09 Temmuz 2024, Salı 08:54:52

Tata Group Havayolları Birleşmeye Bir Adım Daha Yaklaştı

Tata Group'a ait havayollarının birleşme süreci hızla ilerliyor.

Tata Group'a ait havayollarının birleşme süreci hızla ilerliyor. Vistara-Air India birleşmesi ve AIX Connect'in Air India Express ile birleştirilmesi öncesinde, dört havayolu şirketi işletme kılavuzlarını uyumlaştırdı. Bu adım, Tata Group havayollarının en iyi uygulamaları ve ortak operasyon prosedürlerini benimsemelerini sağlayacak.

Air India tarafından yapılan açıklamada, uyumlaştırma sürecinin tamamlanmasının ardından, tam hizmet sunan Air India ve düşük maliyetli Air India Express için ayrı ayrı iki işletme kılavuzu olacağı belirtildi. Daha önce dört havayolu şirketi de ayrı işletme kılavuzlarına sahipti.

Son 18 ayda, 100'den fazla üyenin yer aldığı bir ekip, en iyi uygulamaları uyumlu hale getirmek ve ortak operasyon prosedürlerini benimsemek için çalıştı. Air India Genel Müdürü ve CEO'su Campbell Wilson, bu uyumlaştırmanın Tata Group havayollarının birleşmesinde önemli bir kilometre taşı olduğunu ifade etti.

Air India ve grup şirketleri, uyumlaştırılmış süreçleri hayata geçirmek için gerekli mürettebat eğitimlerine başlıyor. Şu anda, Tata Group üç havayolunun tamamına sahip: Air India, Air India Express ve AIX Connect (eski adıyla AirAsia India). Ayrıca, Vistara'da %51 çoğunluk hissesine sahip olup, geri kalan %49 hisse ise Singapore Airlines'a ait.

Yeniden yapılandırma planının bir parçası olarak, Air India Express ve AIX Connect, maliyetsiz bir havayolu oluşturmak için birleştirildi. Air India ve Vistara'nın birleşik varlığı ise tam hizmet sunan bir havayolu olacak.

Grup, birleşmeyi bu yıl sonuna kadar tamamlamayı hedefliyor. Ancak, Wilson, Vistara'nın marka kimliği gibi müşteri odaklı unsurların 2025 yılına kadar değişmeden kalacağını belirtti.

Tata Group Havayolları Birleşmeye Bir Adım Daha Yaklaştı

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000