21 Ocak 2011, Cuma 08:43:28

VİZE FİYATI, TATİL PARASINA YAKLAŞTI!

Krizdeki Avrupa, ortak vize Schengen'i gelir kapısı yaptı. Vize sürecinin her adımını paraya döken AB ülkeleri bu da yetmezmiş gibi geçerlilik süresini de 3 güne kadar indirdi. En ucuz vize maliyeti 400 TL ile üç günlük Avrupa tatiline yaklaştı.
  • Avrupa'da tum dunyayida derinden etkileyen kriz var. Dogrumudur dogrudur Avrupali akilsizmiydi'da vize fiyatlarini dusurup aman turist gelsin gelirimiz olsun demedi. Arkadaslar birseyin fiyati nekadar duserse okadar talebi azalir aslinda . Siz turkiyede fiyatlari dusurun isterseniz Altin kapta çorba sunun kiymeti yok... Ama yunanistanin dogal ortamini gormeye giderler 10 metre karede birbirlerini tanimayan turistler 6 yatakli odalarda kalirlar gunlugunede 400 euro oderler .. Dik durun yapmayin Almanya 400 tl mi yapmis vizeyi!!! 500 tl yapmayan Hukumet utansin .
  • Devletim utansın..ben değil.
  • "Avrupa birliği ile ilişkileri durduracagız" diyen adam o; fakat O'na bunu dedirten de Avrupa Konseyi. Aralık ayındaki zirvede yine en çok konuşulan Türkiye mevzusu oldu ve Egemen Başbuğ'a ve Erdoğan'a Avrupa Birliği tarafından müzakerelerin durdurulabileceği söylendi. Şimdiki hükümet, bunun nedeninin başarısızlıgından oldugunu kabul etmiyor ve şimdiki hükümet halkı ortama hazırlıyor, en sonunda "müzakereleri biz durdurduk, bizi oyalıyorsunuz " diyecekler. Zaten şimdiden yapmaya başladılar. Kaynak : Avrupa Konseyi'ne katılmış bir bakan...
  • Bize vize uygulayan ulkelere biz niye vize uygulamiyoruz? Havaalanlarinda 20 avroya alinan vize olmasin bu. Vize almak isteyen, dis temsilciliklerimizden hatiri sayilacak bir ucret ve bize karsi uygulanan benzer burokrasi ile vize alsin... Balkan vatandaslarina Avrupa'da serbest dolasim veren EU belki bunun sonucunda verdigi karari yeniden degerlendirir. Yemen ile vizeleri kaldirdik diye ovunenlere bu sozum!,,
  • BU ÜLKENİN VATANDAŞLARININ HAKLARINI HAÇLI ZİHNİYETLİ TÜRKLERE KARŞI ÖN YARGILI AVRUPALILARA KARŞI KORUYACAK DEVLET YOK MU?ADAMLARI UMARSIZCA HAVACILIĞIMIZDA ÇALIŞTIRIP, DÖVİZLERİMİZİN YURT DIŞINA GİTMESİNE GÖZ YUMANLAR GERÇEKLERİ GÖRMELİ.
  • aynen katılıyorum..Paşa hakikaten görüşleri ve savunduğu ilkeler ile ihtiyacımız olan lider...Bu vize konusunda tek suçlu bizim hükümetimiz..AB konsoloslukları ve uşakları vize aracı kurumları utanmadan,arlanmadan her gün bizleri aşağılıyor,horluyor ve soyuyorlar ve bunu bildiği halde ne dışişleri ne içişleri kıllarını dahi kıpırtdamıyorlar..Ses çıkarırsak bize de vize vermezler diye mi düşünüyorlar acaba? Onlara aynı dille cevap vermezsek bu böyle sürer gider.Başbakan atıp tutyor bu konu hakkında hiç görüş bildiremiyor neden acaba? Ab ÜLKELERİNDE 5 MİLYONDAN FAZLA tÜRK YAŞIYOR BUNDAN İYİ LOBİ Mİ OLUR?
  • tatile gidecek yer mi yok isiniz varsa tamam ama tatile baska yere gidin kardesim ille de gidecegim diyorsaniz odeyin o zaman
  • Avrupa birliği ile ilişkileri donduracağız diyen tek adam, gümrük birliğini iptal edeceğiz diyen tek lider. O zaman bu yaşlı avrupa 70 milyon türk nüfusuna sahip bu coğrafya ve kaynakları elinde tutan boğazlara sahip türkiye'ye bakalım vize mize bırakacak mı.. Teslimiyetçi ağlayan dış politika anca arap ülkeleri ile vize kaldırsın işte esas gerekli avrupanın haline bak, sanki afganistan'dan avrupaya gidiyoruz... Utanıyorum bunlardan her gün.

Türkiye geçmiş anlaşmalara da dayanarak kapısına dayandığı Avrupa Birliği (AB) ülkelerinden vize kolaylığı hatta serbest dolaşım hakkı beklerken yeni topluluk ülkeleri zam ve bürokrasi duvarıyla vize almayı her geçen gün daha da zora sokuyor.

