15 Eylül 2023, Cuma 16:54:22

THY, emekli olanlara ekstra ödeme yapacak

Türk Hava Yolları, emekliliğe teşvik için ekstra ödeme yapma kararı aldı.
  • Helall bee iki kat olursa daha iyi
  • İki katlimi olacak
  • 4 brüt dedikleri şirket 2 brüt vergiye kesiyor kalanı tlf alımr.pandemi maaşlar düştüğünde kimse birşey demedi. promosyon ne olacak 2024 inşallah olue
  • Şirket 800 uçağı hedefliyorsa, iş yapmak istemeyen kenarda köşede arazi olan eytlilerle başta yollarını yönetici falan ayırmadan hemen yapmalıdır. Ayrıca acilen personel performansını ölçen bir yapıya geçmelidir. Çoğu birimde on kişi var ikisi çalışıyor diğerleri yerlerinde bile yok.
  • 4 aylık brütle kimse yerinden kıpırdamaz çünkü 4 brüt maaşa alabileceğiniz hiç bir şey yok motor bile alamazsınız anca telefonları değiştirirler o paraya
  • Sadece kabine ama..
  • Gitmezlerki. Sonsuza kadar burdalar…
  • Yerlerde pandemi paralarımız nerede okullar açıldı masraf çok herşeye zam geldi ve maaş eridi ölüm şimdi dahada yakın biz marabalara
  • Niye kabin de,kokpit değil Eşitlik ilkesine uygun değil Bence hepimizi kapsamalı
  • Başkanım iştirakçilere yokmu bişeyler sonuçta onlarda yıllarca çalışıp emeklı oldu onlarda halen Thy hızmet edıyor

Türk Hava Yolları, emekliliğe teşvik için ekstra ödeme yapma kararı aldı. 

THY İnsan Kaynakları Başkanlığı tarafından personele gönderilen yazılı duyuruda, emekli olacaklar için "Kıdem tazminatına ek olarak ikramiyeye esas 4 aylık brüt ücret tutarında emeklilik teşvik ödenmesi imkânı sağlanmıştır" ifadeleri kullanıldı.

İşte THY tarafından alınan o kararın tam metni:

"Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Emeklilik hak eden çalışma arkadaşlarımızın görevleri süresince yapmış oldukları değerli katkılarla markamızın dünya devleri arasına girmesine yardımcı oldukları ve emeklilik sonrasında da marka elçimiz olarak aktif görev üstleneceklerinin bilincinde olarak Emeklilik Politikamızda siz kabin ekiplerimiz ile ilgili yapılan bir iyileştirmeyi paylaşmak isteriz.

Ortaklığımızın "Emeklilik Politikası- doğrultusunda çalışanlarımızın en geç emeklilik hak ettiği ayın son gününde olmak üzere emeklilik yoluyla ayrılmaları durumunda kıdem tazminatlarının ödenmesi ile ayrılış işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Yapılan düzenleme ile yukarıda belirttiğimiz periyotta ortaklığımızdan emeklilik yoluyla ayrılacak olanlar veya "Emeklilikte Yaşa Takılanlar ( (EYT) kapsamında olan çalışma arkadaşlarımızın emekli olarak ayrılmaları durumunda kıdem tazminatına ek olarak ikramiyeye esas 4 aylık brüt ücret tutarında emeklilik teşvik ödenmesi imkânı sağlanmıştır.

Yeni Emeklilik Politikası çerçevesinde uygulamaya konulan kararın Ortaklığımız ve siz çalışma arkadaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ederiz.

Her türlü soru ve görüşünüz için Çalışan Destek Hattımızla ve Personel Yönetimi Şefliğimiz (Kabin) ile iletişime geçebilirsiniz.

İyi çalışmalar dileriz.

İnsan Kaynakları Başkanlığı"

©AirportHaber.com

 

THY, emekli olanlara ekstra ödeme yapacak

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Bahriyeli ~ 10 ay önce
Helall bee iki kat olursa daha iyi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SARİ FIRTINA ~ 10 ay önce
İki katlimi olacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hayat ~ 10 ay önce
4 brüt dedikleri şirket 2 brüt vergiye kesiyor kalanı tlf alımr.pandemi maaşlar düştüğünde kimse birşey demedi. promosyon ne olacak 2024 inşallah olue

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eyt ~ 10 ay önce
Şirket 800 uçağı hedefliyorsa, iş yapmak istemeyen kenarda köşede arazi olan eytlilerle başta yollarını yönetici falan ayırmadan hemen yapmalıdır. Ayrıca acilen personel performansını ölçen bir yapıya geçmelidir. Çoğu birimde on kişi var ikisi çalışıyor diğerleri yerlerinde bile yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tk ~ 10 ay önce
Genelde kenarda köşede arazi olan, mesaisini youtube da film dizi izleyerek geçirenler son 10 yılda işe başlayanlar. Onlardaki hava 30 yıllık personelde yok. Eskiler olmasa işler duracak haberiniz yok.
Teşvik değil bu t.. ~ 10 ay önce
4 aylık brütle kimse yerinden kıpırdamaz çünkü 4 brüt maaşa alabileceğiniz hiç bir şey yok motor bile alamazsınız anca telefonları değiştirirler o paraya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cabin ~ 10 ay önce
Sadece kabine ama..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peh ~ 10 ay önce
Gitmezlerki. Sonsuza kadar burdalar…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 10 ay önce
Yerlerde pandemi paralarımız nerede okullar açıldı masraf çok herşeye zam geldi ve maaş eridi ölüm şimdi dahada yakın biz marabalara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İlgili ~ 10 ay önce
Niye kabin de,kokpit değil Eşitlik ilkesine uygun değil Bence hepimizi kapsamalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emekli ~ 10 ay önce
Başkanım iştirakçilere yokmu bişeyler sonuçta onlarda yıllarca çalışıp emeklı oldu onlarda halen Thy hızmet edıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tk ~ 10 ay önce
Emekli maaşı alarak devam ediyorsunuz, daha ne bekliyorsun anlamadım.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000