22 Mart 2021, Pazartesi 18:06:26

THY sıcak ikram uygulamasını genişletti

Türk Hava Yolları, 19 Mart'tan itibaren iki saatlik uçuş süresinin üzerindeki dış hatlarda da ekonomi sınıfında sıcak ikram uygulamasını genişletti. THY, 1 Mart itibariyle 8 saati aşan uçuşlarda ekonomi sınıfında ikramı başlatmıştı.
  • Sıcak yemek verip maske taktırmak çok saçma
  • Anladığım kadarıyla sıcak yemek olmayınca thy yolcu kaybetme riskiyle karşı karşıya. Demek ki yolcuya gülen yüz veya güvenli ulaşım değil, sıcak yemek, sıcak içecek yarıyor. Madem bu konuda çaresiz şirket ver ekibe fazladan memur ver bc ye ve ekonomiye +1 +2 zaten evinde yatıyor bir sürü adam ne kaybın olacak ölecez bari hep beraber ölelim di mi. Hijyen uzmanının görev tanımları arttırılsa da bu yıllarını vermiş ka bile servise çıkıp tek başına servis yapmaya çalışıyor yazık günah. Personelin değerinin daha çok bilindiği güzel günlerin gelmesi dileğiyle.
  • Madem illa ki yemek yedirmek istiosun uçakta koskoca havalimani ist çıkışlı uçuşlarda ac heryere restorant boarding kartı gösterene ucaktaki kadar yemek ver. Hatta servis ucaga binmeden yapılsın. Yolcu ac binmesin. Isterse ucakta ürün satın alsın. Ornek ucustan 6 saat sonra trolley ile satışa çıkılsın. Yemek restorantta yenir. Bu ucak ucak. A noktasindan b noktasına güvenli gitme araci.tok gitmen için de yemek ısmarlıyoruz. Inince de islarma olsun bitsin. Aircanada 5 saat uçuşa trolley ile satış yaptı. Sadece erda ucretsiz yemek var.
  • Ucuslarda sucak servis ve cay kahve servisj yapildigi halde maske kontrolune cikilmasi gerektigi soleniyor nasil olucak allah askina cay icene sen icme yanindaki icsin sonra sen icmi diyecez yada sen sicagini yeme yanindaki yesin sen ole yersinmi deniyor bide ustune anons yaptiriyolar dalga gecer gibi skntili gunler bizleri bekliyor bu karari alan yoneticileri ALLAH a havale ediyorum aşi yapilmadan bizleri ve ailelerimizi ve cevremizi tehlikeye atiyolar bu durumun ciddiyetinin farkinda degilller saglik bakanligina kadar bu durum yazilmali bole devam.ederse sonumuz felaket olucak..
  • İST hat bakım da sabahları sandoviç ikramı var herkes gelip alabilir.
  • ikram gelmeden önce ekipler aşı olsaydı bari? bütün uçuş boyunca maskesini indirmiş yemek yiyen insanların arasında duruyorlar.
  • zaten sıcak yemek servis ettiği heryerde sıcak yemeğe geri dönmül oldu. ikram tamamen eskiye dönebiliyorsa maaşlarda dönmelidir! Üstelik şimdi ekipteki 1-2 kişi hijyen memuru diye servis yapmıyor iş yükü dahada artmış durumda!
  • Hala insanları izinde tutuyor. Eziyet ediliyor. Servis 1 saattwn fazla dolaşarak alana geliyor. İzinde olan arkadaşlarım hala var. Yazıklar olsun
  • Sevindim, Thy gerçekten çok lezetli yemekler servis ediyo. Kaliteli ve ev yapimi,hazir değil. Butun yolçulara şimdiden Afiyet olsun
  • 150 kişi aynı anda yemek yiyecek, maskeler o 2 saat boyunca kapanmayacak, kabin memurları yakın temasta olacak. Afrika ülkelerinin çoğunda sağlık alt yapısı belli, pcr testlerinin hata ihtimali var, yeni varyantlar dolaşıyor. Türk varyantından bile şüphe edilirken bu aksiyon covid'in yayılmasında etkili olacaktır. Körfezde ki havayolları yemek dağıtıyor denebilir ama orada ki aşılama oranlarına bakın. Bir yolcu olarak yanımda arkamda tanımadığım kişilerin 2 saatlik uçuşta yemek yemesi beni rahatsız eder. İş için ben de mecburi seyahat etmekteyim. Ama uçak ortamı açık hava değil ve filtreden geçmeden taze hava ile havalandırma imkanı neredeyse yok.

