız" açıklaması yapıldı.
 
Mürettebat tebrik edildi
 
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in de bulunduğu Rusya'nın Vladivostok kentinde düzenlenen 8. Doğu Ekonomi Forumu da uçağı Novosibirsk bölgesindeki bir tarlaya indirmeyi başaran pilotların alkışlanması ile başladı. Ayrıca Omsk bölgesi başkanı Vitaly Khotsenko da pilotlarını kahramanlar olarak nitelendirdi.
Tarlaya inen uçağın ekibi kahraman ilan edildi

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Kaptan ~ 10 ay önce
Pisti tutturamayıp inemeyenler utanır mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kahraman? ~ 10 ay önce
İnemese onlarca insanın katili olacaklardı,şansları yanlarındaymış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maple group ekıbını ~ 10 ay önce
Kutluyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rizeli ~ 10 ay önce
Artık Anadolu'da köylerede uçarız bu A320 bir kerede mısır tarlasına inmişti inişte sorun yok da kalkış sıkıntı olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Skpk ~ 10 ay önce
Zaten o bölgede pistler genelde tarla gibi olduğundan kaptanlar normal inişlerini gerçekleştirmişler. Şaka bir yana ekibe helal olsun aslan gibi fotoğraflarını da çekilmişler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
geçmiş olsun ~ 10 ay önce
önce tebrik edip sonra süründürecekler. adamların işi bitti

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kahramanlar ~ 10 ay önce
Bizde olsa linç edilip işten kovarlardı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 10 ay önce
Hazır önünde pist varken inmek yerine 320 nm öteye iniş takımı açık divert edip yakıtı bitirip tarlaya inmek nasıl bir kahramanlıksa artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali ~ 10 ay önce
Bence niçin yeterli yakıtla kalkmadıkları için lisansları ellerinden alınmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zx ~ 10 ay önce
Çok biliyon be reis
yolcu ~ 10 ay önce
Ön dikme kirilmamis ve ucagin gövdesi de zarar görmemis. Bu durumda arizanin giderilmesiyle ucak faliyetlerine devam ederbilir mi yoksa hurdaya mi ayrili? Bilen biri yanitlarsa sevinirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000