Son dönemde en çok şikayet edilen konu ise hızla artan maliyetler ve süreleri kısalan vizeler. AB'nin ortak vizesi Schengen'i en kısa süreyle alabilmenin bedeli son üç yılda 150 liradan 400 lira sınırına dayandı. Bu artışta sadece vize harcına gelen yüksek zam değil, fotoğrafından, randevu ücretine, soru sorma parasından form bedeline kadar daha önce olmayan kalemlerin de eklenmesi etkili oldu. Bütün bu bürokrasi ve maliyet duvarını geçen Türk vatandaşlarının en sık karşılaştığı ve şikayet ettiği konu ise çekilen eziyete karşı alınan vize sürelerinin giderek daha da kısa hale gelmesi. 6 aylık vizelerin geçerlilik süresi 1 ay, bir yıllık vizelerin geçerlilik süresi ise 6 aya kadar düştü. Hatta bazı uygulamalarda süre üç güne kadar düşebiliyor. Süre ne kadar kısalırsa kısalsın vatandaşın ödediği toplam ücrette ise herhangi bir indirim olmuyor.

VİZE FİYATI, TATİL PARASINA YAKLAŞTI!

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 14 yıl önce
Avrupa'da tum dunyayida derinden etkileyen kriz var. Dogrumudur dogrudur Avrupali akilsizmiydi'da vize fiyatlarini dusurup aman turist gelsin gelirimiz olsun demedi. Arkadaslar birseyin fiyati nekadar duserse okadar talebi azalir aslinda . Siz turkiyede fiyatlari dusurun isterseniz Altin kapta çorba sunun kiymeti yok... Ama yunanistanin dogal ortamini gormeye giderler 10 metre karede birbirlerini tanimayan turistler 6 yatakli odalarda kalirlar gunlugunede 400 euro oderler .. Dik durun yapmayin Almanya 400 tl mi yapmis vizeyi!!! 500 tl yapmayan Hukumet utansin .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Devletim utansın..ben değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
"Avrupa birliği ile ilişkileri durduracagız" diyen adam o; fakat O'na bunu dedirten de Avrupa Konseyi. Aralık ayındaki zirvede yine en çok konuşulan Türkiye mevzusu oldu ve Egemen Başbuğ'a ve Erdoğan'a Avrupa Birliği tarafından müzakerelerin durdurulabileceği söylendi. Şimdiki hükümet, bunun nedeninin başarısızlıgından oldugunu kabul etmiyor ve şimdiki hükümet halkı ortama hazırlıyor, en sonunda "müzakereleri biz durdurduk, bizi oyalıyorsunuz " diyecekler. Zaten şimdiden yapmaya başladılar. Kaynak : Avrupa Konseyi'ne katılmış bir bakan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Bize vize uygulayan ulkelere biz niye vize uygulamiyoruz? Havaalanlarinda 20 avroya alinan vize olmasin bu. Vize almak isteyen, dis temsilciliklerimizden hatiri sayilacak bir ucret ve bize karsi uygulanan benzer burokrasi ile vize alsin... Balkan vatandaslarina Avrupa'da serbest dolasim veren EU belki bunun sonucunda verdigi karari yeniden degerlendirir. Yemen ile vizeleri kaldirdik diye ovunenlere bu sozum!,,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
BU ÜLKENİN VATANDAŞLARININ HAKLARINI HAÇLI ZİHNİYETLİ TÜRKLERE KARŞI ÖN YARGILI AVRUPALILARA KARŞI KORUYACAK DEVLET YOK MU?ADAMLARI UMARSIZCA HAVACILIĞIMIZDA ÇALIŞTIRIP, DÖVİZLERİMİZİN YURT DIŞINA GİTMESİNE GÖZ YUMANLAR GERÇEKLERİ GÖRMELİ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
aynen katılıyorum..Paşa hakikaten görüşleri ve savunduğu ilkeler ile ihtiyacımız olan lider...Bu vize konusunda tek suçlu bizim hükümetimiz..AB konsoloslukları ve uşakları vize aracı kurumları utanmadan,arlanmadan her gün bizleri aşağılıyor,horluyor ve soyuyorlar ve bunu bildiği halde ne dışişleri ne içişleri kıllarını dahi kıpırtdamıyorlar..Ses çıkarırsak bize de vize vermezler diye mi düşünüyorlar acaba? Onlara aynı dille cevap vermezsek bu böyle sürer gider.Başbakan atıp tutyor bu konu hakkında hiç görüş bildiremiyor neden acaba? Ab ÜLKELERİNDE 5 MİLYONDAN FAZLA tÜRK YAŞIYOR BUNDAN İYİ LOBİ Mİ OLUR?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
tatile gidecek yer mi yok isiniz varsa tamam ama tatile baska yere gidin kardesim ille de gidecegim diyorsaniz odeyin o zaman

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Avrupa birliği ile ilişkileri donduracağız diyen tek adam, gümrük birliğini iptal edeceğiz diyen tek lider. O zaman bu yaşlı avrupa 70 milyon türk nüfusuna sahip bu coğrafya ve kaynakları elinde tutan boğazlara sahip türkiye'ye bakalım vize mize bırakacak mı.. Teslimiyetçi ağlayan dış politika anca arap ülkeleri ile vize kaldırsın işte esas gerekli avrupanın haline bak, sanki afganistan'dan avrupaya gidiyoruz... Utanıyorum bunlardan her gün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000