Türk Hava Yolları (THY) iki saati geçen uçuşlarda sıcak ikram servisini gemişletti. 

2020 yılında başlayan ve küresel etki yaratana Koronavirüs salgını nedeniyle uçaklardaki ikramlar da revize edilmişti. THY de sıcak ikramlarını kaldırmıştı. 

1 Mart'ta 8 saati aşan uçuşlarda ekonomi sınıfında ikramlara başlayan Türk Hava Yolları, geçtiğimiz Cuma günü de iki saati aşan uçuş dış hat uçuşlarında sıcak ikrama başladı.

THY sıcak ikram uygulamasını genişletti

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

İdim ~ 3 yıl önce
Sıcak yemek verip maske taktırmak çok saçma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korona 3.dalganın 3.dalgası ~ 3 yıl önce
"İş yerinde maskesini çıkaranlar olduğu bilgisini alıyoruz. Oysa risk, dışarıda olduğu gibi, iş ortamında da sürüyor. İşteyken, gözden uzak da değilsiniz; aldığınız riskle 83 milyonun gözü önündesiniz. Lütfen sorumlu davranın. Maskenizi çıkarmayın." Sayın Sağlık Bakanımızın tweeti bu, işyeriniz uçaksa o maske çıkmayacak ama yolcunun işyeri değil onlara yasak yok(!) yiyin gari
Anlamak istiyorum ama ... ~ 3 yıl önce
Anladığım kadarıyla sıcak yemek olmayınca thy yolcu kaybetme riskiyle karşı karşıya. Demek ki yolcuya gülen yüz veya güvenli ulaşım değil, sıcak yemek, sıcak içecek yarıyor. Madem bu konuda çaresiz şirket ver ekibe fazladan memur ver bc ye ve ekonomiye +1 +2 zaten evinde yatıyor bir sürü adam ne kaybın olacak ölecez bari hep beraber ölelim di mi. Hijyen uzmanının görev tanımları arttırılsa da bu yıllarını vermiş ka bile servise çıkıp tek başına servis yapmaya çalışıyor yazık günah. Personelin değerinin daha çok bilindiği güzel günlerin gelmesi dileğiyle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
1 fikrim var ~ 3 yıl önce
Madem illa ki yemek yedirmek istiosun uçakta koskoca havalimani ist çıkışlı uçuşlarda ac heryere restorant boarding kartı gösterene ucaktaki kadar yemek ver. Hatta servis ucaga binmeden yapılsın. Yolcu ac binmesin. Isterse ucakta ürün satın alsın. Ornek ucustan 6 saat sonra trolley ile satışa çıkılsın. Yemek restorantta yenir. Bu ucak ucak. A noktasindan b noktasına güvenli gitme araci.tok gitmen için de yemek ısmarlıyoruz. Inince de islarma olsun bitsin. Aircanada 5 saat uçuşa trolley ile satış yaptı. Sadece erda ucretsiz yemek var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evet doğru ~ 3 yıl önce
Böylece km da bu kadar maaşa gerek kalmaz.sonuçta iş yükümüz pegasusla aynı değil hikayeleri de biter.
XXX ~ 3 yıl önce
Bir akılli sen vardın yani
Cococu ~ 3 yıl önce
Cok zekisin ya !!!
Covid +×$ ~ 3 yıl önce
Ucuslarda sucak servis ve cay kahve servisj yapildigi halde maske kontrolune cikilmasi gerektigi soleniyor nasil olucak allah askina cay icene sen icme yanindaki icsin sonra sen icmi diyecez yada sen sicagini yeme yanindaki yesin sen ole yersinmi deniyor bide ustune anons yaptiriyolar dalga gecer gibi skntili gunler bizleri bekliyor bu karari alan yoneticileri ALLAH a havale ediyorum aşi yapilmadan bizleri ve ailelerimizi ve cevremizi tehlikeye atiyolar bu durumun ciddiyetinin farkinda degilller saglik bakanligina kadar bu durum yazilmali bole devam.ederse sonumuz felaket olucak..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hepa filtre ~ 3 yıl önce
