12 Haziran 2024, Çarşamba 21:32:43

Temel Kotil çalışanlara veda etti

TUSAŞ Genel Müdürlüğü görevinden alınan Temel Kotil bugün çalışma arkadaşları ile vedalaştı.
  • TKya geri dönsün bitirdi bizi AB
  • Kendisini seviyoruz. Tam olmasi gerektigi gibi bir yonetici. Ulkemizin bu tur insana cok ihtiyaci var. Liyakata ve dogru bilgiye onem veren. Egosuz ve empati dolu bir adam. Bolatin ornek almasi gereken kisi. Kisi ardindan dua da okutur beddua da. Ben thy de kotilin arkasindan tek bir kotu soz duymadim 15 yildir. Aksine calisanlarinin kiymetini onemini ihtiyaclarini bilen arastiran hakkini vermek icon elinden gelenin bir fazlasini yapan bir yonetici. Durum boyle olunca da kendisinin zamaninda herkes aidiyetle bu sirket icin elinden gelenin bir fazlasini yapti. Artik aidiyetkalmadi malesef. Bitirdi bolat bunu. Biz thy olarak sizden raziyiz Temel bey. Nerde gorsem saygimi muhabbetimi belirtirim. Adam gibi adam. Kabinde kokpitte bir tek sevmeyeni yoktur. Kotu anisi olan yoktur. Welcome icecegi hazirlamis bir ceo. Daha ne olsun. Saygılar.
  • Oradakilerin çoğu mecburiyetten oradalar...
TUSAŞ Genel Müdürlüğü görevinden alınan Temel Kotil bugün çalışma arkadaşları ile vedalaştı.

Temel Kotil şu açıklama ile veda etti;
2016 yılında Genel Müdür olarak göreve başladığım yolculukta, ülkemizin ilk Jet Eğitim Uçağı HÜRJET, ilk 5. Nesil Savaş Uçağı KAAN, ilk yerli ve milli helikopterimiz GÖKBEY, HÜRKUŞ-B, T929 ATAK II, ANKA III ve AKSUNGUR’un ilk uçuşlarına hep beraber şahitlik ettik. Tüm bu başarılara büyük TUSAŞ Ailesi ile birlikte ulaştık. 

Son sekiz yılda yaklaşık 12.000 arkadaşımız ailemize katıldı, TUSAŞ ailemizi büyüttük, genç mühendislerimiz ve teknisyenlerimize ülkemizin en gözde projelerinde görev vererek hayata geçirdik, en büyük yatırımı ülkemize yıllarca katkı sağlayacak olan insan kaynağımıza yaptık. 

Tesislerimizi dünya çapında test merkezleri ile donattık. Avrupa’nın en büyük 2. “Ses Altı Rüzgar Tüneli” testlerine başladı, Dünyanın tek çatı altındaki en büyük 4. Kompozit Tesisi dünya kompozit ihtiyacının %2’sini karşılamak üzere imalata başladı. 

Son 8 yılda 4 kat büyüyen ve 2023 yılında %50 dolar bazlı hasılat büyümesi gerçekleştiren TUSAŞ ile Türk Havacılığının gelecek yüzyılının altyapısını hazırlamış olduk.

Ülkemizin gözbebeği kuruluşu Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nde bu önemli görevde yer almanın verdiği sevinçle bayrağı artık devrediyorum. 

Yakın çalışma arkadaşlarım icra kurulu üyelerime ve birlikte nice güzel başarılara imza attığımız tüm çalışma arkadaşlarıma ve ailelerine, 

Bu şanlı görevi bana 8 yıl önce layık gören ve attığımız her adımda yanımızda duran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere görev sürem boyunca desteklerini esirgemeyen tüm devlet büyüklerimize ve komutanlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Yol arkadaşım, yeni Genel Müdür Sayın Mehmet Demiroğlu’na ve Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Sayın Ömer Cihad Vardan kardeşime yeni dönemde başarılar dilerim.Temel Kotil çalışanlara veda etti

Yorumlar

KAMİL ÖZTEMEL ~ 1 ay önce
TKya geri dönsün bitirdi bizi AB

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 1 ay önce
Kendisini seviyoruz. Tam olmasi gerektigi gibi bir yonetici. Ulkemizin bu tur insana cok ihtiyaci var. Liyakata ve dogru bilgiye onem veren. Egosuz ve empati dolu bir adam. Bolatin ornek almasi gereken kisi. Kisi ardindan dua da okutur beddua da. Ben thy de kotilin arkasindan tek bir kotu soz duymadim 15 yildir. Aksine calisanlarinin kiymetini onemini ihtiyaclarini bilen arastiran hakkini vermek icon elinden gelenin bir fazlasini yapan bir yonetici. Durum boyle olunca da kendisinin zamaninda herkes aidiyetle bu sirket icin elinden gelenin bir fazlasini yapti. Artik aidiyetkalmadi malesef. Bitirdi bolat bunu. Biz thy olarak sizden raziyiz Temel bey. Nerde gorsem saygimi muhabbetimi belirtirim. Adam gibi adam. Kabinde kokpitte bir tek sevmeyeni yoktur. Kotu anisi olan yoktur. Welcome icecegi hazirlamis bir ceo. Daha ne olsun. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Herkes iyi biliyor ki ~ 1 ay önce
Oradakilerin çoğu mecburiyetten oradalar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000