12 Haziran 2024, Çarşamba 08:58:23

Trabzon Havalimanı en çok yolcuya sahip 7. havalimanı oldu

Devlet Hava Meydanlar İşletmesi (DHMİ) mayıs ayına ilişkin istatistiklerini açıkladı. Açıklanan verilere göre Trabzon Havalimanı en fazla yolcuya ev sahipliği yapan 7’nci havalimanı oldu.
  • yahu şu tarz bot haberlerini bari vermeyin. dalaman ve gaziantep hala trabzondan fazla yolcu sayısına sahip dolayısıyla 7 değil 9. havalimanı.

Devlet Hava Meydanlar İşletmesi (DHMİ) mayıs ayına ilişkin istatistiklerini açıkladı. Açıklanan verilere göre Trabzon Havalimanı en fazla yolcuya ev sahipliği yapan 7’nci havalimanı oldu. En fazla yolcuya ev sahipliği yapan havalimanları İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Antalya Havalimanı ve Adana Havalimanı oldu. Trabzon Havalimanı ise 1 milyon 144 bin 110 yolcu sayısıyla 7’nci sırada yer aldı.

Türkiye'de 7'inci sıraya yükseldi

Trabzon Havalimanı ise yolcu sayısı ile 7’nci sırada yer aldı. Trabzon Havalimanı’ndan mayıs ayında iç hatlarda 7 bin 197, dış hatlarda bin 186 olmak üzere toplam 8 bin 383 sefer gerçekleştirildi. Havalimanını iç hatlarda 1 milyon 55 bin 78, dış hatlarda 89 bin 32 yolcu kullanırken, toplam yolcu sayısı bir milyon 144 bin 110’a ulaştı. Bir önceki yılın aynı dönemine göre de iç hatlarda yolcu sayısı %13 artarken, dış hatlarda yolcu sayısında artış yaşanmadı. (Günebakış)

Trabzon Havalimanı en çok yolcuya sahip 7. havalimanı oldu

Yorumlar

havacı ~ 1 ay önce
yahu şu tarz bot haberlerini bari vermeyin. dalaman ve gaziantep hala trabzondan fazla yolcu sayısına sahip dolayısıyla 7 değil 9. havalimanı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
boşşşş ~ 25 gün önce
boş yapıyorsun gaziantep hiçbir zaman trabzonun önüne geçmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000