14 Haziran 2024, Cuma 12:26:06

Yurt dışı çıkış harcı 1500 TL'ye çıkacak

Maliye, halen 150 lira olan yurtdışı çıkış harcının 1000 lira ile 1750 lira aralığında yeniden belirlenmesi için çalışma başlattı.
  • kulak arkasıda gidiyor yavaştan.
  • 1/3 ultra zengin 1/3 açlıktan nefesi kokuyor,dolar yakar,kola döker dünyayı kendi memleketinden ibaret zanneder dolayısıyla pasaport ne bilmez,kalan 1/3 ise çifte vatandaş olduğundan zaten tc pasaportunu sadece maluma oy vererek kendi çıkarını kollar.sonuç olarak bu gaspla hedeflenen kitle bellidir
  • badem bıyıklıların ülkesine hoşgeldiniz
  • Önce doğrudan 3000 TL'ye çıkarsınlar. Sonra nasıl olsa Cumhurbaşkanımız müdahale eder ve 1500 TL'ye indirilmesini sağlar.
  • Dünyanın hiç bir yerinde vatandaşını böyle güzelce sarılan öpen,kucaklayan bir sistem yok...inanılmaz bir şey
  • Oda çıkarsa direk yurtdışına gider yaşarım,
  • Milletin vergileriyle havaalanı,yol, köprü vs yap,vatandaş kullansa da kullanmasa da para ödesin,biletten dünya vergi,hizmet bedeli bilmem ne al yetmesin bir de çıkış harcı rezilliği çıkar ama yandaşların vergi borcunu sil,onlardan alman gereken vergileri alma,ederinin misline mal edilen şeylerle kendini ve yandaşları zengin et,ülkeyi kötü yönettiklerinden bozulan ekonomiyi düzeltmek için millete tasarruf yapın deyip lüks ve beleş hayat yaşa dünya bize gıpta ediyor,kıskanıyor diye oy için millete hava at, vatandaşın sırtına bindikce bin ama vatandaş da herşeyi hak ediyor. Artacak ve yeni çıkacak vergilerle göreceğiz neler olacağını da herşeyin sorumlusu bunlara 22 yıldır oy verip duranlarda.
  • 15 bin TL olsun bu millete ne yapsan az.
  • Dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan haraç parası. Bu millet kendine her türlü kötülüğü reva gören iktidara oy verip durdu o yüzden de müstahak!
  • Bunlar mafya bunlar soyguncu halk ne KOYUN siz verin yetkiyi görün etkiyi bin beter olun

Maliye, halen 150 lira olan yurtdışı çıkış harcının 1000 lira ile 1750 lira aralığında yeniden belirlenmesi için çalışma başlattı.

Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi'nden Canan Sakarya'nın haberine göre, yurt dışı çıkış harç puluna tam 10 kat zam geliyor! Böylece yurt dışı çıkış harç pulu 150 TL'den 1500 TL'ye yükselecek.

150 lira olan yurt dışı çıkış harcının 1000 lira ile 1750 lira aralığında yeniden belirlenmesi öngörülüyor. Eğer harç 1000 lira belirlenirse artış oranı yüzde 566, 1750 lira belirlenirse yüzde 1066 olacak.

Mart 2022 tarihinde 50 liradan 150 liraya çıkarılan yurtdışı çıkış harcının zaman içerisinde çok düşük kaldığı yönünde yapılan değerlendirmelerin ardından artış yapılmasının kararlaştırıldığı öğrenildi.

GEÇEN YIL NE KADAR HARÇ TOPLANMIŞTI?

Yurtdışı çıkış harçlarından 2023 yılında 1 milyar 311 milyon lira tahsilat yapıldı. 2024 yılının Ocak-Nisan döneminde ise 427 milyon lira gelir sağlandı. Yurtdışı çıkış harçlarının bir bölümü TOKİ’ye aktarılıyor.

2018 yılında 15 lira olarak alınan yurtdışı çıkış harcı Temmuz 2019’de 50 liraya çıkarıldı. Mart 2022’de ise 150 lira oldu.

Çıkış tarihi itibarıyla yurtdışında oturma izni bulunduğunu belgeleyenler, ticari amaçla yük ve yolcu taşımaya yönelik kara, deniz, hava ve demiryolu araçlarında, yurtdışına çıkış sırasında fiilen mürettebat olan görevliler ile 7 yaşını doldurmamış olanlardan harç alınmıyor.

Öte yandan artışın ardından, miktarın yeniden değerleme oranına sabitlenerek, Cumhurbaşkanına verilecek yetkiyle her yıl düzenli olarak zamlanması öngörülüyor.  (haberglobal)

Yurt dışı çıkış harcı 1500 TL'ye çıkacak

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

:) ~ 30 gün önce
kulak arkasıda gidiyor yavaştan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Candaşların dağılımı ~ 1 ay önce
1/3 ultra zengin 1/3 açlıktan nefesi kokuyor,dolar yakar,kola döker dünyayı kendi memleketinden ibaret zanneder dolayısıyla pasaport ne bilmez,kalan 1/3 ise çifte vatandaş olduğundan zaten tc pasaportunu sadece maluma oy vererek kendi çıkarını kollar.sonuç olarak bu gaspla hedeflenen kitle bellidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Allah belanızı versin ~ 1 ay önce
badem bıyıklıların ülkesine hoşgeldiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Önce ~ 1 ay önce
Önce doğrudan 3000 TL'ye çıkarsınlar. Sonra nasıl olsa Cumhurbaşkanımız müdahale eder ve 1500 TL'ye indirilmesini sağlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İleri zekalılık ~ 1 ay önce
Dünyanın hiç bir yerinde vatandaşını böyle güzelce sarılan öpen,kucaklayan bir sistem yok...inanılmaz bir şey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Göç yolları gözüktü. ~ 1 ay önce
Oda çıkarsa direk yurtdışına gider yaşarım,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sorumlu belli ~ 1 ay önce
Milletin vergileriyle havaalanı,yol, köprü vs yap,vatandaş kullansa da kullanmasa da para ödesin,biletten dünya vergi,hizmet bedeli bilmem ne al yetmesin bir de çıkış harcı rezilliği çıkar ama yandaşların vergi borcunu sil,onlardan alman gereken vergileri alma,ederinin misline mal edilen şeylerle kendini ve yandaşları zengin et,ülkeyi kötü yönettiklerinden bozulan ekonomiyi düzeltmek için millete tasarruf yapın deyip lüks ve beleş hayat yaşa dünya bize gıpta ediyor,kıskanıyor diye oy için millete hava at, vatandaşın sırtına bindikce bin ama vatandaş da herşeyi hak ediyor. Artacak ve yeni çıkacak vergilerle göreceğiz neler olacağını da herşeyin sorumlusu bunlara 22 yıldır oy verip duranlarda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yetmez ~ 1 ay önce
15 bin TL olsun bu millete ne yapsan az.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yuh be ~ 1 ay önce
Dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan haraç parası. Bu millet kendine her türlü kötülüğü reva gören iktidara oy verip durdu o yüzden de müstahak!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KABİN ~ 1 ay önce
Bunlar mafya bunlar soyguncu halk ne KOYUN siz verin yetkiyi görün etkiyi bin beter olun

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000