05 Mart 2011, Cumartesi 14:01:56

VİZE MEMURU NE YAPMAYA ÇALIŞTI?

Antalya Havalimanı Gümrük Saymanlık Müdürlüğü'nde bir kadın memurun, başkasına ait kimlik kartını kullanarak sabaha karşı işyerine geldiği, yangın çıkararak yaklaşık 30 bin vize pulunun zarar görmesine yol açtığı iddia edildi. Kadın memur tutuklandı.
  • bence burada sununda unutulmaması gerekiyor. baskasının kimliğiyle girilebilen bir güvenlik düzeyi var. vize pullarının satıldıgı yerlere normal vatandas giremiyor. en azından o alanlara girerken kontrolün sıkı olması gerekiyor demekki.
  • bir pulun basım maliyeti 1 tl bile yoktur sanırım. ama maliye bu vize pullarının satısını yapan aracı bir kurum devlet adına. ve darphaneden alırken bir maliyet bedeli ödenmiyor fakat maliyeye zimmetlenirken ülkere göre değişen pullar farklı fiyatlarda oldugu için satış bedeli üzerinden zimmetleniyor.40 euroda pul var 20 eurpyada 20 dolarada var 60 dolarada. kaybolan yada yanan herneyse pulların hangi ülke pulları olduguna baglı degeri. burda zarar. burda zarar gören maliye bakanlıgına çıkar kamu zararı var ama bu zararı devlet karsılar fakat kurum amiride yanar. o kadının karaktersizliğini mesaisi bitmiş hiçbirşeyden haberi olmayan kurum amirine mal edilir. görevden alınırlar gördüğümüz gibi.
  • Malesef Türkiye her kurumda her sektörde böyle yanlış insanlar oluyor en önemlisi ispat edip kanunen yargılayıp olabilecek en ağır cezayı kesinlikle vermek lazım ve asla asla af olmamalı. Bu zarar insanların vergilerinden toplanan paralar. dolayısıyla bu tip olaylara asla hoşgörülü olunmamalı kesinlikle örnek olsun..
  • Maddi değer denilen satış bedelidir. Ayrıca satamadıktan sonra bassan ne olacak. Eğer basınca zengin olunsa idi ozaman vize pulu değil direk para basardık. anlamadıysanız bari yorum yazmayınız..
  • Yazıklar olsun,kendini bitirmiş.
  • nasıl yani 1 pulun maliyet 50 liramı şimdi? ne saçma eğer 50 lira alıyorsan bu pul parası degil vize bedelidir. eğer pulun kağıt maliyeti 50 lira ise çok pahalıdır. ama vize bedelini pulun kağıt bedeli gibi gösteriliyorsa o zaman ne ala milyonlarca pul basıp zengin olalım (devlet olarak).
Edinilen bilgiye göre, Antalya Havalimanı Gümrük Saymanlık Müdürlüğü'nün vize pullarının bulunduğu bölümde geçen pazartesi günü sabaha karşı çıkan yangının ardından, Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerince soruşturma başlatıldı.

Kundaklama ihtimali üzerine duran polis ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Yapılan incelemede, Gümrük Saymanlığı'nda vize memuru olarak çalışan S.A.'nın yangının çıktığı gün başka bir görevlinin kimlik kartıyla işyerine girdiği, kadının bu sırada başına peruk taktığını tespit edildi.

Gözaltına alınan S.A'nın poliste susma hakkını kullandığı, çıkarıldığı mahkemede ise hakkındaki iddiaları kabul etmediği öğrenildi. S.A., sorgusunun tamamlanmasının ardından sevk edildiği mahkemece, "Kundaklama" suçlamasıyla tutuklandı.

S.A.'nın yangın çıkararak vize pullarını yanmış gibi gösterdiği, pulları ise yasadışı yollardan satarak haksız kazanç elde ettiği öne sürüldü.

Maliye Bakanlığı da, yangınla ilgili idari soruşturma başlattı. Bakanlık, Antalya Havalimanı Gümrük Saymanlık Müdürü Y.S, tutuklanan S.A. ile ambar memurları Ü.U. ve A.A.'yı görevden aldı.

Maliye ekipleri, yangında 30 bin vize pulunun zarar gördüğünü, zarar gören pulun maddi karşılığının ise yaklaşık 1,5 milyon TL olduğunu belirledi.

Maliye Bakanlığı'ndan taltif almış
İşyerinde yangın çıkardığı öne sürülen S.A.'nın üç yıl önce tatilini geçirmek üzere Antalya'ya gelen bir turistin gümrük alanında unuttuğu, içinde para bulunan çantayı sahibine teslim ettiği, bu davranışı dolayısıyla da Maliye Bakanlığı tarafından "örnek" ilan edilerek, maaşla taltif ettiği öğrenildi.

(CnnTürk)
VİZE MEMURU NE YAPMAYA ÇALIŞTI?

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 13 yıl önce
bence burada sununda unutulmaması gerekiyor. baskasının kimliğiyle girilebilen bir güvenlik düzeyi var. vize pullarının satıldıgı yerlere normal vatandas giremiyor. en azından o alanlara girerken kontrolün sıkı olması gerekiyor demekki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bir pulun basım maliyeti 1 tl bile yoktur sanırım. ama maliye bu vize pullarının satısını yapan aracı bir kurum devlet adına. ve darphaneden alırken bir maliyet bedeli ödenmiyor fakat maliyeye zimmetlenirken ülkere göre değişen pullar farklı fiyatlarda oldugu için satış bedeli üzerinden zimmetleniyor.40 euroda pul var 20 eurpyada 20 dolarada var 60 dolarada. kaybolan yada yanan herneyse pulların hangi ülke pulları olduguna baglı degeri. burda zarar. burda zarar gören maliye bakanlıgına çıkar kamu zararı var ama bu zararı devlet karsılar fakat kurum amiride yanar. o kadının karaktersizliğini mesaisi bitmiş hiçbirşeyden haberi olmayan kurum amirine mal edilir. görevden alınırlar gördüğümüz gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Malesef Türkiye her kurumda her sektörde böyle yanlış insanlar oluyor en önemlisi ispat edip kanunen yargılayıp olabilecek en ağır cezayı kesinlikle vermek lazım ve asla asla af olmamalı. Bu zarar insanların vergilerinden toplanan paralar. dolayısıyla bu tip olaylara asla hoşgörülü olunmamalı kesinlikle örnek olsun..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Maddi değer denilen satış bedelidir. Ayrıca satamadıktan sonra bassan ne olacak. Eğer basınca zengin olunsa idi ozaman vize pulu değil direk para basardık. anlamadıysanız bari yorum yazmayınız..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yazıklar olsun,kendini bitirmiş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
nasıl yani 1 pulun maliyet 50 liramı şimdi? ne saçma eğer 50 lira alıyorsan bu pul parası degil vize bedelidir. eğer pulun kağıt maliyeti 50 lira ise çok pahalıdır. ama vize bedelini pulun kağıt bedeli gibi gösteriliyorsa o zaman ne ala milyonlarca pul basıp zengin olalım (devlet olarak).

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000