28 Şubat 2024, Çarşamba 08:50:38

Lufthansa çalışanları yine greve gidiyor

Lufthansa'nın yer hizmetleri personeli dördüncü toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle 3 günlük greve gidecek
  • Tanıdık davulcu var mı Arnavutköy taraflarında?
  • çalışan işbirliği böyle olur.
  • Varmi greve gidecek meslekdasim? Kasli Kassiz P3 P4 Yildizli yildizsiz C1 ler Yoksa deve kusu misali oynamaya devam mi?
  • Şükürsüzler,kıskançlar sizi,bizim gibi olun biraz
  • Bizi kıskanan Almanya'da grev var, millet hakkını arıyor,kıskanılan Türkiye'de grev yasak, sömürü var ve hak aranamıyor...
  • Ne kadar zarar ederse o kadar hoşuma gidiyor
  • Utanın TGS liler daha bir sendikanız bile yok. Burdan millete ahkam keseceğinize bir sendikaya üye olup birlik olun.

Lufthansa'nın yer hizmetleri personeli dördüncü toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle 3 günlük greve gidecek

Lufthansa'nın yer hizmetleri çalışanlarının, dördüncü toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması nedeniyle yeniden uyarı grevine gideceği bildirildi.

Birleşik Hizmet Sektörü Sendikasının (Verdi) yaptığı açıklamada, 3 günlük grevin Lufthansa ile yapılan dördüncü toplu sözleşme görüşmelerinde şirketin ücret teklifinin değişmemesi üzerine alındığı ifade edildi.

Açıklamada, uyarı grevinin 28 Şubat'ta başlayacağı ve 1 Mart'ta sona ereceği bilgisi paylaşıldı.

Sendika, söz konusu 3 günlük grev girişimiyle Lufthansa'nın yer hizmetleri çalışanlarına ödenen ücretlerin iyileştirilmesi için bir düzenleme hedefliyor.

En az 500 avro olmak üzere yer hizmetleri personeli için yüzde 12,5'lik ücret artışı talep eden sendika, buna ek olarak çalışanlara yüksek enflasyonun telafisi için tek seferlik 3 bin avroluk ikramiye verilmesini de istiyor.

Lufthansa yönetimi, iki ücret artışından ilkinin Aralık 2024'ten Mart 2024'e çekilmesini ve 3 bin avroluk enflasyon telafi priminin daha hızlı ödenmesini içeren bir başka iyileştirilmiş teklifte bulunurken, sendika, şirketin teklifini yetersiz bularak reddetti.

Sendika adına Lufthansa ile müzakereleri yürüten Marvin Rechinsky, toplu iş sözleşmesi anlaşmazlığının hızlı bir şekilde sona erdirilmesi talebini bir kez daha vurguladıklarını belirterek, "Lufthansa henüz bunu kabul etmedi. İlk adım olarak, işverenlerin bu gecikmesine bilinçli bir şekilde, yolcuların etkilenmeyeceği şekilde yanıt veriyoruz. Ancak, Lufthansa'nın bu sorumsuz davranışı devam ederse, yolcuların yakında tekrar grevden etkileneceğini üzüntüyle karşılıyoruz. Bunu önlemek Lufthansa'nın elindedir." ifadesini kullandı.

Toplu sözleşme görüşmelerinin beşincisinin 13 ve 14 Mart tarihlerinde yapılması planlanıyor.

Lufthansa'daki yer hizmetleri personeli 7 Şubat ve 20 Şubat'ta uyarı grevlerine gitmiş, hava yolu şirketi çoğu uçuşunu iptal ederken, yüz binlerce yolcu etkilenmişti.

Lufthansa'nın yer hizmetleri çalışanlarının planlanan 3 günlük grevi, Almanya'da ücretler ve çalışma koşulları konusunda işverenler ile sendikalar arasındaki anlaşmazlıklar devam ederken geldi.

Alman Demiryolları da dahil olmak üzere Almanya'da kamunun toplu taşıma şirketinde çalışanlar son zamanlarda ücret artışı ve çalışma koşulları konularında grevlere gidiyor.

"Uyarı grevlerinin" genellikle bir pazarlık taktiği olarak kullanıldığı ülkede, işverenler artan maliyetlerle karşı karşıya olduğu için görüşmelerin sendikalar için zor geçmesi bekleniyor.

Bu arada, Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), iş bırakma eylemlerini, ülkenin GSYH'sinin 2023'de yüzde 0,3 küçülmesinin potansiyel faktörlerinden biri olarak göstermişti.

Lufthansa çalışanları yine greve gidiyor

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Grev ~ 5 ay önce
Tanıdık davulcu var mı Arnavutköy taraflarında?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sendika ve ~ 5 ay önce
çalışan işbirliği böyle olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Easali C1 ~ 5 ay önce
Varmi greve gidecek meslekdasim? Kasli Kassiz P3 P4 Yildizli yildizsiz C1 ler Yoksa deve kusu misali oynamaya devam mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bizde bahane çok ~ 5 ay önce
Yıldızlı, şurda emekli olmama ne kaldı, başkaları yapsın. Tecrübeli Kaptan, benim çocuklar USA da, masrafları çok ben yapamam.Yeni C1, biraz tecrübe yapana kadar dişimi sıkayım. Tecrübeli C1 geniş gövdem geldi.FO bu kadar borcum varken şirkete ben yapamam. Herkes haklı, sömürülmeye devam. Yarın zam yerine maaşlara indirim yapsalar, yarabbi şükür deyip uçarız yine hepimiz. Kokpit dışında kim ne yaparsa yapsın, yaptığı birşeye yaramaz. Kokpit olarak bizim kokpitin gücünün farkına varmamız gerek.
C1 ~ 5 ay önce
C1 mi kaldi? Thy hepsini torkladi
Aaaa gavurlara bak yaaa ~ 5 ay önce
Şükürsüzler,kıskançlar sizi,bizim gibi olun biraz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fark ~ 5 ay önce
Bizi kıskanan Almanya'da grev var, millet hakkını arıyor,kıskanılan Türkiye'de grev yasak, sömürü var ve hak aranamıyor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İyice ~ 5 ay önce
Ne kadar zarar ederse o kadar hoşuma gidiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uzman ~ 5 ay önce
Utanın TGS liler daha bir sendikanız bile yok. Burdan millete ahkam keseceğinize bir sendikaya üye olup birlik olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000