16 Şubat 2018, Cuma 14:15:11

Türkiye'deki kaçıncı ölümlü kazası oldu?

İzmir'in Çiğli ilçesinde düşen SF-260D tipi eğitim uçağı Türkiye'deki 6. kazasını yaşadı. 2 askerimizin şehit olduğu kaza, eğitim uçağının Türkiye'deki beşinci ölümlü kazası oldu!
  • başımız sagolsun
  • allah rahmet eylesin
  • Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. İnşallah böyle kazaların tekrar yaşanmamasını dilerim.✈
  • Düşen uçak kaç yaşında?
  • Şehitlerimize Allah rahmet etsin,ne acıdır ki AirPort haberin bu haberde kullandığı fotoğrafta gözüken pilot Suriye tarafından düşürülen F-4 de şehit olan Şehit Yzb. Gökhan ERTAN.Allah hepsinin mekanını cennet yapsın.
  • Airport haber .. Bir kaza yaşanıyor sizin başlığınız hep aynı “kaçıncı kaza”... Çetele tutar gibisiniz.. Kaza bu ; sayısı mı önemli?? insanların boş yere kafasını bulandırmayın..Tedirgin etmeyin..
  • Neyse ki 50 senelik T38A Talon ucaklari dusmuyor.
  • Allah rahmet eylesin.4.kazaya gelinceye kadar, kaza nedenleri, neden arastirilmamis?

İzmir'in  Çiğli ilçesinde düşen SF-260D tipi eğitim uçağı Türkiye'deki 5. kazasını yaşadı. 2 askerimizin şehit olduğu kaza, eğitim uçağının Türkiye'deki dördüncü ölümlü kazası oldu!

Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığından bu sabah saat 10.26’da tecrübe uçuşu maksadıyla içinde iki pilot ile kalkış yapan SF-260D eğitim uçağının saat 10.49 civarında radar irtibatı kesildi. Kısa bir süre sonra uçağın düştüğü ve içerisindeki 2 pilotun şehit olduğu tespit edildi.

İtalyan uçak üreticisi SIAI Marchetti tarafından tasarlanan uçakların 1991 yılından bu yana TAI tesislerinde imalatının yapıldığı biliyor. SF260D tipi uçaklar hem sivil hem de askeri pilotaj eğitimlerinde kullanılıyor. 

Temel pilotaj eğitimlerinin verildiği SF260D tipi uçaklar Türkiye'de daha önce 4 ayrı kaza yaparken bunlardan 3'ü ölümle sonuçlandı.

Kazalardan ilki 10 Mart 1993 tarinde Ankara Esenboğa havalimanı yakınlarında yaşanırken bu kazada test pilotu hayatını kaybetti. İkinci kaza 1998 yılında Manisa Sarınasuhlar yakınlarında meydan geldi. Bu kazada da iki askerimiz şehit oldu. 

2005 yılında meydana gelen üçüncü kazada ise kontrol uçuşu için kalkan SF260D Manisa'da düştü. Kazada, Kurmay Albay M.Rıza Şenol ile Teğmen Erdem Öztürk şehit oldu.

2011 yılında İzmir'in Menemen ilçesine bağlı Görece köyü yakınlarında tarım arazisine düşmüş, uçakta bulunan Öğretmen Pilot Yüzbaşı Sezai Demirel ve Teğmen Burak Sinan Yorulmaz kazadan şans eseri kurtulmayı başarmışlardı.

Çiğli'de bugün düşen uçakla birlikte SF-260D'nin ölümlü kaza sayısı 4'e yükselmiş oldu.

©AirportHaber.com

Türkiye'deki kaçıncı ölümlü kazası oldu?

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

787 ~ 6 yıl önce
başımız sagolsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
7787 ~ 6 yıl önce
allah rahmet eylesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Geleceğin pilotu. ~ 6 yıl önce
Allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun. İnşallah böyle kazaların tekrar yaşanmamasını dilerim.✈

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 6 yıl önce
Düşen uçak kaç yaşında?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 6 yıl önce
Şehitlerimize Allah rahmet etsin,ne acıdır ki AirPort haberin bu haberde kullandığı fotoğrafta gözüken pilot Suriye tarafından düşürülen F-4 de şehit olan Şehit Yzb. Gökhan ERTAN.Allah hepsinin mekanını cennet yapsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Airport ~ 6 yıl önce
Airport haber .. Bir kaza yaşanıyor sizin başlığınız hep aynı “kaçıncı kaza”... Çetele tutar gibisiniz.. Kaza bu ; sayısı mı önemli?? insanların boş yere kafasını bulandırmayın..Tedirgin etmeyin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B727-2f2 ~ 6 yıl önce
Neyse ki 50 senelik T38A Talon ucaklari dusmuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Omc ~ 6 yıl önce
Yaşla ne alakası var acaba, engin bilginizle bizi aydınlatır mısınız?
Uk ~ 6 yıl önce
Talonlar gozbebeklerimiz kirimi hic olmadigi herkes tarafindan bilinen bir asina. Birde ilk supersonic egitim ucagi olmasi bi ayri...
TalonDriver ~ 6 yıl önce
Duserse kina gonderirim sevinirsin
İsimsiz ~ 6 yıl önce
Fidan Yzb. ve Gümüş Tğm. 2007 yılında Çiğli’de meydan içine düşerek şehit oldular. Mekanları cennet olsun..
TC ~ 6 yıl önce
Allah rahmet eylesin.4.kazaya gelinceye kadar, kaza nedenleri, neden arastirilmamis?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000