14 Haziran 2024, Cuma 18:49:47

Yangın söndürme uçağı Bafa Gölü’ne sert iniş yaptı

Aydın'ın Didim ilçesinde orman yangınına müdahale eden uçak Bafa Gölü'nden su aldığı sırada burun kısmı suya battı.
  • gittiii gurban derileri gitttiii..büyük başarı tebrik ediyorum başarılarnız daim olsun,sualtında giden yangın söndürme uçağımız hayırlı olsun
  • Öncelikle geçmiş olsun ki bu olayda en azından can kaybı ya da yaralanma olmamış. Ancak çok yazık, bu uçak ya pert olacak ya da uzun süreli bir bakım onarımdan geçirileceği için görev yapamayacak. (THK'nun elindeki, revizyon görüp tekrar uçabilir hale getirilmiş 4 Canadair CL-215'lerden birisi olsa gerek...)

Muğla’da devam eden orman yangınlarına havadan müdahale eden THK’ya ait yangın söndürme uçağı su alırken Bafa Gölü'ne sert iniş yaptı.

Su üstünde asılı kalan uçaktaki pilot ve diğer personelin kurtarılması için bölgeye çok sayıda AFAD, UMKE ekipleri gönderildi.

Yangın söndürme uçağı Bafa Gölü’ne sert iniş yaptı

3 kişi kurtarıldı
Muğla Valisi İdris Akbıyık yaptığı açıklamada, "Uçak Bafa Gölü'ne teknik bir arıza nedeniyle düşmekten ziyade battı diyebiliriz. 3 kişi var uçakta. 2 pilot ve memur. Bunlar da Jandarmamız ve sivil vatandaşlarımızla birlikte kurtarıldı." dedi.

Yangın söndürme uçağı Bafa Gölü’ne sert iniş yaptı

Yorumlar

etmsgt 06 ~ 1 ay önce
gittiii gurban derileri gitttiii..büyük başarı tebrik ediyorum başarılarnız daim olsun,sualtında giden yangın söndürme uçağımız hayırlı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mafaky ~ 1 ay önce
Öncelikle geçmiş olsun ki bu olayda en azından can kaybı ya da yaralanma olmamış. Ancak çok yazık, bu uçak ya pert olacak ya da uzun süreli bir bakım onarımdan geçirileceği için görev yapamayacak. (THK'nun elindeki, revizyon görüp tekrar uçabilir hale getirilmiş 4 Canadair CL-215'lerden birisi olsa gerek...)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000