Valla virüs tavan yapmış durumda akıllara zarar bir karar malum biletler dolara ekdeksli insanlarda haliyle parasının karşılığı uçan restoranlarda yemek yemeye geliyor uçmak ikinci planda.neyseki maske mesafe hijyen süper(!) Sağlık Bakanına şikayet edin aynı anda üç yğ kişi maske çıkarıyor diye
bozkurt ~ 3 yıl önce
İST hat bakım da sabahları sandoviç ikramı var herkes gelip alabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aşı? ~ 3 yıl önce
ikram gelmeden önce ekipler aşı olsaydı bari? bütün uçuş boyunca maskesini indirmiş yemek yiyen insanların arasında duruyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
The insan ~ 3 yıl önce
Bu bana cok abartili geldi
Sen ~ 3 yıl önce
kimsin?
zaten ~ 3 yıl önce
zaten sıcak yemek servis ettiği heryerde sıcak yemeğe geri dönmül oldu. ikram tamamen eskiye dönebiliyorsa maaşlarda dönmelidir! Üstelik şimdi ekipteki 1-2 kişi hijyen memuru diye servis yapmıyor iş yükü dahada artmış durumda!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Serhat ~ 3 yıl önce
Kabin paslasmıştı sanki, biraz calışmak iyi gelir
KM ~ 3 yıl önce
Hala insanları izinde tutuyor. Eziyet ediliyor. Servis 1 saattwn fazla dolaşarak alana geliyor. İzinde olan arkadaşlarım hala var. Yazıklar olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabinci ~ 3 yıl önce
Yatida o arkadaşlarınla biseyler yapmak mi istiyorsun ?? Derdin ne onu söyle acikca
Grb ~ 3 yıl önce
Sevindim, Thy gerçekten çok lezetli yemekler servis ediyo. Kaliteli ve ev yapimi,hazir değil. Butun yolçulara şimdiden Afiyet olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Covid ~ 3 yıl önce
150 kişi aynı anda yemek yiyecek, maskeler o 2 saat boyunca kapanmayacak, kabin memurları yakın temasta olacak. Afrika ülkelerinin çoğunda sağlık alt yapısı belli, pcr testlerinin hata ihtimali var, yeni varyantlar dolaşıyor. Türk varyantından bile şüphe edilirken bu aksiyon covid'in yayılmasında etkili olacaktır. Körfezde ki havayolları yemek dağıtıyor denebilir ama orada ki aşılama oranlarına bakın. Bir yolcu olarak yanımda arkamda tanımadığım kişilerin 2 saatlik uçuşta yemek yemesi beni rahatsız eder. İş için ben de mecburi seyahat etmekteyim. Ama uçak ortamı açık hava değil ve filtreden geçmeden taze hava ile havalandırma imkanı neredeyse yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hepa filtre ~ 3 yıl önce
Bilim kurulu tavsiye ile aylarca maskesiz uçuldu, şimdi Sağlık Bakanı tweet attı vaka sayısı ölüm sayısı yükseldi dikkat edelim diye aynı anda maske sıcak serviste mümkün değil çıkarmmamak yemek soğur kimse kabul etmez yazık günah hem sıcak yemek dağıtsınlar hem maske tak desinler fıkra gibi sağlık bakanına şikayet edin yolcuları
Körfez ~ 3 yıl önce
Körfezdeki hava yolu şirketleri körfez yolcusu mu taşıyor peki.
Korfez ~ 3 yıl önce
Aşı çıkmadan önce de sıcak yemek dağıtıyorlardi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000